Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

obnova souborů

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
soy0078
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 139
Registrován: 25 čer 2009 16:44

obnova souborů

#1 Příspěvek od soy0078 »

Zdarvím lidičky a chtšl bych poprosit o radu,junior mi smazal fotky a potřeboval bych je dostat zpátky,z paměťové karty už je nedostanu,na pc jsem vyzkoušel pc inspector file recovery,Recuva ale bez úspěchu,obsah souborů není k dispozici,používám ccleaner a tune up.Dá se to ještě nějak zachránit?Díky moc za radu.

Vrtule
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 328
Registrován: 20 dub 2007 22:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: obnova souborů

#2 Příspěvek od Vrtule »

Zdravím,

program Recuva jsem pokládal za jeden z nejlepších ve svém oboru. Vím, že umí pracovat ve dvou módech. V tom prvním se pokouší obnovit souboru, v druhém prochází celý disk a snaží se identifikovat signatury souborů na jednotlivých clusterech, takže vám sice nevytvoří soubory, jak byly původně, ale možná zachrání obsah. Zkoušel jste i tento druhý mód? Bohužel neznám jeho jméno.

Nedala by se Recuva pustit i na tu paměťovku? Tam bych viděl větší možnosti záchrany než na pevném disku. Samozřejmě pokud jste od té doby tu kartu moc nepoužíval.

Takové selhání programu Recuva si dokážu vysvětlit snad jen tím, že máte velmi zaplněný disk a než jste zjistil, že fotky zmizely, tak už na něj bylo zapsáno spoustu dat, čímž se clustery, kde ležely fotky, většinou přepsaly.

soy0078
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 139
Registrován: 25 čer 2009 16:44

Re: obnova souborů

#3 Příspěvek od soy0078 »

Za vyzkoušení nic nedám,na kartu jsem použil PC inspector smart recovery a dopadlo to taktéž,ale výsledek mám ještě uložený.Jakým způsobem bych ty fotky teda mohl obnovit?

Vrtule
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 328
Registrován: 20 dub 2007 22:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: obnova souborů

#4 Příspěvek od Vrtule »

Jestli jste zkoušel hloubkové hledání jak na kartě, tak na pevném disku a nepomohlo to, tak asi Recuva neposlouží.

soy0078
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 139
Registrován: 25 čer 2009 16:44

Re: obnova souborů

#5 Příspěvek od soy0078 »

mno,recuva našla,ale zobrazí jen některé,přitomta karta je stará 14 dní a bylo z ní mazáno 2x

Vrtule
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 328
Registrován: 20 dub 2007 22:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: obnova souborů

#6 Příspěvek od Vrtule »

Když jste zjistil, že ty fotky z PC zmizely, byla ta karta použitá od té doby, co ty fotky na ní ležely?

soy0078
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 139
Registrován: 25 čer 2009 16:44

Re: obnova souborů

#7 Příspěvek od soy0078 »

1x

soy0078
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 139
Registrován: 25 čer 2009 16:44

Re: obnova souborů

#8 Příspěvek od soy0078 »

Tak už jsem to našel,bohužel,clustery přepsány souborem avi,mno,tak mám smůlu,ale díky moc za radu

Vrtule
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 328
Registrován: 20 dub 2007 22:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: obnova souborů

#9 Příspěvek od Vrtule »

Aha (k té kartě). No, jestli se vám z ní podaří zachránit aspoň něco (jak jste psal, že Recuva něco objevila), tak i to se dá považovat za úspěch. Záchrana dat většinou nebývá stoprocentní.

A nebo jsem to špatně pochopil a vy svým příspěvkem míníte, že se bohužel nepodaří zachránit nic :-(.

soy0078
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 139
Registrován: 25 čer 2009 16:44

Re: obnova souborů

#10 Příspěvek od soy0078 »

No to,co jsem nejvíc potřeboval,je ztraceno....

Vrtule
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 328
Registrován: 20 dub 2007 22:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: obnova souborů

#11 Příspěvek od Vrtule »

Pokud programy na obnovu nezabírají, bohužel nevidím jiný způsob. Možná by to dokázala odkrýt nějaká firma, co se obnovováním médií živí. Ale to nebude zadarmo.

soy0078
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 139
Registrován: 25 čer 2009 16:44

Re: obnova souborů

#12 Příspěvek od soy0078 »

Mno,nad tím už jsem také uvažoval,nic jiného bohužel asi nezbyde.Tak díky moc za rady. :)

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: obnova souborů

#13 Příspěvek od Čarls »

Jediné programy které toto umí jsou placené
Active@ File Recovery http://www.file-recovery.net/
GetDataBack V4.00 http://www.runtime.org/data-recovery-software.htm
Je třeba zvážit cenu software a specializované firmy cena 99 dolačů za program je uctyhodná
ale cena od firmy není lacinější navíc pokud máte ještě jedno Pc máte možnost program vyzkoušet
Dale je potřeba na oddíl na kterém byly uloženy fotky nic nezapisovat a neinstalovat
Idealně je připojit disk k jinému Pc s nainstalovaným programem a dát vyhledat soubory
Toť odemne vše co vám mohu poradit :(
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

Vrtule
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 328
Registrován: 20 dub 2007 22:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: obnova souborů

#14 Příspěvek od Vrtule »

Není zač.

Nevím, jestli tohle vyřeší nějaký software, neznám algrotmy použité v programech, co sem postnul Čarls, ale moc nevěřím, že by byly nějak výrazně lepší než třeba u programu Recuva.

Myslel jsem firmu, která (fyzicky) rozebere médium "na prach" a vytáhne z něho, co se dá...

Grinch
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: 30 pro 2009 14:27
Kontaktovat uživatele:

Re: obnova souborů

#15 Příspěvek od Grinch »

Můžeš zkusit v PC funkci obnova systému.Nevím kde to přesně je mám Win 7 a ve Win 7 to mám v ovládacích panelech.

Odpovědět