Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

AV - AVPTool

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tempest
VIP
VIP
Příspěvky: 193
Registrován: 05 čer 2005 08:18

AV - AVPTool

#1 Příspěvek od Tempest »

AVPTool

AVPTool (alias Kaspersky Virus Removal Tool) je samostatný ruční skener kompletující dohromady technologii Kaspersky antiviru a nástroje AVZ Antiviral Toolkit. Není plnohohodnotným antivirovým programem (nenabízí ochranu v reálném čase ani možnost aktualizace), ale slouží k prohledání počítače a odstranění nalezených virů.

edit Jaron: aktualny link na KVRT2020 https://support.kaspersky.com/kvrt2020

Přednosti:

AVPTool je jednoduchý k použití a má intuitivní uživatelské rozhraní. Lze ho nainstalovat na infikovaný počítač (a použít i v nouzovém režimu), disponuje kvalitní detekcí spojením rozsáhlé virové databáze a heuristické analýzy. Nabízí vytvoření zprávy o systému pro diagnostiku problému s počítačem. Program je freeware.

Systémové požadavky:

Podporované jsou operační systémy Windows XP (Service Pack 2 nebo vyšší), Windows Vista (32-bitová verze) a Windows 7 (32-bitová a 64-bitová verze). Program vyžaduje alespoň 200 Mb volného místa na disku a aktivní připojení k internetu.

Použití:

1) Před samotným použitím vymažte dočasné soubory systému a cache prohlížeče (zrychlíte tak následný sken počítače) – a to nejlépe použitím buď programu CleanUp! nebo CCleaner.
Je také doporučeno vypnout Obnovení systému - návod tady.

2) Jděte na tuto internetovou stránku. Na dané stránce klikněte u položky Version 11 na zelené tlačítko Download a stáhněte instalátor AVPTool do vašeho počítače.

3) Spusťte stažený instalátor, program se automaticky začne instalovat:
  • Obrázek
Po dokončení instalace, trvající maximálně pár minut, vás program vyzve k potvrzení licenčních podmínek - zvolte možnost I accept the license agreement a klikněte na tlačítko Start:
  • Obrázek

4) Nyní se vám ukáže hlavní okno programu:
  • Obrázek

5) Klikněte vpravo nahoře v hlavním okně na ozubené kolečko Obrázek a v záložce Scan scope zaškrtněte čtverečky vedle položek:
  • System memory, Hidden startup objects, Disk boot sectors, Dokumenty, My email, Tento počítač
  • Obrázek
Poté klepněte vlevo uprostřed na záložku Actions, vyberte možnost Select action a ujistěte se, že jsou zaškrtlé volby Disinfect a Delete if disinfection fails. AVPTool tak při prohledávání automaticky vyléčí infikované soubory a neléčitelné soubory vymaže:
  • Obrázek
6) Klikněte vlevo nahoře na nabídku Automatic scan a následně na velké zelené tlačítko Start scanning. Program začne vyhledávat na vašem počítači škodlivé soubory a sám se je pokusí odstranit. Celý tento proces trvá obvykle několik hodin - o tom, kolik času odhadem zbývá a kolik již uplynulo, vás program bude průběžně informovat:
  • Obrázek
7) Po dokončení prohledávání klikněte vpravo nahoře na ikonu bloku s poznámkami Obrázek a poté vlevo uprostřed na záložku Detected threats:
  • Obrázek
Následně klepněte uprostřed na tlačítko Save. Jako Název souboru zadejte Log z AVPTool a uložte tento soubor na plochu:
  • Obrázek
Poklepejte na soubor, který jste právě uložili na plochu, tím dojde k jeho otevření. Poté stiskněte kombinaci kláves CTRL+A (tohle všechny události označí) a CTRL+C (tohle všechny události zkopíruje do schránky). Zkopírovaný log vložte do svého threadu na forum (stiskněte kombinaci kláves CTRL+V pro vložení logu do vašeho příspěvku).

8) Po zkontrolování logu od rádce můžete AVPTool odinstalovat. V hlavním okně programu klikněte v pravém horním rohu na bílý křížek v červeném poli. Program se ukončí a sám v tichosti odinstaluje. Pro kompletní odinstalaci ještě nakonec doporučujeme ručně restartovat počítač.
  • Obrázek
Po restartu bude AVPTool kompletně odinstalovaný.

:arrow: Kompletní informace o produktu: http://support.kaspersky.com/viruses/avptool2011
:arrow: Pokud se vám stane, že okno programu omylem zavřete a program tak ukončíte, musíte pro jeho opětovné spuštění poklepat na instalátor, který jste stáhli na začátku návodu. Všechno, co jste v programu udělali, však bude ztraceno, proto budete muset postupovat úplně od začátku.
:!: Vždy na skenování používejte aktualizovanou verzi právě staženou z internetu.

Uživatelský avatar
Tempest
VIP
VIP
Příspěvky: 193
Registrován: 05 čer 2005 08:18

Re: AV - AVPTool

#2 Příspěvek od Tempest »

Kvůli nové verzi 2015 thread under reconstruction.

Zamčeno