Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Nod32 a EKRN.EXE

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Paulleta
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: 15 úno 2011 19:46

Nod32 a EKRN.EXE

#1 Příspěvek od Paulleta »

Zdravíčko,

minule jste mi úplně úžasně pomohl s odstraněním viru Olmarik. Tak bych se chtěla svěřit zase Vám :-D

Mám problémek s ESET NOD32 Antivirus 4

Je tam jedna aplikace, která se jmenuje EKRN.EXE a ta mi dělá neplechu.
Jakmile vjedu na Internet (třeba na Facebook) tak mi CPU vyjede na 100% a počítač mi děsně ,,funí" jako by se chtěl utéct. Tak jsem zadala CTRL+ALT+DEL a spustila jsem správce úloh a tam jsem zmáčkla procesy všech uživatelů (mám totiž Visty. Bohužel) a tam jsem objevila tuto aplikaci, která mi zahlcuje celé CPU.

Tak Vás prosím o radu co a jak mám udělat abych se toho zbavila. Budu Vám moc vděčná za jakoukoliv odpověď... :-)

Díky

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: Pro moderátora vyosek

#2 Příspěvek od vyosek »

Zdravim a pekny den preji :)

:arrow: Jste me trosku precenila s rankem, zatim mam rank Radce, nikoliv moderator - ono ani neni o co stat - ale to je jina pohadka :)

:arrow: Ten proces patri k antiviru, jak jste spravne napsala, zkuste jej preinstalovat a pak sem dejte log z RSIT, mrknem ci tam neni nejaka havet pripadne
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

Paulleta
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: 15 úno 2011 19:46

Re: Pro moderátora vyosek

#3 Příspěvek od Paulleta »

Tak to se omlouvám, ale rank Moderátor by jste si podle mě zasloužil... :worship:

To se Vám řekne přeinstalovat. Ale jak??? Vůbec nevím odkud začít. Před pár dny jsem si koupila legální licenci na ESET a mám obavy, že když ho přeinstaluji tak mi ta licence nepůjde obnovit (obnovila jsem si ji protože mi procházela měsíční zkušební doba a antivir je potřeba).

Díky za info :wink:

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: Pro moderátora vyosek

#4 Příspěvek od vyosek »

:arrow: Rank moderator neni za odmenu ale "za trest" - ale jak jsem psal, to je jina pohadka a tu kdyztak povim pres PMku

:arrow: Jak Vam byla licence poskytnuta - poslana pres mail nebo jak :???:

:arrow: Preinstalovanim byste o ni prijit nemala - licence pokud vim se sklada z uz.jmena a hesla

:arrow: Preinstalovani spociva v tom, ze ESET odinstalujete a nainstalujete znovu
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

james008
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 04 lis 2004 15:30
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro moderátora vyosek

#5 Příspěvek od james008 »

Sice mam podezreni ze se uzivatel uz neozve, neb se mi zda ze o nakupu licence nic nevi, jen to placnul :-)
Ale pokud se mylim, nemusi mit strach, reinstalaci se zadna licence nerusi, u esetu se obycejne jen zadava do
poli, ktera nasledne dovoluji aktualizaci, podle toho zda jsou zadane udaje v poradku.
Licence lic se pouziva spis u korporatnich multilicenci a BE produktu, u obyc noda jsou lide navykli jen vyplnovat ty policka..
Tj ve skutecnosti, nejde tak o licenci software, ale o zpristupneni updatu, a ty udaje ten clovek musi mit nekde zalohovane..v malu ovykle ;-)
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Jsem v >>Obrázek :-)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Pravidla fóra a Důležité informace <> Tipy & Triky & Návody
Pokud me potrebujete na nejake aktivity nesouvisejici s forem,
ma domaci stranka je zde: http://www.james008.net

Paulleta
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: 15 úno 2011 19:46

Re: Pro moderátora vyosek

#6 Příspěvek od Paulleta »

Ale uzivatel se ozve :)
Jen teď na tu přeinstalaci nemám čas. :( Škola, práce, atd.
Jen jsem chtěla ujistit, zda když to přeinstaluji tak se mi nezruší platnost ofiko NODU...

Ale jinak díky za projevený zájem o toto téma... :James008:

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: Pro moderátora vyosek

#7 Příspěvek od vyosek »

Dekuji kolegovi za vstup

Tak az bude cas tak ESETa reinstalujte
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

Paulleta
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: 15 úno 2011 19:46

Re: Pro moderátora vyosek

#8 Příspěvek od Paulleta »

Zdravím,

mám takové dilema. Zatím jsem nepřinstalovávala NOD protože:

- našla jsem v adresáři temp (C:\Windows\temp\) soubory typu NODFDC9, NODFDCD apod.
- tyto soubory byly o velikosti 0KB
- těchto souborů bylo ve složce cca 70 000 (opravdu jich bylo tolik)
- soubory byly vytvořeny v jeden den (10.3.2011) a v rozmezí od 18:00 do 18:20
- mazaní těchto souborů zabralo cca 9 hodin (možná i více)
- když jsem tyto soubory mazala CPU bylo na 100% a RAM něco okolo 42%

Je možné, že tyto soubory byly příčinou vytížení aplikace EKRN.EXE?
Ale zase na druhou stranu, když jsem mazala např. Temporary Internet Files (vše bylo mazané v Total Comanderu) bylo CPU zase na 100%

A pak je tu ještě jeden problém. Zcela mi oněmněl internet. Videa z YouTube nepřehrávají zvuk, ale když se dívám na film zvuk jde.

