Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Sdílení - domácí síť

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
225678945
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 169
Registrován: 15 čer 2010 16:43
Bydliště: HK

Sdílení - domácí síť

#1 Příspěvek od 225678945 »

Dobrý den. Doma používáme více počítačů a tak jsem zřídil domácí síť. Hlavní počítač je připojen k routeru kabelem (do počítače vede i tiskárna), ostatní počítače přes Wi-Fi. Jediný můj notebook má Win 7, ostatní mají Win XP. Všechno fungovalo skvěle, ale před pár měsíci jsem se připojil k jiné síťi a omylem jsem klikl na ikonu síťový disk, který mám doma. Nic se samozřejmě nestalo, ale od té doby nemůžu z tohoto počítače přistupovat na ten sdílený disk, tisknout ani nevidím ostatní počítače. Jde mi jen internet. Ostatní počítače se však vzájemně vidí (krom mého). Zkoušel jsem smazat profil, nakonfigurovat síť znovu atd., ale ničeho jsem nedosáhl. Nevíte někdo, co s tím. Předem děkuji za radu.
Cuius panem edo, illius carmina edo

mnm9
2. Stupeň Varování
Příspěvky: 155
Registrován: 30 črc 2011 13:42

Re: Sdílení - domácí síť

#2 Příspěvek od mnm9 »

uz sem to tu jednou psal tak to jen zkopiruju
zkontroluj si tohle
mnm9 píše:sdileni souboru mezi xp a w7 ma par speku ktery je treba nastavit
snad si vzpomenu na vsecky

1)aby oba byli v pracovni skupine se stejnym jmenem
2)Ovládací panely\Síť a Internet\Centrum síťových připojení a sdílení\Pokročilé nastavení sdílení
a)vypnout sdileni chranene heslem
b) nekdy je tusim treba povolit 40/56ti bitove sifrovani
ostani nastaveni tak jak byste cekali

3) problem sou FW, ten sedmickovej by se mel nastavit sam podle nastaveni sdileni ale v xp je tusim nutny pridat vyjimku

225678945
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 169
Registrován: 15 čer 2010 16:43
Bydliště: HK

Re: Sdílení - domácí síť

#3 Příspěvek od 225678945 »

Je mi divné, že mi to normálně šlo, i když jsem nic takového neměl nastavené, ale přesto jsem to zkusil. Bohužel je to pořád stále stejné. Ale nejsem si jist, zda jsem správně přidal vyjímku ve win XP.
Cuius panem edo, illius carmina edo

mnm9
2. Stupeň Varování
Příspěvky: 155
Registrován: 30 črc 2011 13:42

Re: Sdílení - domácí síť

#4 Příspěvek od mnm9 »

to je me samotnymu divny ze ti to slo
zacal bych teda vyloucenim problemu FW
na obou pocitacich FW docasne vypni a zkus jestli se neco zmenilo

225678945
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 169
Registrován: 15 čer 2010 16:43
Bydliště: HK

Re: Sdílení - domácí síť

#5 Příspěvek od 225678945 »

Tak jsem vypnul všechny FW (FW v routeru jsem nevypínal), ale nic se nezměnilo...ale všiml jsem si, že můj počítač je v pracovní skupině WORKGRUP, ale všechny ostatní počítače, jsou v jiné pracovní skupině (v té co jsem vytvořil), takže problém bude asi zde, že?...jak mohu změnit pracovní skupinu?!
Cuius panem edo, illius carmina edo

mnm9
2. Stupeň Varování
Příspěvky: 155
Registrován: 30 črc 2011 13:42

Re: Sdílení - domácí síť

#6 Příspěvek od mnm9 »

pravym na tento pocitac
vlastnosti
treti blok informaci je "Nazev pocitace, domena a nastaveni pracovni skupiny". tam das "zmenit nastaveni"
otevre se okno "vlastnosti systemu", zalozka "Nazev pocitace" a tam je doeu tlacitko "Zmenit"
pracovni skupinu nazvi stejne jako mas na ostatnich pocitacich

225678945
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 169
Registrován: 15 čer 2010 16:43
Bydliště: HK

Re: Sdílení - domácí síť

#7 Příspěvek od 225678945 »

Změnil jsem název prac. skupiny, a už tu síť alespoň vidím, ale nemohu se na ní dostat, už ani z jednoho počítače...zkoušel jsem vypnout všechny FW, nastavit pc podle toho návodu na začátku, ale stejně se tam nemohu dostat. Na jednom pc to hlásí, že nemám dostatečné oprávnění a na ntb to hlásí že cesta není nalezena
Cuius panem edo, illius carmina edo

225678945
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 169
Registrován: 15 čer 2010 16:43
Bydliště: HK

Re: Sdílení - domácí síť

#8 Příspěvek od 225678945 »

A teď se mi bez jakékoliv příčiny změnilo nastavení, takže teď vidím ntb na stolním počítači, ale nemohu se k němu připojit, protože nemám dostatečné oprávnění a v ntb nevidím ani tu síť...
Cuius panem edo, illius carmina edo

mnm9
2. Stupeň Varování
Příspěvky: 155
Registrován: 30 črc 2011 13:42

Re: Sdílení - domácí síť

#9 Příspěvek od mnm9 »

to prvni bude problem nastaveni prav pristupu
pravym na slozku, kterou chcete sdilet a pridejte nove pravidlo pro uzivatele "everyone" cteni

tu sit nevidite kdyz sou oba FW vypnuty nebo uz sou zase zaply?

225678945
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 169
Registrován: 15 čer 2010 16:43
Bydliště: HK

Re: Sdílení - domácí síť

#10 Příspěvek od 225678945 »

Ať se snažím see víc, stejně se na ten ntb nemůžu dostat, ani nastavení toho oprávnění mi nepomohlo...FW jsem vypnuty, win7 nastaveny podle toho návodu a stejně to nejde...ani ping mi nefunguje
Cuius panem edo, illius carmina edo

petrik3
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: 02 kvě 2007 20:15

Re: Sdílení - domácí síť

#11 Příspěvek od petrik3 »

http://windows.microsoft.com/en-US/wind ... of-Windows pekné inštruktážne video s nastavením domácej siete s rôznymi op.systémami, mali by ste vo w7 vypnúť zdieľanie chránené heslom a reštartovať pc,mimo nastavenia skupiny na workgroup...

225678945
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 169
Registrován: 15 čer 2010 16:43
Bydliště: HK

Re: Sdílení - domácí síť

#12 Příspěvek od 225678945 »

ano, to video znám, přesto jsem to zkusil znovu nastavit, ale problém to nevyřešilo...akorát se otočil. Teď z ntb vidím ostatní počítače, ale nemohu se k nim dostat, protože mi to hlásí, že nelze nalést uvedenou cestu. A ze stolního počítače se vůbec nedostanu do této prac. skupiny, protože mi to hlásí, že nemám dostattečné oprávnění
Cuius panem edo, illius carmina edo

Odpovědět