Hesla

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
zacatecnik1951
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 106
Registrován: 15 Říj 2011 19:37

Hesla

#1 Příspěvek od zacatecnik1951 »

Dobrý den.
Mám pár otázek ohledně hesel:
  1. Jak často by se asi měla měnit "běžná" hesla (e-mail apod.)?
  2. Jak by měla asi být "běžná" hesla minimálně dlouhá?
  3. Jak často by se asi mělo měnit master heslo?
  4. Jak by mělo asi být master heslo minimálně dlouhé?

Avatar uživatele
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15894
Registrován: 29 Bře 2005 13:39
Místo/Bydliště: BB-SK

Re: Hesla

#2 Příspěvek od JaRon »

ahoj,
v prvom rade musim napisat, ze na tuto otazku Ti moze 100 ludi napisat 100 roznych odpovedi :) toto je len moj osobny nazor:
1. postaci 2-3x rocne + po kazdom zavireni prip. napadnuti PC
2. postaci 6 znakov typu 15koni
3. postaci 2-3x rocne + po kazdom zavireni prip. napadnuti PC
4. postaci 12 znakov typu W%32s_kl7F1#
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

Avatar uživatele
dodopa
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 108
Registrován: 02 Led 2011 12:44

Re: Hesla

#3 Příspěvek od dodopa »

JaRon napsal:ahoj,
v prvom rade musim napisat, ze na tuto otazku Ti moze 100 ludi napisat 100 roznych odpovedi :) toto je len moj osobny nazor:
1. postaci 2-3x rocne + po kazdom zavireni prip. napadnuti PC
2. postaci 6 znakov typu 15koni
3. postaci 2-3x rocne + po kazdom zavireni prip. napadnuti PC
4. postaci 12 znakov typu W%32s_kl7F1#
Zdraím :)

Ako napísal Jaron 100 ľudí 100 odpovedí. Súhlasím s ním, že hesla je vhodné meniť 2-3x za rok a po zavirení.
Čo sa týka dĺžky hesiel preferujem 10+ znakov kombinácie čísle, písmen, znakov :) ale mysĺim, že postačujúce je tých 6-8 znakov. A k bodu 4. si myslím, že je postačujúce tých 12-14 rôznych znakov ako odporúčal Jaron :)

Príjemný deň prajem :)
RSIT<--->HIJACKTHIS<--->MBAM<--->GMER<--->VIRUSTOTAL<--->CCLEANER<--->MWAV<--->AVPTOOL<--->SAS<--->RECUVA
:iefox:
:arrow: Prehľad osobných firewallov TU :arrow:Prehľad antivírových riešení TU
:idea: Nikdy nepoužívaj Combofix bez doporučenia radcov :!:

"Myslenie bolí. Hlúposti však prichádzajú na svet bez pôrodných bolestí"

zacatecnik1951
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 106
Registrován: 15 Říj 2011 19:37

Re: Hesla

#4 Příspěvek od zacatecnik1951 »

Děkuji.
Ještě bych se chtěl zeptat jestli je bezpečné si generovat heslo přes
http://www.security-portal.cz/page/password-generator
a potom ho ověřovat přes
https://www.microsoft.com/security/pc-s ... ecker.aspx
a
http://www.passwordmeter.com/
?

Avatar uživatele
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6953
Registrován: 31 Říj 2003 08:26
Místo/Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Hesla

#5 Příspěvek od Pavuk29 »

zacatecnik1951 napsal:Děkuji.
Ještě bych se chtěl zeptat jestli je bezpečné si generovat heslo přes
http://www.security-portal.cz/page/password-generator
a potom ho ověřovat přes
https://www.microsoft.com/security/pc-s ... ecker.aspx
a
http://www.passwordmeter.com/
?
no to si ho uz mozes rovno vyvesit do statusu na FB :)
Najbezpecnejsie je si nieco vymysliet sam a nikam nic neposielat - v ziadnom pripade.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

Gabo
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 362
Registrován: 25 Kvě 2004 22:14
Místo/Bydliště: Slovakia

Re: Hesla

#6 Příspěvek od Gabo »

Ja mam heslo na mail uz 12 rokov rovnake :oops:

Avatar uživatele
Mc_Murphy
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6706
Registrován: 03 Lis 2008 15:55
Místo/Bydliště: Plzeň [ZČ]
Kontaktovat uživatele:

Re: Hesla

#7 Příspěvek od Mc_Murphy »

Pavuk29 napsal:
zacatecnik1951 napsal:Děkuji.
Ještě bych se chtěl zeptat jestli je bezpečné si generovat heslo přes
http://www.security-portal.cz/page/password-generator
a potom ho ověřovat přes
https://www.microsoft.com/security/pc-s ... ecker.aspx
a
http://www.passwordmeter.com/
?
no to si ho uz mozes rovno vyvesit do statusu na FB :)
Najbezpecnejsie je si nieco vymysliet sam a nikam nic neposielat - v ziadnom pripade.
Přesně tak! Já jsem nepřítelem i jakéhokoliv programu, který spravuje (sdružuje) a ukládá hesla, ve všech prohlížečích mám vždy vypnuté ukládání hesel, prostě nikde v PC nesmí být heslo jakkoliv uloženo. Jinak si koleduješ o průšvih.

Co se týče délky a složitosti, jsem pro 10 a více znaků minimálně. Já osobně používám "jen" kombinace malých, velkých písmen a číslic. ASCII znaky do hesel nedávám. A zásadně nepoužívat jedno heslo na všechno! Já mám takové "levely", kdy mám určitá hesla třeba na herní servery a nedůležité ptákoviny, složitější hesla třeba sem nebo na FB, jiná a složitější na maily (pokaždé ale jiné) a naprosto unikátní a nejsložitější do internetového bankovnictví. Hesla měním každý rok.

Gabo napsal:Ja mam heslo na mail uz 12 rokov rovnake :oops:
No to se máš čím chlubit, opravdu. :arcisit:
Obrázek-Obrázek
Obrázek-Obrázek

  • ... I'm moving on, I'm moving on, I'm moving on by the Spirit.
    • You gave me love, I've found my identity, found my identity.

    I'm moving on, I'm moving on, I'm moving on by the Spirit.
    • You gave me hope, I've found my identity in Christ...

zacatecnik1951
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 106
Registrován: 15 Říj 2011 19:37

Re: Hesla

#8 Příspěvek od zacatecnik1951 »

Děkuji. :)

Avatar uživatele
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6953
Registrován: 31 Říj 2003 08:26
Místo/Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Hesla

#9 Příspěvek od Pavuk29 »

zacatecnik1951 napsal:Děkuji. :)
Za co :shock:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

zacatecnik1951
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 106
Registrován: 15 Říj 2011 19:37

Re: Hesla

#10 Příspěvek od zacatecnik1951 »

Za to, že jste mi poradili.

tom8491
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 08 Kvě 2012 13:27

Re: Hesla

#11 Příspěvek od tom8491 »

12 roků jedno heslo? :D znám experty, co použíjou heslo: heslo, qwerty nebo své jméno a příjmení. Každopádně ti doporučuju přečíst tohle: http://www.linuxexpres.cz/praxe/jak-vyt ... ilne-heslo

Odpovědět