zavirovaný gomplayer?
Moderátor: Moderátoři
Pravidla fóra
Pokud chcete pomoc, vložte log z FRST [návod zde] nebo RSIT [návod zde]
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
!NOVINKA!
Nově lze využívat služby vzdálené pomoci, kdy se k vašemu počítači připojí odborník a bližší informace o problému si od vás získá telefonicky! Více na www.neslape.cz
Pokud chcete pomoc, vložte log z FRST [návod zde] nebo RSIT [návod zde]
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
!NOVINKA!
Nově lze využívat služby vzdálené pomoci, kdy se k vašemu počítači připojí odborník a bližší informace o problému si od vás získá telefonicky! Více na www.neslape.cz
-
jarda.otta
- Návštěvník

- Příspěvky: 538
- Registrován: 25 Bře 2005 21:21
zavirovaný gomplayer?
Dobrý den.Stáhnul jsem si multimediální přehrávač Gomplayer verzi 2.2.57.5189 ze stránek od výrobce na tomto odkazu: http://player.gomlab.com/eng/download/ na které odkazují i naše weby stahuj.cz a nebo slunečnice.Ale z opatrnosti jsem ho projel na http://www.virustotal.com a tam to nahlásilo 6 antivirů včetně eset jako nákazu "pup.optional.opencandy".Co si o tom mám myslet a jestli vůbec instalovat.Děkuji za radu.
Re: zavirovaný gomplayer?
Zdravim 
Instalacka zrejme obsahuje i nechteny pridavek. Jako vetsina programu zdarma. Ve vetsine pripadu se to da pri pozornem cteni pri instalaci odmitnout zrusenim zatrzitka.
Instalacka zrejme obsahuje i nechteny pridavek. Jako vetsina programu zdarma. Ve vetsine pripadu se to da pri pozornem cteni pri instalaci odmitnout zrusenim zatrzitka.
Možnost podpořit naše fórum https://platba.viry.cz/payment/
-
jarda.otta
- Návštěvník

- Příspěvky: 538
- Registrován: 25 Bře 2005 21:21
Re: zavirovaný gomplayer?
To já vím už z minulých instalací.To se dá odškrtnout.To je myslím tuneup.Ale když zruším i tu přiřazenou aplikaci nenaistaluju si tam přesto ten Adware:Win32/OpenCandy? byl jsem s tímto přehrávačem velmi spokojen.Bral nejméně prostředků.Jinak díky.
Re: zavirovaný gomplayer?
Možnost podpořit naše fórum https://platba.viry.cz/payment/
-
jarda.otta
- Návštěvník

- Příspěvky: 538
- Registrován: 25 Bře 2005 21:21
Re: zavirovaný gomplayer?
nejsem z toho odkazu dost moudrý.Strojový překlad.instalovat či neinstalovat?Když odškrtnu zátržítko přiřazené další aplikace při instalaci gomplayeru,nenainstaluje se mě tam ještě něco jiného co nemohu ovlivnit(viz ten opencandy)?Jde mě jen o ten čistý gomplayer.Zajímá mě za kým je ten opencandy schován.Jestli v té přiřazené další aplikaci nebo v tom gmplayeru? A proč takto infikovaný přehrávač nabízejí stránky jako je slunečnice a jiné?
-
jarda.otta
- Návštěvník

- Příspěvky: 538
- Registrován: 25 Bře 2005 21:21
Re: zavirovaný gomplayer?
víc jsem se dozvěděl zdehttp://www.yac.mx/cs/guides/adware/20140107-ho ... -tool.html
Re: zavirovaný gomplayer?
To ja nevim, co se bude jeste snazit nainstalovat a jestli to pujde odmitnout. Ale neni to zadna vyjimka, spousta instalacek je takto oznacovana za hrozbu.
A jestli instalovat nebo ne, zalezi ciste na vas
A jestli instalovat nebo ne, zalezi ciste na vas
Možnost podpořit naše fórum https://platba.viry.cz/payment/
-
jarda.otta
- Návštěvník

- Příspěvky: 538
- Registrován: 25 Bře 2005 21:21
Re: zavirovaný gomplayer?
děkuji vám.
Re: zavirovaný gomplayer?
Dobry den,
omlouvam se ze Vam do toho jeste vstupuji
Zkusil jsem to na virtualce az ted, nejak nebyl cas.
Varovani OpenCandy je tam proto, ze instalator ma v sobe jak zminil kolega pridavek na instalaci doplnkoveho programu (v tomto pripade AVG TuneUp, ale muze se lisit, jelikoz instalator zjistuje umisteni uzivatele a dle toho nabizi reklamu mistni). Neboli AVG plati OpenCandy, aby mu cpal do GOM Playeru ten AVG produkt. GOM ma tak aspon nejake penize z reklamy\propagace, jelikoz jejich prehravac je zdarma. Toto je casty jev (tak 95%) u vsech free programu. Slunecnice, stahuj a kdejaky dalsi server toto neovlivni, jelikoz instalacky prebiraji z oficialnich stranek vyrobce. Antiviry potom detekuji instalatory jako "skodlive OpenCandy" ale je to jen z duvodu, ze je tam neco navic, co nema se samotnym programem nic spolecneho.
Vice si o techto pridavcich muzete precist zde http://www.viry.cz/pozor-na-to-co-vsech ... -pocitace/
Pri instalaci staci jen zvolit "Vlastni instalaci" a odkliknout AVG TuneUp

omlouvam se ze Vam do toho jeste vstupuji
igi napsal:Včera mě například OpenCandy při instalaci CDBurnerXP a DAEMON Tools Lite nabízel program „Zrychlení Počítače“ tuzemské společnosti (evidentně si tak OpenCandy ověřuje i IP adresu a nabízí tak lokální inzerenty):

Re: zavirovaný gomplayer?
Diky za vycerpavajici informacevyosek napsal:omlouvam se ze Vam do toho jeste vstupujiZkusil jsem to na virtualce az ted, nejak nebyl cas.
3.5.
Možnost podpořit naše fórum https://platba.viry.cz/payment/


Přispějete na provoz fóra?