Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Zajímavý výkonnostní test antivirů

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
Jan Gottwald
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: 03 bře 2010 14:20
Bydliště: Brno

Zajímavý výkonnostní test antivirů

#1 Příspěvek od Jan Gottwald »

Zdravím. Chtěl bych upozornit na zajímavý test antivirů, který se soustředí na bootovací časy, časy spouštění aplikací, zabrané RAM, čas loadování webu atd... Stačí v horní části zvolit v rozbalovací liště, který test chcete zobrazit (dlouho mi trvalo než jsem to našel, tak na to raději upozorním) :)
http://www.raymond.cc/antivirus/index.html

petison
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: 05 lis 2007 16:15

Re: Zajímavý výkonnostní test antivirů

#2 Příspěvek od petison »

Díky ,zajímavý článek.

martine
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 26 říj 2010 09:42

Re: Zajímavý výkonnostní test antivirů

#3 Příspěvek od martine »

díky za článek, poučný :-)
Servis notebooků mi opraví moje Vaio FW41, obnova dat mi zachrání má data.

james008
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 04 lis 2004 15:30
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavý výkonnostní test antivirů

#4 Příspěvek od james008 »

Pekne.... teda graficky..akorat mam dojem ze Raymond dela reklamu na AVG ..potazmo v nekterych polozkach i McAfee.
Tyhle AV totiz daleko nejvice zatezuji filesystem rezidentem a tak polozky file launch atd,
maji byt nekde az u stropu, kdezto v testu se jakoze humorne presentuje AVG a McAfee, ze pry jen kousek od
zateze systemu bez AV :-D Hodne me to pobavilo. Typl bych si u McAfee na chybu zapisu hodnot a u AVG,
ktere dle nich vynika temer ve vsem, na cilenou reklamu :-D Naposledy vcera jsem zbavoval zakaznicke pc AVG, ktere
se temer nemohlo diky nemu pohnout, a kdyz jsem jej jako obvykle nahradil Avirou, tak se zdalo ze si clovek koupil o deset
generaci lepsi pc :-)
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Jsem v >>Obrázek :-)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Pravidla fóra a Důležité informace <> Tipy & Triky & Návody
Pokud me potrebujete na nejake aktivity nesouvisejici s forem,
ma domaci stranka je zde: http://www.james008.net

Uživatelský avatar
foto1977
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: 13 bře 2008 17:49
Bydliště: Matička měst

Re: Zajímavý výkonnostní test antivirů

#5 Příspěvek od foto1977 »

... a nebylo to tím, že tam měl nějakou starší verzi AVGčka? U nás v práci běžíme na verzi 8,5 a je to katastrofa,
ale verze 10 už třeba chodí svižně.

Jan Gottwald
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: 03 bře 2010 14:20
Bydliště: Brno

Re: Zajímavý výkonnostní test antivirů

#6 Příspěvek od Jan Gottwald »

U nás v práci náš "ajťák" rve na všechny počítače AVG 9 a člověk by nevěřil, jak takový balast dokáže zpomalit i čtyř jádrové AMD. To se pak nejvíce děsím pracovních pátků, kdy se na všech počítačích spustí "kvalitně" nastavený hloubkový test všech disků a je pak radost s tím pracovat :D Já měl za dob AVG 7 originální verzi a s tou jsem si užil taky své. Od té doby když AVG vidím u někoho na počítači, tak mu automaticky doporučuji odinstalaci a nahrazuji buď Avastem nebo MSE. A ten hnus který vytvořili z AVG 2011, o tom snad ani netřeba mluvit. Tenhle software má největší náběh na to, dopadnout jako staré dobré Nero. Za chvíli bude umět od každého něco, ale ten základ pro který byl vytvořen bude již člověk hledat horko těžko.

