Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Panda Global Protection - proč ne ???

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Snow
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: 28 lis 2009 16:07

Panda Global Protection - proč ne ???

#1 Příspěvek od Snow »

Dobrý den,

dnes jsem se dočetl v jiném vlákně v této sekci o tom, že zásadně nedoporučujete produkty Panda. Zakoupil jsem si program Panda Global Protection 2011, který jsem zatím nenainstaloval, dobíhají mi licence antivirů 2010 a to NIS2020, KIS2010 a ESS4. Pandou jsem chtěl nahradit jeden z těchto programů a nyní jsem silně zaskočen.
Z jakého důvodu, prosím, důrazně Pandu nedoporučujete ?

Děkuji.

james008
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 04 lis 2004 15:30
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda Global Protection - proč ne ???

#2 Příspěvek od james008 »

Snow píše:Dobrý den,

dnes jsem se dočetl v jiném vlákně v této sekci o tom, že zásadně nedoporučujete produkty Panda. Zakoupil jsem si program Panda Global Protection 2011, který jsem zatím nenainstaloval, dobíhají mi licence antivirů 2010 a to NIS2020, KIS2010 a ESS4. Pandou jsem chtěl nahradit jeden z těchto programů a nyní jsem silně zaskočen.
Z jakého důvodu, prosím, důrazně Pandu nedoporučujete ?

Děkuji.
Oproti jinym produktum ma vyrazne slabsi detekci a vyssi miru planych poplachu
ruku v ruce s tim ze se s ni chova pc trosku divne, ne tak jako s produkty
Symnatec, Kaspersky nebo Eset popr AVIRA, ktere doporucujeme pouzivat.
Kdyz se kouknete treba na testy matousec, ci jine tak Panda dostava pravidelne socela
spatne hodnoceni a u matousece dokonce silene 2% ze 100%.
Ikdyz v stejnem testu dostava napr Avira pouze 3% je to hlavne z duvodu
jiste nefunkcnosti firewallu o cemz se vi, ale testy av jadra dopadaji jinde celkem hodne dobre
coz se o Pande rici neda.
Lepe pc zabezpecite, kdyz si tam date AVIRU a Zone Alarm co jsou zdarma.
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Jsem v >>Obrázek :-)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Pravidla fóra a Důležité informace <> Tipy & Triky & Návody
Pokud me potrebujete na nejake aktivity nesouvisejici s forem,
ma domaci stranka je zde: http://www.james008.net

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: Panda Global Protection - proč ne ???

#3 Příspěvek od Čarls »

Jen doplním
Jak sem již psal navíc je agresivní k instalaci doporučuji než nainstalujete a budete zkoušet,zálohu C systém jinak vás na 99 % čeká formát C po odinstalaci
Měl sem KIS2009 a nyní jedu NIS co říc po odzkoušení těchto dvou už jiný antivir nechci než NIS
stabilní jde nastavit to co chci a Pc je bez virů nechá se sehnat pro tři PC na rok za cca 1200 Kč
http://software.itek.cz/antiviry-multil ... URITY-2010
Používal jsem i free avast a comodo2 ale pokud to mohu vše porovnat zvítězil nakonec NIS
Nikdy jsem neměl problémy s viry ale Nis jen z nich zatím nejlepší podle toho jak se pc chová a maká
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

Snow
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: 28 lis 2009 16:07

Re: Panda Global Protection - proč ne ???

#4 Příspěvek od Snow »

Díky za odpověď. Musím poznamenat, že mě však zarazila jedna věc. Byl jsem upozorněn na špatné hodnocení Pandy v testu firewall od matousec.com, kde program dosáhl pouhých 2%. Nahlédl jsem a zjistil, že všeobecně zde doporučovaný program NIS dosáhl 40% s výsledkem Very poor. Dnes jsem si zakoupil prosincové číslo CHIP, v kterém je plná verze COMODO Internet Security Premium 2011. Program COMODO se umístil na 1. místě, dosáhl 100% s výsledkem Excellent – 100 %. Program, který dostanete volně k časopisu porazí zdejšího šampiona na hlavu. Proto mě napadá kacířská myšlenka, jak moc je matousec. com objektivní a je skutečně Panda takový šrot ???
Mimochodem, zakoupil jsem si produkt TrustPort Total Protection 2011. Váš názor ?

PetrTl
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 27 úno 2008 11:47

Re: Panda Global Protection - proč ne ???

#5 Příspěvek od PetrTl »

Snow píše:... jak moc je matousec. com objektivní... Váš názor ?
Musím si obecně povzdechnout: Jó, kdyby lidi četli zadání, podmínky testu, prošli si jejich dílčí výsledky a snažili se je přetlumočit vzhledem ke svým potřebám a prioritám.

