Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Nejede mi VGA

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
mattts
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: 27 lis 2009 17:56

Nejede mi VGA

#1 Příspěvek od mattts »

Zdravím, včera jsem si koupil notebook Samsung RV511 a chtěl jsem ho připojit na externí monitor přes VGA. Bohužel to nejede. Mám nainstalovaný Win 7 32bit a ovladače, které jsem si na VGA stáhl určené pro 32 bitovou verzi Win7 mi nejdou nainstalovat.. Píše to, že můj systém nesplňuje min požadavky pro instalaci ovladačů. Monitor je funkční, je taky nový a zkoušel jsem ho na jiném počítači taky přes VGA a jde. Když hledám v nastavení druhý monitor, nachází to pouze jeden - ten integrovaný v notebooku. Není možnost tedy rozšířit, duplikovat nebo cokoliv jiného s druhým monitorem. Má někdo nějaký nápad?
Když se dívám na nastavení grafické karty, píše to, že pracuje správně... Poraďte, díky.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118375
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejede mi VGA

#2 Příspěvek od Rudy »

VGA monitor u některých NB se zapíná některou klávesou Fx při podržení klávesy fn. Koukněte do manuálu.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

mattts
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: 27 lis 2009 17:56

Re: Nejede mi VGA

#3 Příspěvek od mattts »

Stáhl jsem si manuál, skutečně se to má spustit kombinací FN+F4, bohužel žádná reakce. Nehlásí se žádný monitor, pořád to najde jen ten interní.

Zkoušel jsem to i v Biosu a nic :-( co s tím? Doufám, že není špatný VGA port

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejede mi VGA

#4 Příspěvek od Pavuk29 »

Sry za vstup:
ja by som to riesil asi uz servisom/zaruka, ak je to mozne
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

mattts
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: 27 lis 2009 17:56

Re: Nejede mi VGA

#5 Příspěvek od mattts »

Takže VGA funguje. Zkusil jsem nabutovat Linux z CD Ubuntu a Linux normálně externí monitor načetl. Jen nevím proč s tím má problém Windows???

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejede mi VGA

#6 Příspěvek od Pavuk29 »

Odvolavam co som napisal vyssie :?: :D
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

Budovi
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 252
Registrován: 08 črc 2010 19:36

Re: Nejede mi VGA

#7 Příspěvek od Budovi »

Určite je to 32bitový systém? Notebook je dodávaný so 64bitovým (údajne)

Štart - klik pravým na Počítač - Vlastnosti - časť Systém - položka Typ systému

mattts
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: 27 lis 2009 17:56

Re: Nejede mi VGA

#8 Příspěvek od mattts »

Budovi píše:Určite je to 32bitový systém? Notebook je dodávaný so 64bitovým (údajne)

Štart - klik pravým na Počítač - Vlastnosti - časť Systém - položka Typ systému
Ano je, sám jsem ho instaloval. Nejsem amatér. Teď však čekám radu :)

Budovi
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 252
Registrován: 08 črc 2010 19:36

Re: Nejede mi VGA

#9 Příspěvek od Budovi »

Skúšal ste ovládač od výrobcu notebooku alebo od výrobcu grafiky? Ak to správne chápem, teraz "bežíte" na Windows základných ovládačoch? Windows Update neponúka(l) aktualizáciu ovládača grafiky?

Edit: no proste tam treba napchať ovládač, lenže ten nebude podľa mňa rozhodovať o klávesových skratkách... BTW "windowsácke prepínanie" WIN+P funguje? Keď tam bude ovládač, cez jeho prostredie to ide tiež plnohodnotne nastaviť

Samotné klávesové skratky FN môžu byť závislé na ovládači od výrobcu na to určené, pomohol by v hľadaní aj presný typ notebooku
Naposledy upravil(a) Budovi dne 04 zář 2011 13:29, celkem upraveno 1 x.

mattts
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: 27 lis 2009 17:56

Re: Nejede mi VGA

#10 Příspěvek od mattts »

Přesný typ notebooku je Samsung RV511. Byl k němu přidělený Windows home 64bit, ale mám doma celkem drahou angličtinu pro samouky, která běží jen na 32bitových systémech, tak jsem si pořídil 32bitový Win7 ultimate.
Nainstaloval jsem pak ovladače, které jsem si stáhl ze stránek Samsungu. Od výrobce grafiky teda ještě ne. Zkusím stáhnout program na přepínání monitorů, který doporučuje Samsung a ovladače na grafiku přímo od výrobce grafiky.

