Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Zatuhnuti PC - cerna obrazovka-VYRESENO:spatny ZDROJ

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
zidon155
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: 23 čer 2011 16:34

Zatuhnuti PC - cerna obrazovka-VYRESENO:spatny ZDROJ

#1 Příspěvek od zidon155 »

Dobry den, mam problem se svym PC - Pri hrani narocnejsich her se pocitac "kousne" - naskoci cerna obrazovka, zasekne se zvuk ve smycce.... musim dat natvrdo restart cudlikem... Ve starsich hrach (cod4) to nedela.... treba v DIRT3 to udela nepravidelne... po 5-20min... v novym Dukovi to udela hned pravidelne na zacatku cca po 1 min... ve stejnym miste.....
V chybovniku je kriticka chyba kernel power 41.... po guglovani jsem zjistil, ze to u kazdyho delalo neco jinyho... :-(
Ale mam podezreni na grafiku ci zdroj?? Ovladace jsem preinstalovaval, vse zaktualizoval.....
Moc diky za rady ;)
Mohl by to byt stejny nebo velice podobny problem jako tady: http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?f=54&t=111465 ale bohuzel tam neni vyreseni - zkusim ten vseobecny postup tam popsany zatim....

EDIT 25.6 2011:

Takze to nechapu, ale asi jsem si to opravil sam.....

V obchode s PC mi pujcili jiny zdroj (400w EC) - ja tam mam nakou cinu 580w.... ten pujcenej jsem zapojil, zapnul... no a PC delalo, ze maka, ale win7 nenabehly.... tak jsem tam zpatky dal ten muj puvodni zdroj.... zapnul a voala vse funguje a ZATIM se nic neseka :-) .... nechapu... je mozny, ze tam byl nekde spatnewj kontakt nebo tak neco?? Nebo, ze to ted funguje je jen dilem nahody??
Naposledy upravil(a) zidon155 dne 04 lis 2011 11:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118375
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatuhnuti PC - cerna obrazovka

#2 Příspěvek od Rudy »

Je klidně možné, že v některém konektoru byl špatná kontakt.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

zidon155
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: 23 čer 2011 16:34

Re: Zatuhnuti PC - cerna obrazovka

#3 Příspěvek od zidon155 »

Hmm tak jsem se radoval predcasne.... dnes opet vse pri starem..... zase se to kouslo pri hre....
Hlavne PC pri prvnim startu se to tak na 2 sec roztoci... pak na 2 sec to utichne a pak normalne zacne startovat - vcera kdyz to fungovalo a PC jsem zapinal tak hned normalne nastartovalo... tak to bude asi teda vazne zlobit nejak ten zdroj asi? Muze to byt tim, ze PC na noc vytahuji ze zasuvky a nevypinam ho tim vypinacem na zdroji? Vazne nevim a nechapu to... :(

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118375
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatuhnuti PC - cerna obrazovka

#4 Příspěvek od Rudy »

Jestli má zdroj vyschlé filtrační kondenzátory, pak mu moc takové vypínání dobře nedělá. On sice za čas odejde stejně, nicméně, pokud je trvale pod napětím, muže se dočasně chovat korektně. Pozor ale na to, může se stát, že zdroj zapnete a on shoří (pokud jsou kapacity již na absolutním minimu). Viděl jsem PC, jehož majitel po návratu z dovolené zapnul proud a ze stroje zbyly zdravé pouze mechaniky. Kromě zdroje může mít stejný problém i zákl. deska, nebo gr. karta. I tam mohou být kondenzátory vyschlé.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

zidon155
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: 23 čer 2011 16:34

Re: Zatuhnuti PC - cerna obrazovka

#5 Příspěvek od zidon155 »

Zdravim. Tak jsem neco dalsiho vykoumal - kdyz v BIOSu nastavim PC na zakladni takty, co se tyce CPU tak vse bezi jak ma(mel jsem PC pretaktovanej pul roku). Voltaz muzu nechat pretaktovanou..... Ale kdyz zmenim jakoukoli hodnotu v pretaktovani CPU(fine CPU clock ratio, CPU host control, frequency, SPD) tak to pak pod zatezi zase kolabuje - pul roku mi to behalo na techto hodnotach: fine CPU +0.0, frequence byla 3.45ghz, CPU control enabled, CPU freq. 288 a SPD byla na 2.50....
Nevite cim by to bylo mozny, ze to ted nejde pretaktovat??? Ze by byla chyba nekde v nastaveni BIOSU, nebo to nedava ten zdroj?? Nebo je asi chyba v zakladni desce??