Moc děkuji za odpovědi. :)

A až budete někdy v Olomouci, tak za pomoc kterou jste mi poskytl, vám dlužím pár panáků... :D :) :James008:

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: Pro moderátora vyosek

#9 Příspěvek od vyosek »

:arrow: Vycistime tempo soubory trochu elegantneji :James008:

:arrow: TFC http://oldtimer.geekstogo.com/TFC.exe
  • Stahnete a spustte
  • Kliknete na Start a potvrdte OK
  • Program uklidi a restartuje pc
  • Po pouziti utilitu smazte
:arrow: Ono youtube ted nejak posledni dobou blbne :roll:

:arrow: Pri tom mazani je mozne ze CPU bylo vytizene - preci jen neco je mazat muselo...

:arrow: Ja bych se preinstalovani NODu nebal :James008:

:arrow: jinak dekuji za nabidku, bohuzel do olmiku moje kroky moc casto nevedou, defakto vubec :o
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

Paulleta
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: 15 úno 2011 19:46

Re: Pro moderátora vyosek

#10 Příspěvek od Paulleta »

To je škoda že do Olmika nejezdíte. Ale kdyby jste přece jen do hanácké metropole zavítal, pozvání platí. :D

Ok, přeinstuluji NOD zítra.

Ale ten YouTube mi blbne pořád. A není to jen YouTube. Je to např. i Dobyvatel. Je to prostě cokoliv co na webu hraje :-)
Reklamy apod. A to se mi vůbec nelíbí. Už se ani nemůžu podívat na nějaký seriál online. To bych se jedině musela naučit odezírat ze rtů. Prostě hlas, zvuk nefunguje. Dokonce jsem i přeinstalovala Flash Player a nic. Pořád zvuk nejede... :-(

Help me, please!

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: Pro moderátora vyosek

#11 Příspěvek od vyosek »

:arrow: Leda bych za sebe poslal kolegyni motji :D

:arrow: Mrknete do spravce zarireni - zvuku jestli tam neni nejaky zluty vykricnik...taky se podivejte na ovladani hlasitosti jestli tam neni neco "dodrbkaneho"...

:arrow: dela to ve vsech prohlizecich :???:
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

Paulleta
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: 15 úno 2011 19:46

Re: Pro moderátora vyosek

#12 Příspěvek od Paulleta »

Klidně ji můžete poslat za sebe :D

Jinak jsem se dívala po žlutém vykřičníku a NIC. Ani nic ,,podrbkaného" jsem nenašla.
Už jsem v koncích. Všecno je zesílené na maximum a pořád to nehraje... :-(

Nějaké další nápady jak bychom to opravili??? :James008: :D :P

Paulleta
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: 15 úno 2011 19:46

Re: Pro moderátora vyosek

#13 Příspěvek od Paulleta »

A dělá to ve všech prohlížečích... :-(

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: Pro moderátora vyosek

#14 Příspěvek od vyosek »

Hodim konzutaci s kolegy, prosim o strpeni...
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: Pro moderátora vyosek

#15 Příspěvek od vyosek »

PROSIM CTETE DUKLADNE NAVOD - TATO UTILITA MA VELKOU SCHOPNOST MAZAT A JE NUTNE JI APLIKOVAT JEN NA DOPORUCENI, JINAK VAM MUZE JIT SYSTEM DO KYTEK
:arrow: Stahnete a ulozte na plochu Combofix http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe
  • Vypnete vsechny rezidentni bezpecnostní programy - firewally, antiviry, antispywary apod.
  • Pokud mate Win XP spustte pod uctem Spravce\Administratora
  • Pokud mate Win Vista ci Win 7, kliknete na Combofix pravym a dejte Run As Administrator ci Spustit jako spravce
  • Ihned po startu se zobrazi stranka s licencnim ujednanim, pokracujte kliknutim na Ano
  • Pokud Vam CF nabidne instalaci Konzoly pro zotaveni, tak souhlaste
  • Dale postupujte dle pokynu, behem scanu nechte PC naprosto v klidu - nespoustejte zadne aplikace a neklikejte do zobrazujiciho se okna
  • Scan by mel trvat cca 10 min, ale pokud bude PC hodne zaneseno, muze se cas prodlouzit
  • Po dokonceni skenu a pripadnem restartu CF zobrazi log, pripadne jej najdete zde C:\ComboFix.txt, jeho obsah sem vlozte
  • Detailni postup vc. obrazku mate zde http://www.bleepingcomputer.com/combofi ... t-combofix
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

Odpovědět