Tím se tě nechci nijak dotknout. Jak jsem si sám sobě přetlumočil projekt Proactive Security Challenge, tak je směřovaný k tomu, aby se dala stanovit úroveň, jak produkt dokáže zabránit malwaru nalézajícím se už v počítači páchat svou činnost. Podle mne jsou výsledky do značné míry objektivní ve vztahu k zadání. Možná bych mohl polemizovat o počátečním nastavení některého produktu. Podle mne ale tyto testy nemají moc společného se snahou zabránit nákaze dostat se nejdříve do počítače. Což je mojí hodně vysokou prioritou.

Nepamatuju si kdy a kde, možná rok, jeden a půl, dva, .... byly zveřejněny výsledky zkoušek "v provozu", čili brouzdáním po internetu. Tam tehdy NIS obsadil dělené první místo (možná s KIS-em, nevím už). Toto byl test, který se nejvíce blížil mým požadavkům.
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.

james008
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 04 lis 2004 15:30
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda Global Protection - proč ne ???

#6 Příspěvek od james008 »

Snow píše:Díky za odpověď. Musím poznamenat, že mě však zarazila jedna věc. Byl jsem upozorněn na špatné hodnocení Pandy v testu firewall od matousec.com, kde program dosáhl pouhých 2%. Nahlédl jsem a zjistil, že všeobecně zde doporučovaný program NIS dosáhl 40% s výsledkem Very poor. Dnes jsem si zakoupil prosincové číslo CHIP, v kterém je plná verze COMODO Internet Security Premium 2011. Program COMODO se umístil na 1. místě, dosáhl 100% s výsledkem Excellent – 100 %. Program, který dostanete volně k časopisu porazí zdejšího šampiona na hlavu. Proto mě napadá kacířská myšlenka, jak moc je matousec. com objektivní a je skutečně Panda takový šrot ???
Mimochodem, zakoupil jsem si produkt TrustPort Total Protection 2011. Váš názor ?

Tim uporoznenim na Matousec jsem myslel hlavne to ze Panda konci na konci temer jakehokoliv testu :-)
Treba testy AvComparative pandu uvadeji jako viteze pravidelne asi jen v jedne veci, malo zatezuje pc
pri manipulaci se soubory, tj. kopirovani atd. Neni se ovsem cemu divit, kdyz balik nezatezuje OS tim
ze temer nic nedela :-) Nis vnimejte jako pomyslne nejlepsi ochranu soucasnosti (a prakticky i historicky dlouho zpet)
jelikoz drzi stabilne vyborne vysledky, tj nekolisaji mu detekcni schopnosti v prubehu roku/let.....
a v realnem provozu nejlepe ochrani pc ve vsech moznych aspektech...tedy v jejich souctu.
Testy vsude mozne po internetu se zameruji obvykle jen na uzky zaber cinnosti.
Da se treba vysledovat, ze co se detekce v realu tyce, je lidrem prave Symantec ruku v ruce
s Avirou a az kousek za nimi je treba Kaspersky..a napr Panda s AVG vetsinou stoji o vetsi kus dal. Jenze, tyhle zkusenosti z realu ktere potvrzuji i testy nelze apliovat plosne. Jde totiz o to ze jine aspekty zminena Avira treba nezvlada uz tak dobre. Kdyz si pomyslne secteme vsechny mozne vyhody a nevyhody, vyjde nam ze ruzne Pandym AVGcka, Normani ci Kingsofti by se do pc davat nemeli, a naopat pokud chceme nejlepsi komplexni ochranu, poridime si Symantec NIS/N360 a v pripade nutnosti alternativu v podobe KIS od Kasperskeho.
Verte ze i kdyby testy byly neobektnivni (nejsou, jsou jen uzce smerovane na dane temata)
my bychom vas na to upozornili. Pokud vam zde rikama ze Panda je nedoporucovany kus software,
cinime tak v souctu nekolika veci, znalosti vysledku tech vsech testu, znalosti z provozu osobne a hlavne znalosti problemu z bezneho provozu u navstevniku fora a casto i lidi kterym pc opravujeme osobne. ;-)

Muzete se tak nasledne vydat dvemi cestami:
1: Pohodlna > verit nam, ze my to delame za vas a nekecame
2: Tezka > osobne si projit to vse co my, stat se clovekem co tim zije,
kazdy den ziskavat nova data z provozu, cist odborne clanky atd....
a za par let si udelat obrazek sam, svuj a ten ktery budete moci srovnat s nasim
a zjistit ze se treba az na drobnosti naprosto shoduje ;-)

Diky kolegovi Petrovi, ten toho napsal a naznacil take dost a ja to jen trosku rozvedl ;-)

Hezky den
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Jsem v >>Obrázek :-)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Pravidla fóra a Důležité informace <> Tipy & Triky & Návody
Pokud me potrebujete na nejake aktivity nesouvisejici s forem,
ma domaci stranka je zde: http://www.james008.net

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15241
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: Panda Global Protection - proč ne ???

