Dobrý den, celá otázka je vlatsně již v názvu. JDe o to, že mi odchází starý HDD a dělá zle, mám dva menší HDD a chci kopit jeden velký. Ale problém je, že neznám postup, co vše mám udělat, aby to nakonec fungovalo?
Můj pohled: 1. zapojím nový HDD do sestavy a vše z dvou starých překopíruju do nového? ... Nemám ale ještě předtím udělat něco v biosu nebo něco s ovladači? Jinak mám starý systém Windows XP SP3.
Jinak byc h ještě dodal, že momentálně tam mám disky Seagate Barracuda 7200.10 3.5" 320GB ST3320620AS a ještě druhý, ten je starší a nevím jestli to je správný název: WDC WD1200JB-00EVA0 má 120GB. A chtěl bych třeba tento https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514007H1TZ0003LB1
Buďte prosím Vás, tak laskaví a napište mi, jak by jste postupovali Vy nebo pokud znáte odkaz na stránku, kde je to podrobně vysvětleno. Děkuji Vám.
Jak zavést do PC nový HDD a nahrát tam Windows?
Moderátoři: Rudy, Moderátoři
Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Re: Jak zavést do PC nový HDD a nahrát tam Windows?
ahoj,
je tu trochu problem, system sa neda nahrat - prekopirovat
Mas dve moznosti:
1. nainstalovat na novy disk OS Windows a potom prehrat z diskov data a doinstalovat programy
2. preklonovat stary systemovy disk na novy disk a z druhého disku prekopirovat data
Klonovanie napr. cez Acronis True Image.
Ak si netrufas, zver to radsej niekomu zbehlejsiemu
je tu trochu problem, system sa neda nahrat - prekopirovat
Mas dve moznosti:
1. nainstalovat na novy disk OS Windows a potom prehrat z diskov data a doinstalovat programy
2. preklonovat stary systemovy disk na novy disk a z druhého disku prekopirovat data
Klonovanie napr. cez Acronis True Image.
Ak si netrufas, zver to radsej niekomu zbehlejsiemu
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool
V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum https://platba.viry.cz/payment/
V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum https://platba.viry.cz/payment/
Re: Jak zavést do PC nový HDD a nahrát tam Windows?
Děkuji za odpověď a při té první možnosti yb to bylo jak? že se ptám tak hloupě...
strčil bych nový HDD do PC sestavy a zároven při startu PC bych tam vložil cd disk s OS? a tak nainstaloval ten systém... to bych ale musel mít zbývající dva HDD odpojeny ne?
Druhá možnost není jednodušší? Stáhnu ten program, pokud je aspon trochu srozumitelný a překlonuju data na systémovem disku a předám do nového? Tzn. do PC zavedu nový HDD, jak se dostanu na plochu tak budu pracovat s tímm Vámi zmineným programem, preklonuju to a poté po vypnuti PC už muzu ten stary disk odpojit?
strčil bych nový HDD do PC sestavy a zároven při startu PC bych tam vložil cd disk s OS? a tak nainstaloval ten systém... to bych ale musel mít zbývající dva HDD odpojeny ne?
Druhá možnost není jednodušší? Stáhnu ten program, pokud je aspon trochu srozumitelný a překlonuju data na systémovem disku a předám do nového? Tzn. do PC zavedu nový HDD, jak se dostanu na plochu tak budu pracovat s tímm Vámi zmineným programem, preklonuju to a poté po vypnuti PC už muzu ten stary disk odpojit?
Re: Jak zavést do PC nový HDD a nahrát tam Windows?
prva moznost - tak ako pises, stare disky mozu, ale nemusia byt odpojene - ked ich odpojis, bude to prehladnejsieMankind napsal:Děkuji za odpověď a při té první možnosti yb to bylo jak? že se ptám tak hloupě...
strčil bych nový HDD do PC sestavy a zároven při startu PC bych tam vložil cd disk s OS? a tak nainstaloval ten systém... to bych ale musel mít zbývající dva HDD odpojeny ne?
Druhá možnost není jednodušší? Stáhnu ten program, pokud je aspon trochu srozumitelný a překlonuju data na systémovem disku a předám do nového? Tzn. do PC zavedu nový HDD, jak se dostanu na plochu tak budu pracovat s tímm Vámi zmineným programem, preklonuju to a poté po vypnuti PC už muzu ten stary disk odpojit?
druha moznost - napalis z ISO bootovatelne CD s Acronis, bootnes z neho - a vyberies zdrojovy a cielovy disk
po preklonovani nechas pripojeny iba novy disk, ktory by mal fungovat ako ten stary
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool
V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum https://platba.viry.cz/payment/
V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum https://platba.viry.cz/payment/


Přispějete na provoz fóra?