Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Kalibrace baterie notebooku

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=123975 . Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Phantome
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: 11 pro 2006 14:43

Kalibrace baterie notebooku

#1 Příspěvek od Phantome »

Ahoj,

Potřeboval bych pomoct s jedním problémem... Pořídil jsem si neoriginální baterii (od výrobce Power energy battery)do svého ntb - Asus eee pc 1215n a už asi dva týdny řeším problém, že se baterie nedobije na 100% kapacity (dle indikátoru ve windowsech). Původní kapacita originální baterie byla 5500 mAh, neoriginál je 4400mAh. Při prvním nabití se nabila jen na 73%, dalším na 68%....po cca 15 nabitích jsem na 52% kapacity dle indikátoru ve Windowsech. Zkoušel jsem různé věci kalibrace jako vybití a nabití v BIOSU, změnu nabíjecích schémat . nic nepomáhá a indikátor baterie ukazuje stále nižší hodnotu maximálního nabití.

Nevěděli byste někdo o nějaké utilitě, která by dokázala ten indikátor stavu nabití ve windowsech přimět, aby to ukazovalo nabití na 100 %? Případně ještě nějaký způsob kalibrace baterie, který by mohl pomoci?

Vřelý dík za pomoc!!

H.

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalibrace baterie notebooku

#2 Příspěvek od sudanec »

Phantome píše:Ahoj,

Potřeboval bych pomoct s jedním problémem... Pořídil jsem si neoriginální baterii (od výrobce Power energy battery)do svého ntb - Asus eee pc 1215n a už asi dva týdny řeším problém, že se baterie nedobije na 100% kapacity (dle indikátoru ve windowsech). Původní kapacita originální baterie byla 5500 mAh, neoriginál je 4400mAh. Při prvním nabití se nabila jen na 73%, dalším na 68%....po cca 15 nabitích jsem na 52% kapacity dle indikátoru ve Windowsech. Zkoušel jsem různé věci kalibrace jako vybití a nabití v BIOSU, změnu nabíjecích schémat . nic nepomáhá a indikátor baterie ukazuje stále nižší hodnotu maximálního nabití.

Nevěděli byste někdo o nějaké utilitě, která by dokázala ten indikátor stavu nabití ve windowsech přimět, aby to ukazovalo nabití na 100 %? Případně ještě nějaký způsob kalibrace baterie, který by mohl pomoci?

Vřelý dík za pomoc!!

H.
Zdravim,
moje odporucanie je jednoduche, ak pouzivate neoriginalne prislusenstvo, tak take, ktore je odporucane pre vas vyrobok. Inak si mozete poskodit pocitac. Ta baterka moze mat ine nabijacie cykly, nedajboze dalsie parametre. Pocitam, ze nabijacka je inteligentna a overuje si napatie na baterke.. ale mozno komunikuju cez elektroniku(?neviem) a moze to spravit este vacsi problem.
Obrázek

Phantome
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: 11 pro 2006 14:43

Re: Kalibrace baterie notebooku

#3 Příspěvek od Phantome »

Ačkoli děkuji za postřeh či radu, potřeboval bych spíše odpověď, jestli lze či nelze kalibrovat baterii X indikátor nabití ve windowsech?
Jinak rizik s neoriginálním příslušenstvím jsem si vědom - když byste poradil odkaz, kde sehnat originální baterii na tento typ ntb bych bych také rád...

díky

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalibrace baterie notebooku

#4 Příspěvek od sudanec »

Google prvy link mi hovori toto:
http://www.avacom.cz/modely/notebooky/a ... e-pc-1215n
ale to asi nie su originaly.. nemam cas to studovat ale v googli je toho dost. Alebo ebay.
Obrázek

Phantome
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: 11 pro 2006 14:43

Re: Kalibrace baterie notebooku

#5 Příspěvek od Phantome »

Jasný. :)

Našel by se někdo jiný kdo by věděl co s mým problémem? Díky

bingostar
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 14 lis 2015 22:08

Re: Kalibrace baterie notebooku

#6 Příspěvek od bingostar »

Doporučuji koupit originální baterii pro váš notebook http://baterieon.cz/catalog/battery/asus .
Problémy nebude přesné :)

Odpovědět