Windows nehlásí žádné nové zařízení. Když si rozkliknu grafickou kartu v seznamu zařízení, Windows píše, že vše pracuje bez problémů. Teď když víme, že externí monitor pod Linuxem běží, pak to bude softwarová záležitost, že?

mattts
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: 27 lis 2009 17:56

Re: Nejede mi VGA

#11 Příspěvek od mattts »

Sláva. Ovladače stáhnuté od NVidia pomohly. Už to běží přesně tak, jak jsem si to představoval. Děkuji za radu :-)

Můžete zamknout na dva západy :|

Budovi
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 252
Registrován: 08 črc 2010 19:36

Re: Nejede mi VGA

#12 Příspěvek od Budovi »

No nemáte za čo. Ale napríklad stále neviem čo za hardvér má ten Váš notebook, pretože RV511 je prakticky len "séria". Za tým ešte niečo nasleduje, napr. RV511-S05 má Dual Core procesor a NVidiu grafickú kartu, a RV511-A01 má Sandy Bridge Intel iX procesor a využíva grafiku v procesore. Preto sa nedajú poskytnúť komplexnejšie rady resp. odporučiť konkrétny ovládač :)

Každopádne sme radi že to funguje.

A ešte jedna vec - Windows nerozlišuje medzi 32bitovou a 64bitovou verziou systému čo sa týka licencovania. Tzn, ak si nahodíte Windows 7 HP 32bit na ten notebook a aktivujete ho s dodanou OEM licenciou, malo by byť všetko OK a legálne. Kúpiť Windows 7 Ultimate kvôli "drahej" angličtine je dosť divné (a predražené), takže ak ste si "zadovážili" Windows 7 Ultimate nelegálnou cestou, máte ešte na výber a môžete mať legálny systém bez výdavkov.

A tiež sa mi nezdá, že by nejaká angličtina nemohla pracovať ako 32bit aplikácia pod 64bitovým systémom.

mattts
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: 27 lis 2009 17:56

Re: Nejede mi VGA

#13 Příspěvek od mattts »

Konkrétně je to RV511-S03
Dual core P6200, Grafika NVidia 315M 512 MB, 4GB Ram,HDD 320GB.
To jsem nevěděl, že když jsem dostal 64 bit verzi, tak si můžu zaregistrovat home i s 32bitovou. V budoucnu už pak bude licence pouze pro tu co si zaregistruju?

Ta angličtina je od Eddica. Psal jsem výrobci, ale odepsali, že podporuje pouze 32 bitovou verzi. Zkoušel jsem vyřešit problémy s komptatibilitou, jak to Win7 nabízí, ale nešlo to. Pak ještě existuje způsob, jak emulovat Windows XP v sedmičkách, ale to mi příjde dost přehnané kvůli angličtině... Ta 32 bitovka mi zatím vyhovuje, tak u ní nejspíš nějaký čas zůstanu.

Pomohli jste mi, protože mě nenapadlo stahovat ovladače na grafiku přímo od Nvidia. Myslel jsem, že by je měl mít Samsung na svých stránkách. Ale už mě celkem zklamali, že ovladače nepřiložili na CD k Notebooku. Koupíte si notebook a ještě musíte něco hledat a stahovat na internetu... No jaká je to podle vás koupě za 9150 KČ?

Budovi
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 252
Registrován: 08 črc 2010 19:36

Re: Nejede mi VGA

#14 Příspěvek od Budovi »

Nie, nemal by byť problém s OEM licenciou migrovať na jednom počítači medzi 32/64bit verziami, Microsoft ich proste neodlišuje. Jediné, čo by ste mali dodržať je jedna kópia na jednom (danom) zariadení.

Obmedzenie je v tom, že licenciu budete musieť aktivovať telefonicky ale nemal by to byť problém. Existujú tiež programy na zálohu licencií, ktoré sa dajú prípadne využiť a nestrácať čas aktiváciou.

Po správnosti by mal výrobca notebooku dodať konkrétne ovládače na konkrétny hardvér. No ak toto zlyhá, nie je zlý nápad skúsiť výrobcu komponentov, nie vždy to však musí fungovať a výrobca komponentu nemusí podporovať konkrétnu aplikáciu hardvéru výrobcom. Preto sa ovládače hľadajú ako prvé u výrobcu notebooku, a fakt, že v tom výrobca nemá poriadok resp. sú s nimi problémy len degraduje jeho meno.

Taktiež nechápem, prečo Eddica nepodporuje beh pod 64bit systémom, za tie peniaze na to mohli pozrieť, 64bit systém má 32bitovú "vrstvu" a podporuje beh 32bitových aplikácií

No ale ako som napísal, tak hlavne že beží, tak si to užite a držte sa :)

Zamčeno