Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Formátování externího disku

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
alexandra111
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 04 říj 2011 08:18

Formátování externího disku

#1 Příspěvek od alexandra111 »

Stala se mi hrozná věc.Mám externí disk 1TB ,který mám z poloviny zaplněn filmy,cca 500filmů.Připojuji ho k počítači,kde nakopíruju filmy a pak je přes multimediální centrum přehrávám.V tom centru mám interní HDD,kde mám taky filmy.Potřebovala jsem si z toho centra nakopírovat filmy do toho externího.Tak jsem kopírovala asi 45 filmů najednou.V pohodě se to nakopírovalo,čára dojela a hlásilo to,že je hotovo,ale v tom centru už se nic neukázalo.Tak jsem ho připojila k počítači,kde mi zmizel i název toho disku a bylo tam jenom místní disk H, a hlásí to,že disk musí být před použitím naformátován.Jenomže to by se mi vymazaly všechny filmy.Nefunfuje to ani v tom centru ani v nové televizi,kde to ještě před hodinou krásně přehrávalo.Nevíte co teď s tím? Nemůžu přijít o ty filmy,to by byla moje smrt.Nemůže to přece po půl roce z ničeho nic chtít formátovat.Děkuji za odpovědi

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118375
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Formátování externího disku

#2 Příspěvek od Rudy »

Stala se mi hrozná věc......
Obávám se, že stala. Pokud systém strukturu disku nevidí, bývá zpravidla poškozen. Zformátováním samozřejmě ztratíte všechna data, která na disku jsou. Osobně jsem už zachraňoval data asi ze 3 přenosných disků a ubezpečuji vás, že to není jednoduché. Jednak vám nikdo nezaručí, že zachráněná data budou použitelná (většinou se to na 100% nepodaří) a za druhé, pokud si to necháte provést jako zakázku od firmy, která se tím zabývá, zaplatíte řádově tisíce Kč. To vše bez záruky použitelnosti dat.. Z těch disků, z nichž jsem data zachraňoval, byla úspěšnost asi 60 - 70%. Firmy, které používají na záchranu profi soft, budou asi mít úspěšnost o něco vyšší. Dále se může stát, že po záchraně dat disk nebude možné zformátovat, čili další výdaj za nový disk.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Zamčeno