Uživatelský avatar
foto1977
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: 13 bře 2008 17:49
Bydliště: Matička měst

Re: Zajímavý výkonnostní test antivirů

#7 Příspěvek od foto1977 »

no my máme PCčka starý jak Metuzalém s XP a když se spustí test AVG tak s počtačem nejde dělat.
Já jim říkal, že teď jde MSE zdarma i pro firmy (máme jen asi 8 PC), ale šéf je zatvrzelej přívrženec našeho externího ajťáka
kterej pořád pěje ódy na AVG a tvrdí mu, že je to nejlepší bezpečnostní řešení.

james008
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 04 lis 2004 15:30
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavý výkonnostní test antivirů

#8 Příspěvek od james008 »

foto1977 píše:... a nebylo to tím, že tam měl nějakou starší verzi AVGčka? U nás v práci běžíme na verzi 8,5 a je to katastrofa,
ale verze 10 už třeba chodí svižně.
Ne, byla to posledni aktualizovana verze. Chudak si koupil dokonce dvouletou licenci. ;-)
Poradil jsem mu at ji daruje nejakemu svemu tridnimu nepriteli :-)
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Jsem v >>Obrázek :-)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Pravidla fóra a Důležité informace <> Tipy & Triky & Návody
Pokud me potrebujete na nejake aktivity nesouvisejici s forem,
ma domaci stranka je zde: http://www.james008.net

eagle2000
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: 12 kvě 2010 17:37

Re: Zajímavý výkonnostní test antivirů

#9 Příspěvek od eagle2000 »

Evidentne každému sedí niečo iné a každý je zaujatý proti niečomu...a to, že sa AVG posudzuje tak ako sa posudzuje už od skorších verzíí...a reči typu "najhoršie čo existuje na trhu" atď...záťaž systému, a DETEKCIA...kde ide prakticky neustále o "najhoršie možné bezpečnostné riešenie"...nech sa nikto nehnevá, ale tie reakcie sú príliš prehnané...AVG má príliš silnú reklamu a podľa toho ako keby sa čakalo, že budú každý týždeň na vrchole všetkých rebríčkov...ak by ich reklama bola ako u mnohých iných priemerných AV, tak by si AVG zlú povesť nikdy nevibudovalo...ak sa AVG pohybuje v priemere, občas pod ním občas nad ním !, ktorý stále neznamená 50 % detekciu len preto, že je to priemer, ale skutočnú detekciu v testoch, poviem príklad 95% oproti "najlepšiemu" antivírusu ktorý dosahuje trebars 98 %...čo ak by sa bralo do úvahy zrovnanie 20 antivírusov a tradične by prvého 98 % a posledného 97 % delilo len jedno percento ? aj tak by šlo o totálny brak na trhu ? a hovorilo sa o ňom, že nič nepochytá a prepustí takmer všetko ? názory tohto typu sú úplne v rozpore s čísalimi...viem, že preháňam a brať to doslovne je blbosť, ale ide mi len o vyjadrenie mojej myšlienky, ktorú aj tak nepochopí polovica ľudí a ďaľšia polovica ju nebude chcieť pochopiť a tiež ide len o môj názor a nie o fakt a nech to nikto nechápe zle, to by ma mrzelo ! :-) je to len moja reakcia. AVG rozhodnie nieje to najlepšie, ale hovoriť o ňom takto tvrdo je dosť tvrdé :-)

Pre Jamesa :-) : raz sme spolu debatovali myslím, že to bolo v téme "názory na kvalitu AV" alebo nejak tak, kde som spomínal ako mi AVG za posledný rok dva, pochytá za mesiaca dva tri vírusy pri surfovaní na webe a pc mám čisté, kedže v 4 mesačných intervaloch dočasne stiahnem nejaký scanner na zistenie háveďe...napríklad MBAM, Superantispyware, urobím sken a nič nenájdu, až na jednu výnimku spred takmer dvoch rokov a teda sa zhodujú s AVG ktorý pri teste nič nenájde...len nech mi nikto nepovie, že každá druhá detekcia čo mi AVG hlási na webe je falošná...z tohto ja osobne môžem iba usúdiť, že nemám dôvod AVG dávať preč.
Vraveli ste mi, že buď sa správam na internete slušne napriek tým trom vírusom do mesiaca, alebo mám zavírený pc :-) odporučili ste mi ešte sken AVP tool, ten som aplikoval pred dvoma týždňami a nič nenašiel :-) log z RSIT tu bol niekedy v máji a tiež nič, ďalší dám čoskoro :D zrejme mi teda k bezpečnosti stačí aj také "slabé" riešenie ako je AVG, a asi som teda na webe slušný a tie tri vírusy za mesiac sú normál :-) to už ja neviem vy ste odborníci a určite sa vyznáte lepšie ako ja bežný užívateľ :-)

