zavirovaný gomplayer?

Máte problém s virem? Vložte sem log z FRST nebo RSIT.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Pokud chcete pomoc, vložte log z FRST [návod zde] nebo RSIT [návod zde]

Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.

!NOVINKA!
Nově lze využívat služby vzdálené pomoci, kdy se k vašemu počítači připojí odborník a bližší informace o problému si od vás získá telefonicky! Více na www.neslape.cz
Zamčeno
Zpráva
Autor
jarda.otta
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 538
Registrován: 25 Bře 2005 21:21

zavirovaný gomplayer?

#1 Příspěvek od jarda.otta »

Dobrý den.Stáhnul jsem si multimediální přehrávač Gomplayer verzi 2.2.57.5189 ze stránek od výrobce na tomto odkazu: http://player.gomlab.com/eng/download/ na které odkazují i naše weby stahuj.cz a nebo slunečnice.Ale z opatrnosti jsem ho projel na http://www.virustotal.com a tam to nahlásilo 6 antivirů včetně eset jako nákazu "pup.optional.opencandy".Co si o tom mám myslet a jestli vůbec instalovat.Děkuji za radu.

Márty84
VIP
VIP
Příspěvky: 21685
Registrován: 05 Pro 2009 20:08
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: zavirovaný gomplayer?

#2 Příspěvek od Márty84 »

Zdravim :)

Instalacka zrejme obsahuje i nechteny pridavek. Jako vetsina programu zdarma. Ve vetsine pripadu se to da pri pozornem cteni pri instalaci odmitnout zrusenim zatrzitka.
Možnost podpořit naše fórum https://platba.viry.cz/payment/

jarda.otta
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 538
Registrován: 25 Bře 2005 21:21

Re: zavirovaný gomplayer?

#3 Příspěvek od jarda.otta »

To já vím už z minulých instalací.To se dá odškrtnout.To je myslím tuneup.Ale když zruším i tu přiřazenou aplikaci nenaistaluju si tam přesto ten Adware:Win32/OpenCandy? byl jsem s tímto přehrávačem velmi spokojen.Bral nejméně prostředků.Jinak díky.

Márty84
VIP
VIP
Příspěvky: 21685
Registrován: 05 Pro 2009 20:08
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: zavirovaný gomplayer?

#4 Příspěvek od Márty84 »

Možnost podpořit naše fórum https://platba.viry.cz/payment/

jarda.otta
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 538
Registrován: 25 Bře 2005 21:21

Re: zavirovaný gomplayer?

#5 Příspěvek od jarda.otta »

nejsem z toho odkazu dost moudrý.Strojový překlad.instalovat či neinstalovat?Když odškrtnu zátržítko přiřazené další aplikace při instalaci gomplayeru,nenainstaluje se mě tam ještě něco jiného co nemohu ovlivnit(viz ten opencandy)?Jde mě jen o ten čistý gomplayer.Zajímá mě za kým je ten opencandy schován.Jestli v té přiřazené další aplikaci nebo v tom gmplayeru? A proč takto infikovaný přehrávač nabízejí stránky jako je slunečnice a jiné?

jarda.otta
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 538
Registrován: 25 Bře 2005 21:21

Re: zavirovaný gomplayer?

#6 Příspěvek od jarda.otta »


Márty84
VIP
VIP
Příspěvky: 21685
Registrován: 05 Pro 2009 20:08
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: zavirovaný gomplayer?

#7 Příspěvek od Márty84 »

To ja nevim, co se bude jeste snazit nainstalovat a jestli to pujde odmitnout. Ale neni to zadna vyjimka, spousta instalacek je takto oznacovana za hrozbu.
A jestli instalovat nebo ne, zalezi ciste na vas :)
Možnost podpořit naše fórum https://platba.viry.cz/payment/

jarda.otta
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 538
Registrován: 25 Bře 2005 21:21

Re: zavirovaný gomplayer?

#8 Příspěvek od jarda.otta »

děkuji vám.

Márty84
VIP
VIP
Příspěvky: 21685
Registrován: 05 Pro 2009 20:08
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: zavirovaný gomplayer?

#9 Příspěvek od Márty84 »

Nemate zac! :)

:closed:
Možnost podpořit naše fórum https://platba.viry.cz/payment/

Avatar uživatele
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56366
Registrován: 07 Lis 2006 15:24
Místo/Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: zavirovaný gomplayer?

#10 Příspěvek od vyosek »

Dobry den,

omlouvam se ze Vam do toho jeste vstupuji :oops: Zkusil jsem to na virtualce az ted, nejak nebyl cas.

:arrow: Varovani OpenCandy je tam proto, ze instalator ma v sobe jak zminil kolega pridavek na instalaci doplnkoveho programu (v tomto pripade AVG TuneUp, ale muze se lisit, jelikoz instalator zjistuje umisteni uzivatele a dle toho nabizi reklamu mistni). Neboli AVG plati OpenCandy, aby mu cpal do GOM Playeru ten AVG produkt. GOM ma tak aspon nejake penize z reklamy\propagace, jelikoz jejich prehravac je zdarma. Toto je casty jev (tak 95%) u vsech free programu. Slunecnice, stahuj a kdejaky dalsi server toto neovlivni, jelikoz instalacky prebiraji z oficialnich stranek vyrobce. Antiviry potom detekuji instalatory jako "skodlive OpenCandy" ale je to jen z duvodu, ze je tam neco navic, co nema se samotnym programem nic spolecneho.

:arrow: Vice si o techto pridavcich muzete precist zde http://www.viry.cz/pozor-na-to-co-vsech ... -pocitace/
igi napsal:Včera mě například OpenCandy při instalaci CDBurnerXP a DAEMON Tools Lite nabízel program „Zrychlení Počítače“ tuzemské společnosti (evidentně si tak OpenCandy ověřuje i IP adresu a nabízí tak lokální inzerenty):
:arrow: Pri instalaci staci jen zvolit "Vlastni instalaci" a odkliknout AVG TuneUp
Obrázek
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

Márty84
VIP
VIP
Příspěvky: 21685
Registrován: 05 Pro 2009 20:08
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: zavirovaný gomplayer?

#11 Příspěvek od Márty84 »

vyosek napsal:omlouvam se ze Vam do toho jeste vstupuji :oops: Zkusil jsem to na virtualce az ted, nejak nebyl cas.
Diky za vycerpavajici informace :worship: :thumbsup: Virtualka, tot dobra vec. Uz bych si ji mel taky konecne nahodit :?: :D


3.5. :lock: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=123975
Možnost podpořit naše fórum https://platba.viry.cz/payment/

Zamčeno