Pridavam jeste obrazky zakladniho nastaveni biosu a pretaktovanou voltaz:
http://imageshack.us/photo/my-images/6/69374787.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/217/20067796.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/861/tune1.jpg/

Zakl. deska: gigabite EP35/DS4, procesor intel duoalcore E5200, socket 775, 4x 1gb ram

Uživatelský avatar
reset1
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 243
Registrován: 08 čer 2011 17:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatuhnuti PC - cerna obrazovka

#6 Příspěvek od reset1 »

Dobrý den omlouvám se za vstup, ale zkontrolujte vnitřek pc, jestli nemáte chladiče plné prachu a nečistot.

zidon155
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: 23 čer 2011 16:34

Re: Zatuhnuti PC - cerna obrazovka

#7 Příspěvek od zidon155 »

Nene-prachem by to byt nemelo.... PC jsem uz predtim vycistil, vyfoukal a zbytky prachu vysal..... teplotama by to byt nemelo.... v Everestu pri zatezovym testu byla teplota CPU tak 60-90st.. prumer asi 78 - to by mel davat v pohode, ne?

Uživatelský avatar
reset1
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 243
Registrován: 08 čer 2011 17:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatuhnuti PC - cerna obrazovka

#8 Příspěvek od reset1 »

Teplota 60-90°C a průměr 78°C to není vůbec dobré :?:
Maximálně těch 70°C

zidon155
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: 23 čer 2011 16:34

Re: Zatuhnuti PC - cerna obrazovka

#9 Příspěvek od zidon155 »

No to jsem nechal bezet test v Everestu asi 2 hodiny.... normal v klidu je teplota CPU tak 46... pri zatezi to bylo tech 50-90 °C..a le to jsem delal jak bylo ted tech 28°C venku.... myslim, ze to teplotou asi nebude...

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118375
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatuhnuti PC - cerna obrazovka

#10 Příspěvek od Rudy »

90°C určitě není dobrá teplota buď, jak buď. Pokud nemáte prach v chladičích, mohou to způsobovat asi tak 2 věci. Buď je nevhodná cirkulace vzduchu ve skříni PC (to lze řešit přídavným ventilátorem), nebo jde o hw chybu. Vše, samozřejmě za předpokladu, že nic v PC není přetaktováno.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

zidon155
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: 23 čer 2011 16:34

Re: Zatuhnuti PC - cerna obrazovka

#11 Příspěvek od zidon155 »

Ok na tu teplotu se jeste mrknu... udelam test ted kdyz to je na zakl. taktech - ale ta teplota porad nevysvetluje proc to nejde pretatkovat? Nebo spis proc se to i po sebemensim pretaktovani seka? Prece kdyz se to sekne po nekolika minutach tak ta teplota jeste nestihne tak vystoupat... a hlavne takto to bezelo jiz nejakou chvili a nevadilo to tomu...

Uživatelský avatar
reset1
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 243
Registrován: 08 čer 2011 17:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatuhnuti PC - cerna obrazovka

#12 Příspěvek od reset1 »

To vůbec není pravda co říkáte ohledně těch teplot.
Pokud máte pc přetaktované, tak je ještě vyšší teplota než normálně, protože jsou vyšší napětí a vyšší frekvence tím pádem vše více topí.
Ale je divné, že se to objevilo až nyní :hmm:

zidon155
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: 23 čer 2011 16:34

Re: Zatuhnuti PC - cerna obrazovka

#13 Příspěvek od zidon155 »

Jo jasny to ja chapu, ze to vic topi ;)
Ale bratranek to mel takhle pretaktovany vice nez rok a ja pul roku po nem... taktoval to jeste vic - ja to stahnul na ty hodnoty, kdy byl nejvetsi uzitek opro ti moznym problemum.... ale prave nevim proc se to ted borti... jestli se odkouril procak, deska ci zdroj.... ?? :frusty:

EDIT: tak tady jsem udelal test v Everestu pri zakl. taktu a pak pri taktu na 3.0GHz - rozdil teplot tam neni zase tak dramatickej..
normal: http://imageshack.us/photo/my-images/69 ... 29611.png/
3.0GHz: http://imageshack.us/photo/my-images/80 ... 29611.png/

a tady jeste vnitrek meho PC:
Obrázek

Uživatelský avatar
reset1
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 243
Registrován: 08 čer 2011 17:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatuhnuti PC - cerna obrazovka

#14 Příspěvek od reset1 »

Ono jde o to že některé desky podporuji tzv. ochranné vypnutí.
To znamená, že desla při určité teplotě (například 80°C) vypne pc, nebo pc zatuhne.
Toto se nastavuje v biosu, ale pokud nejste zkušenější uživatel, tak do biosu nechoďte raději.

zidon155
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: 23 čer 2011 16:34

Re: Zatuhnuti PC - cerna obrazovka

#15 Příspěvek od zidon155 »

A mohl byste mi poradit pod jakou polozkou by to melo byt? Ja tam nic takoveho nenalezl... jen zapnuti alarmu pri prekroceni urcite teploty....
ale stejne si myslim, ze to (zatuhnuti) s teplotou nema zas az tak spolecneho...

Zamčeno