james008
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 04 lis 2004 15:30
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavý výkonnostní test antivirů

#10 Příspěvek od james008 »

eagle2000 píše:Evidentne každému sedí niečo iné
Zdravim, zde nejde o to co komu sedi, ale to co sedi vetsine zdejsich navstevniku,
a to AVG proste neni. Neni nic tvrdeho na tom, kdyz se konstatuje, ze vetsina
lidi s AVG co resim ja v realu (ne zrovna male mnozstvi lidi) i kolegove zde
ma pc v nehoraznem stavu, stejne jako neni nic tvrdeho na tom, ze kdyz
uzivatel na nas pokyn AV zmeni na jiny (Eset, Symantec, Kaspersky popr i PRODUKT CO JE ZDARMA Avira)
tak je pop problemu na delsi cas. TOhle jsou proste vysledky z praxe, stejne jako to, ze na mnoha
pc kde je AVG a jsou naprosto ciste (ano i takove zazraky se deji, treba jako u vas) ze na takovych
systemech se diky systemu AVG neda temer pracovat (zde AVG funguje s horsim dopadem nezli by to pc byla zaplneno malware a to je u AV systemu trosku velky problem), nebo je system tak zpomalen, ze ponahrade
jinym AV ma uzivatel pocit ze dostal nove pc.
Nemusi se vam to libit, ale je rozdil pokud vy mate poznatky z vaseho jedineho pc +- nejake kamarady,
a poznatky lidi co to resi denne ve velkem mnozstvi a jsou tim hodne frustrovani.
Jak uz jsem mnohokrat psal, nikd onebrani AVG aby vyrobilo neco lepsiho, stale na to cekame
a po uspechu je budem na rukou nosit.

A ano..bavili jsme se o tom, a to ze jsem vam rekl ze se na netu musite chovat slusne,
na tom trvam, jinak by jste nemohl mit pc s timto systemem v poradku coz vyplyva
z dat ktera vyveraji z servisu pc po morave :-)

Dokud to AVG neda doporadku, musi lide pochopit ze jim nepolezu do zadku pouze
proto ze jsou puvodem z Cech, stejne jako casto nadavam na Eset, i kdyz josu take +- nasi
a dokonce s nima obcas spolupracuju ohledne malware vzorku. Ja proste budu vzdy za kazdou cenu
pohlizet na AV bez zaujeti a podle jejich vysledku, od toho tu jsem. Tyhle poznatky muze mit kdokoliv jine,
a ja mu je neberu, jen musi byt jasno ze muj pohled tvori vysledky z prace a nebudu lhat
lidem ani pokud by mi nekdo nabidl prachy ci byl muj kamarad. :-)
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Jsem v >>Obrázek :-)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Pravidla fóra a Důležité informace <> Tipy & Triky & Návody
Pokud me potrebujete na nejake aktivity nesouvisejici s forem,
ma domaci stranka je zde: http://www.james008.net

Uživatelský avatar
maxov
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 107
Registrován: 03 dub 2009 09:21
Bydliště: Havířov,Brno,Tvarožná Lhota

Re: Zajímavý výkonnostní test antivirů

#11 Příspěvek od maxov »

Připojuji se k nechuti k AVG. V práci téměř nemůžu na PC pracovat a při spuštění skenu prostě skutečně, ale skutečně pracovat nelze. Naštěstí jsem si test mohl sám naplánovat na konec šichty, pak si jen nastavím vypnutí PC po skenu a jdu domů. Jinak to snad ani provozovat nelze.

