Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Zatuhnuti PC - cerna obrazovka-VYRESENO:spatny ZDROJ

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
reset1
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 243
Registrován: 08 čer 2011 17:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatuhnuti PC - cerna obrazovka

#16 Příspěvek od reset1 »

Bude to někde pod nastavením otáček, napětí atd.. přesný název Vám neřeknu, protože každá deska to má jinak.
Jinak ještě zkuste zkontrolovat pastu na chladiči procesoru.

Uživatelský avatar
Roli
VIP
VIP
Příspěvky: 13400
Registrován: 26 lis 2006 13:37
Bydliště: ČR

Re: Zatuhnuti PC - cerna obrazovka

#17 Příspěvek od Roli »

Zdravím, tak sem taky vlezu :)


zidon155

Podívej se na stav pasty mezi CPU a chladičem,

protože ten chladič co tam máš nebude standard.

CPU mají ochranu sami sebe, tak že při přehřátí se buďto vypnou nebo silně podtaktují.

To samé MB a tam by teplota neměla být více jak 50 stupňů !!!

Nebo ti odchází zdroj a nestíhá krmit HW, když s tím děláš psí kusy.

To že ti to šlo nějaký čas normálně a nyní to nejde tak může bý příčina

klidně i v "přepáleném" HW, ono taktovat lze v mezích normy a na chvilku,

ne na tom jet pořád.
| Rsit | Mbam | AVPTool | Cure It |

O víkendu odpočívám :all_coholic:

zidon155
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: 23 čer 2011 16:34

Re: Zatuhnuti PC - cerna obrazovka

#18 Příspěvek od zidon155 »

Tak tady mate obrazky jak je na tom pasta mezi chladicem a CPU - jdu koupit novou.... a jeste poridim jeden vetracek a udelam diry z boku do bedny a tam ho dam - uvidime co to provede...
Myslite, ze to je teda prehrivanim?? A kdyby to nebylo teplotou tak asi zdrojem nebo prepalenym procesorem nebo...??

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Roli
VIP
VIP
Příspěvky: 13400
Registrován: 26 lis 2006 13:37
Bydliště: ČR

Re: Zatuhnuti PC - cerna obrazovka

#19 Příspěvek od Roli »

No ta pasta je tedy docela "kvalitka"

Když jí nanášíš musí tam být rovnoměrná tenka vrstvička po celé ploše CPU a ne tohle.

Z boku žádné díry nedělej, spíše dej větráček někam k předku PC, většinou jsou tam

připravené nasávací otvory.

Když už se v tom budeš vrtat, porovnej i kabeláž aby proudu vzduchu nepřekážela.

Až to uděláš chvilku PC pozoruj a pak dej vědět jaký je stav.
| Rsit | Mbam | AVPTool | Cure It |

O víkendu odpočívám :all_coholic:

zidon155
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: 23 čer 2011 16:34

Re: Zatuhnuti PC - cerna obrazovka

#20 Příspěvek od zidon155 »

Tak - pastu jsem krasne nanesl a rozetrel..... prece jenom jsem dal ten vetrak do boku (vpredu uz vetrak je..)- pekne jeste navic fouka na desku a procak....
Udelal jsem test v Everestu a vychazeji mi prumerne teploty o 5-10°C mensi - to docela jde :James008:

http://imageshack.us/f/143/30ghzpastavetrak1711.png/ nove teploty po naneseni pasty a pridaneho vetraku

jeste v nedeli udelam testy pri zatezi a ve hrach jestli to ma nejakej vliv na to sekani.... jinak budu muset nekde vysomrovat zdroj na pujceni a ozkouseni.... :arcisit:

Uživatelský avatar
reset1
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 243
Registrován: 08 čer 2011 17:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatuhnuti PC - cerna obrazovka

#21 Příspěvek od reset1 »

No vidíte :wink:
K tomu problému s tím tuhnutím mě napadá, že budete muset testovat a testovat čím to bude, protože tyhle problémy se nejhůře identifikují.
Půjčit si například grafiku, zdroj (jak píšete) od nějakého známého, dále zkusit experimentovat s paměťmi.
A nakonec to bývá úplnou maličkostí, která by Vás nikdy nenapadla :roll:

Uživatelský avatar
Roli
VIP
VIP
Příspěvky: 13400
Registrován: 26 lis 2006 13:37
Bydliště: ČR

Re: Zatuhnuti PC - cerna obrazovka

#22 Příspěvek od Roli »

zidon155 píše:Udelal jsem test v Everestu a vychazeji mi prumerne teploty o 5-10°C mensi - to docela jde
Ano teploty už jsou podle screenu v normě :)
| Rsit | Mbam | AVPTool | Cure It |

O víkendu odpočívám :all_coholic:

zidon155
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: 23 čer 2011 16:34

Re: Zatuhnuti PC - cerna obrazovka

#23 Příspěvek od zidon155 »

Tak jsem zpatky z dovolene...... zkousel jsem PC - BIOS nastaveny na zakl. hodnoty a seka(vypina) se to stale-pri zatezi :( takze asi budu muset nekde sehnat(nebo koupit) zdroj.... kartu.... nebo neco jeste nekoho napada???

