Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Problém s odosielaním mailu z Outlook 2002

Návody, recenze, diskuze, řešení problémů

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
vratkokuk
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 261
Registrován: 07 bře 2010 21:51

Problém s odosielaním mailu z Outlook 2002

#1 Příspěvek od vratkokuk »

Zdravím vás.
Mohol by mi prosím niekto pomôcť odstrániť jeden nepríjemný problém s odosielaním mailov z aplikácie OUTLOOK 2002?
Je tomu asi tak 5 dní, čo mi prestal odosielať maily a vôbec, správa sa akosi čudno. Skúšal som to poriešiť aj s poskytovateľom internetu, ten ma odkázal na technickú podporu Microsoft. Samozrejme že to nepomohlo, skúšal som kontaktovať aj podporu na servery kde mám vytvorenú mailovú adresu a ani tam sme to nevyriešili.
Ide o to, že keď zapnem Outlook, tak dlho predlho zobrazuje informáciu vpravo dole o odosielaní a prijímaní. Keď na to kliknem, zobrazí sa tá tabuľka Priebeh spracovania tam mi to píše toto:

Úkol POP3.seznam.cz - odesílání ohlásil chybu (0x8004210B): Časový limit operace vypršel při čekání na odezvu z odesílajícího serveru (SMTP). Pokud se tato zpráva bude zobrazovat i nadále, obraťte se na správce serveru nebo poskytovatele služeb Internetu.

Skúšal som kontrolovať nastavenie (i keď som to predtým nemenil ani nijak do nastavenia nezasahoval) a potom som dal test nastavenia účtu. Tu je výsledok:
Odeslat zkušební zprávu elektronické pošty: Zadaný server byl nalezen, ale neodpovídá. Ověřte správnost informací o portu a zabezpečení SSL. Nastavení zobrazíte po zavření tohto dialogového okna klepnutím na tlačítko Další nastavení a potom na kartu Upřesnit.

Neviem si s tým rady a hnevá ma, že to nefunguje.
Pomohol by mi niekto vyriešiť túto prekérnu situáciu?
Vopred ďakujem všetkým za pomoc a rady.

vratkokuk
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 261
Registrován: 07 bře 2010 21:51

Re: Problém s odosielaním mailu z Outlook 2002

#2 Příspěvek od vratkokuk »

Tak už to mám vyriešené.
Nejakým záhadným spôsobom (zrejme) sa mi zmenilo nastvenie serveru odchodzej pošty SMTP....
Už som bol úplne zúfalý, keď som si vymenil pár mailov s poskytovateľom internetu a aj som komunikoval s podporou na Seznam.cz a tu zrazu ma napadlo spýtať sa respektíve overiť si, či mám dobre nastavené to prekliate SMTP. A poskytovateľ mi teda napísal, že čo tam mám mať. Tak som to zmenil a už je to OK.
Nechápem, ako sa tá zmena mohla udiať. Ale hlavne, že mi to už funguje.

Uživatelský avatar
cernohous13
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 8721
Registrován: 09 pro 2006 06:19
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s odosielaním mailu z Outlook 2002

#3 Příspěvek od cernohous13 »

Šikovné uživatele tu máme rádi - tak ať ti to vydrží :thumbsup:
Doporučení:
V průběhu léčení prováděj nové instalace a odinstalace jen na můj pokyn.
Důkladně prostuduj a proveď celou operaci podle mé odpovědi.
V případě nejasností se zeptej - vysvětlím Obrázek

-------------------------------------------------------------------------------------------------
> Podpora fóra <

Zamčeno