Léta jsem používal na XP i Vistách Avast a po jeho odinstalování a nainstalování MSE jsem měl taky pocit, že mi přibylo aspoň jedno jádro na procesoru :). I když jsem neměl pocit, že Avast zpomaluje, ale po porovnání s MSE už taky nechci.

dervis
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 30 říj 2010 11:08

Re: Zajímavý výkonnostní test antivirů

#12 Příspěvek od dervis »

Ja zase na AVG moc nadavat nemuzu, je to solidni program, ma sve mouchy a urcite neni dokonaly, ale pouzivat se da.
Problem je podle me ten, ze AVG podporuje (tj. jdou updatovat z netu) krom verze 2011 i ty starsi a ty opravdu co do systemove zateze, nebo u 8.5 i do detekce proste nejsou koser. Jina vec je, ze nekomu to zere vsechny systemove prostredky na 4 jadrovem procesoru, coz me prijde hodne podivne (nekde jsem to tu na foru cetl). Napriklad mame jsem kolem Vanoc upgradoval AVG 9 na AVG 2011 a i pred tim se to s 768 MB RAM, pomalym ide diske, P4 2.8MHz a WinXP dalo na beznou nenarocnou praci v pohode pouzit. Po upgrade je to teda znatelne lepsi, nicmene na ten web, skype a podobne bezne veci to slo i pred tim. Ted mamine konci dvouleta licence a za tu dobu jsem nezaznamenal jediny incident (projedu to obcas nejakyma externima toolama), takze ta detekce je podle mych zkusenosti taky dostatecna, pravdepodobne licenci teda prodlouzime.
Mame to i v praci na desktopech (cca 300 pc) a nikoho na antivir nadavat neslysim, ale zase to je i dusledek politiky adminu, ze napriklad testy pusti o obedove pauze, update po praci apod.
Co me ale opravdu na AVG jako uzivateli vadi je update - strasne dlouho trva, opravdu zatizi system a navic casto chce restart systemu, nedavno si vyzadal restart i update virovky, coz se na desktopu snese, ale mit to nekde na serveru... :-/
Suma sumarum podle mych zkusenosti neni AVG nic ceho by se mel kdo bat. Histerii kolem neho tady na foru moc nechapu.

james008
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 04 lis 2004 15:30
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavý výkonnostní test antivirů

#13 Příspěvek od james008 »

dervis píše:Suma sumarum podle mych zkusenosti neni AVG nic ceho by se mel kdo bat. Histerii kolem neho tady na foru moc nechapu.
My zase chapeme vas ze nechapete nas, vy totiz necistite ty pc co nam zde chodi,
ani nevidite to, ze temer kazdy navstevnik s AVG ma zaprasene pc, coz se u jinych znacek
mozna jeste vyjma Pandy neda rici. ;-) Je na vas komu a cemu verite, hodne stesti :-)
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Jsem v >>Obrázek :-)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Pravidla fóra a Důležité informace <> Tipy & Triky & Návody
Pokud me potrebujete na nejake aktivity nesouvisejici s forem,
ma domaci stranka je zde: http://www.james008.net

Uživatelský avatar
PredyP
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 1227
Registrován: 24 kvě 2007 21:52
Bydliště: Východ Čech

Re: Zajímavý výkonnostní test antivirů

#14 Příspěvek od PredyP »

Dobrý den, mám jen otázku na Aviru, nebyla by někde čeština?
Moc děkuji

Uživatelský avatar
maxov
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 107
Registrován: 03 dub 2009 09:21
Bydliště: Havířov,Brno,Tvarožná Lhota

Re: Zajímavý výkonnostní test antivirů

#15 Příspěvek od maxov »

Chtěl bych se zeptat k tomu AV "AVIRA".
Někde jsem četl, že nemá ve free verzi mailový a webový štít. Jak to je ve skutečnosti, a co to pak znamená (pokud to je pravda)? Doufám, že ne to, že by nesledovala internet a reagovala až na spouštění škodlivého kódu.

Odpovědět