A kdybych kupoval zdroj - jaky mi asi bude stacit na moji sestavu -EDIT moje sestava: Zakl. deska: gigabite EP35/DS4, procesor intel duoalcore E5200, socket 775, 4x 1gb ram, ATI HD 4870 512mb, hdd 500gb+120gb...? Myslel jsem Fortron nebo Seasonic aspon 450w.. ??
Diky :cry:

Uživatelský avatar
motji
VIP
VIP
Příspěvky: 23302
Registrován: 23 říj 2008 08:02

Re: Zatuhnuti PC - cerna obrazovka

#24 Příspěvek od motji »

Zdravím :)
Tak teď je pro změnu kolega Roli na dovolené, zkusím Vám někoho přes HW sehnat :)
Nepoužívejte COMBOFIX bez doporučení rádce, může dojít k poškození systému!
Vždy před odvirováním počítače zazálohujte důležitá data :!:
Chcete podpořit naše forum? Informace zde

Obrázek

K zastižení jsem spíše v noci, mezi 21.-23. hodinou
Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi napsat na email Motji(zavináč)forum.viry.cz.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118375
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatuhnuti PC - cerna obrazovka

#25 Příspěvek od Rudy »

450W Fortron by měl stačit. Jinak podtrhuji, že nezbývá testovat a testovat. Takto nelze jednoznačně ukázat na konkrétní díl.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

zidon155
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: 23 čer 2011 16:34

Re: Zatuhnuti PC - cerna obrazovka

#26 Příspěvek od zidon155 »

Jj diky.... zkusim dnes vysomrovat zdroj na pujceni u nas ve Stampi... jinak jim to tam budu muset zitra odnest... :/

Dival jsem se teda na eventuelni nahrade... tech 450w zdroju moc neni... asi bych sel do 500w... neco jsem se docetl o nynejsich fortronech(ze uz to neni kvalita co to bejvala a tak..)
:arrow: a jak jsem koukal tak se mi docela zalibil tenhle Seasonic 500w : http://pc.itek.cz/zdroje-400w-500w/X999 ... ign=obecna co myslite? pak mozna jeste tenhle Corsair: http://www.alza.cz/corsair-cx500-v2-d24 ... heureka.cz

Co si o nich myslite?? DIKY :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118375
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatuhnuti PC - cerna obrazovka

#27 Příspěvek od Rudy »

Já preferuji Fortron. S danými typy nemám zkušenosti. Na druhé straně musím přiznat, že jsem zatím žádný zdroj těchto značek nevyměňoval.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

zidon155
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: 23 čer 2011 16:34

Re: Zatuhnuti PC - cerna obrazovka

#28 Příspěvek od zidon155 »

reset1 píše:.......
A nakonec to bývá úplnou maličkostí, která by Vás nikdy nenapadla :roll:
Tak jste mel asi pravdu... PC stravil v servise 2 dny a vykoumali prd - 100% funkcni, ruzny mereni, zatezovy testy a tak... PC slapal jak vino...
Pry to muze byt spatnou zasuvkou nebo rozvodem elektriky v byte - ze muze kolisat napeti nebo tak.... takze zkousim ruzny zasuvky... zatim jsem vyzkousel 3 a furt stejny... :/

Uživatelský avatar
Roli
VIP
VIP
Příspěvky: 13400
Registrován: 26 lis 2006 13:37
Bydliště: ČR

Re: Zatuhnuti PC - cerna obrazovka

#29 Příspěvek od Roli »

Nemáš PC zapojené přes nějakou rozdvojku nebo pofidérní prodlužovák ?

Zkus vše proházet, případně dát PC přímo do zásuvky a nebo testnout u kamaráda.
| Rsit | Mbam | AVPTool | Cure It |

O víkendu odpočívám :all_coholic:

zidon155
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: 23 čer 2011 16:34

Re: Zatuhnuti PC - cerna obrazovka

#30 Příspěvek od zidon155 »

jj pres roztrojku(uz jsem ji vyhodil).. v patek koupim novou prodluzku a uvidim..... potrebuju tam mit 3 diry-na PC, monitor a repraky ;)

Zamčeno