#7 Příspěvek od JaRon »

james008 píše:Symnatec, Kaspersky nebo Eset popr AVIRA, ktere doporucujeme pouzivat.
mimo uvedenych v ramci sirsej spicky:
Bitdefender, F-Secure, McAfee a DrWeb.
ostatne snad len pre ludi s disciplinovanym pobytom na sieti :) (tito ludia by vsak mozno nepotrebovali ziadny AV)
niektore AV typu Sophos, Norman apod. dosiahnu v uzkospecifikovanych podmienkach v testoch dobre vysledky, ale zvacsa nejde o dlhsietrvajuce uspechy ,,,
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

james008
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 04 lis 2004 15:30
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda Global Protection - proč ne ???

#8 Příspěvek od james008 »

JaRon píše:......
Z tech zminenych bych asi vyzdvihl hlavne ten Bitdefender..ktery posledni rok vyjimecne neradim do trojice k NIS a KIS, jelikoz chlapcum o titerne procento unikaji veci ve virovych definicich. Prakticky maji ale porad lepsi definice nez Eset ktery stagnuje jiz cca tretim rokem jestli to pocitam dobre..spise ze Kaspersky a Symantec poskocili vyrazne nahoru.
Koupi Bitdefenderu take nikdo neprohloupi, ale mam ve zvyku doporucovat to nejlepsi, jelikoz
to stoji priblizne stejne. Do toho stredu bych klidne dal i Eset... jejich produkty najdou hodne uplatneni, jelikoz na nektere masiny je to idealni voba diky male zatezi a jednoduchosti programu, i presto ze to na spici co se detekce tyce nestaci :-)
Tam nahore docela cni jen NIS a kousek za nim KIS. Fsecure me sice nikdy moc nepresvedcil, ale pro jistou sortu lidi to asi cenu ma, jelikoz engine kaspersky ac nedobre implementovany ma sve vyhody a pro klienty O2 je balik zdarma ;-)
Kdyby takova Avira zapracovala mohutne na firewallu a dalsich modulech..ten av je skvely.....taky by se mohli
vsichni ostatni jit klouzat.... zatim je na poli inovaci snad jedine Symantec cinny tak ze se z nich kouri :-)
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Jsem v >>Obrázek :-)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Pravidla fóra a Důležité informace <> Tipy & Triky & Návody
Pokud me potrebujete na nejake aktivity nesouvisejici s forem,
ma domaci stranka je zde: http://www.james008.net

Snow
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: 28 lis 2009 16:07

Re: Panda Global Protection - proč ne ???

#9 Příspěvek od Snow »

Dobrý den,
díky moc za obsáhlé odpovědi. Dal jsem na vaši radu a přikoupil NIS2011. Nadrobil jsem si však zřejmě jeden zásadní problém, na jeden ze svých počítačů, kde běží standartně ESS4 jsem po korektním odstranění programu pomocí odinstalátoru zkusil nainstalovat Pandu, abych se s programem před plným nasazení seznámil. Ještě téhož dne pomocí odinstalátoru ze stránky Pandy jsem program odstranil a vrátil ESS4. Podle vás musím reinstalovat PC, že ?

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: Panda Global Protection - proč ne ???

#10 Příspěvek od Čarls »

Pokud po odinstalaci vše funguje jak má nebude to potřeba
Vyčistil bych Pc http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?t=17549 a utilitou v něm 1-Click Cleaner
Pokud já zkouším antiviry používám zalohu C system
PS: tip Přečtěte
http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?t=47375
http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?t=46070
http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?f=46&t=90887 :)
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

Uživatelský avatar
Shadowman
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 11 led 2010 10:26
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda Global Protection - proč ne ???

#11 Příspěvek od Shadowman »

ma troska do mlyna,

ano, jsem zaujaty.

souhlasim s vyraznym nedoporucenim produktu Panda Security? ne. ma Panda sve mouchy? ano. je vyrazne horsi nez konkurence? nemyslim.

nicmene osobne mam odzkouseny pouze Panda CloudAV Free/PRO, proto moc nemohu mluvit o zkusenostech s Global Protection nebo jinym produktem rady 2011.

matousec.com? ne, dekuji pekne. (viz. treba komentare na wilderssecurity.com)

preju hezky den :)
fanoušek Panda CloudAV

Odpovědět