Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Microsoft Security Essentials

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
foto1977
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: 13 bře 2008 17:49
Bydliště: Matička měst

Re: Microsoft Security Essentials

#121 Příspěvek od foto1977 »

Dnes se mi při aktualizaci systému windows vista nabídlo v doporučených aktualizacích MSE.
Je to divné, protože mám nainstalovaný Avast5 který normálně běží.
Někde jsem četl, že MS chystá nasadit MSE do aktualizací, ale jen u PC bez antiviru.
Mám to chápat tak, že můj OS neví o tom, že mám Avast5???
Také se vám to někomu nabídlo ke stažení???

Jan Gottwald
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: 03 bře 2010 14:20
Bydliště: Brno

Re: Microsoft Security Essentials

#122 Příspěvek od Jan Gottwald »

Zkoušel jste zkontrolovat v Centrumu Akcí > Zabezpečení, jestli Vám systém Avast 5 detekuje? Popřípadě, jestli tam nemáte uvedený ještě nějaký bezpečnostní software? Teď jsem to zkoušel na pracovním počítači s Windows XP SP 3 a tam mi MSE bylo také nabídnuto, i když máme nainstalované AVG. Tomu se ale nedivím, jelikož Windows XP ještě nemají Centrum Akcí a tak počítač ani nemá jak detekovat bezpečnostní software. Doma to zkusím na Windows 7, ale tam již MSE mám. Pokud tedy pánové z Microsoftu neudělali někde chybu, nemělo by mi to MSE nabídnout.

Uživatelský avatar
cernohous13
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 8721
Registrován: 09 pro 2006 06:19
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Microsoft Security Essentials

#123 Příspěvek od cernohous13 »

Jan Gottwald píše:... jelikož Windows XP ještě nemají Centrum Akcí a tak počítač ani nemá jak detekovat bezpečnostní software.
WinXP home - Avast5
MS Windows update mi MSE nenabízí
Centrum zabezpečení vidí Avast jako aktuální a vyhledávání zapnuto :o
Doporučení:
V průběhu léčení prováděj nové instalace a odinstalace jen na můj pokyn.
Důkladně prostuduj a proveď celou operaci podle mé odpovědi.
V případě nejasností se zeptej - vysvětlím Obrázek

-------------------------------------------------------------------------------------------------
> Podpora fóra <

Jan Gottwald
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: 03 bře 2010 14:20
Bydliště: Brno

Re: Microsoft Security Essentials

#124 Příspěvek od Jan Gottwald »

Takže teď jsem to zkoušel na domácích Windows 7 s nainstalovaným MSE a aktualizace nabídnuta nebyla. V tichosti ovšem vyšla verze MSE 2.0 (upgrade ještě nefunguje, ale stejně je lepší u těchto majoritních aktualizací odinstalovat starou verzi a udělat čistou instalaci nové), takže doporučuji všem stáhnout novou a o dost vylepšenou verzi MSE 2 ze stránek http://www.microsoft.com/security_essen ... ?mkt=cs-cz

Márty84
VIP
VIP
Příspěvky: 21679
Registrován: 05 pro 2009 20:08
Bydliště: Ostrava

Re: Microsoft Security Essentials

#125 Příspěvek od Márty84 »

Ja mam Vistu a Avast 5. Vsechno bylo v poradku, az do nejake aktualizace (uz si nevzpomenu, jestli windowsu nebo Avastu). Pak ho prestalo centrum zabezpeceni videt, prestoze je Avast plne funkcni. Tak jsem nastavil, ze si to budu hlidat sam, at me pri kazdem startu neotravuje to varovani. A stejne to bylo i s Firewallem. Ten uz ale windows nevidel o nekolik mesicu drive.
No a MSE mi byl nabidnut, ale jen jako volitelna aktualizace. Takze sam se tam nevecpal :wink:
Pokud máte dotaz, který není určen pro veřejnost, můžete mi napsat na mail marty84zavináčforum.viry.cz

Možnost podpořit naše fórum https://platba.viry.cz/payment/

Z časových důvodů teď budu na fóru méně často. V případě delšího čekání na odpověď kontaktujte prosím některého z kolegů (většina má mailovou adresu ve svém podpisu).

Uživatelský avatar
foto1977
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: 13 bře 2008 17:49
Bydliště: Matička měst

Re: Microsoft Security Essentials

#126 Příspěvek od foto1977 »

Ahoj nainstaloval jsem nové MSE2 a přestalo mi jít Skype. Když ho zapnu tak se pořád pokouší připojit a nic.
Někde na netu jsem včera četl, že to taky někomu po přechodu na MSE2 přestalo fungovat (ICQ či Skype),
ale nemohu ten příspěvek najít.
Pokud používáte MSE2 tak prosím dejte vědět zda vám Skype normálně jde připojit.
Na PC mám jen MSE2 a vista firewall a Skype je v5.0.0.152.
OS je vista 32bit.
Taky jsem četl, že MSE2 do sebe integruje firevall z visty, ale nikde nevidím možnosti nastavení,
třeba by stačilo jen povolit to Skype pokud ho to zakázalo.

Jan Gottwald
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: 03 bře 2010 14:20
Bydliště: Brno

Re: Microsoft Security Essentials

#127 Příspěvek od Jan Gottwald »

Zdravím. Mám Windows 7 64bit, systémový integrovaný firewall, MSE 2.0 a Skype mi také nefunguje. Nejde se přihlásit do stavu on-line. Reklamy program načte, ale přihlásit se nelze. Neviděl bych to ale na problém MSE 2.0, jelikož jsem po jeho instalaci Skype normálně používal. Spíš bude problém v jeho posledním updatu Skype, který proběhl tuším tento týden. Procházel jsem fórum podpory MSE a nikdo se o podobném problému zatím nezmiňuje. Chtěl jsem se také podívat na fórum Skype, ale mají teď odstávku a celý server jim nefunguje - je také možné, že mají nějaké problémy se sítí a proto Skype nefunguje ani jako klient. Rozhodně bych počkal a nepanikařil :) Co se Vaší zmínky o firewallu v MSE týče, tak je to jen mylná informace. MSE 2.0 přidává: Zvýšenou ochranu před on-line hrozbami (integrace do Internet Exploreru), novou ochrana motoru, heuristickou analýzu, kontrolu síťové aktivity a možnost nastavit strop vytížení procesoru při skenování počítače. Zmínka o firewallu kterou jste asi někde postřehl, byla jen v tom směru, že pokud při instalaci MSE 2.0 zjistí, že nemáte zapnutou integrovanou bránu firewall v systému Windows a nebo nemáte žádnou jinou, tak Vám navrhne její aktivaci. Je to nejspíše kvůli tomu, že tyto dvě komponenty spolupracují a zajišťují tak lepší bezpečnost jako celek. Samotný program MSE 2.0 firewall neobsahuje.
Edit: Tak jsem to tipnul správně. Více zde: http://technology2010.blog.zive.cz/2010 ... y-vypadek/

Pepa1
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 17 čer 2007 13:06

Re: Microsoft Security Essentials

#128 Příspěvek od Pepa1 »

Chtěl jsem se zeptat jak to vypadá u verze 2 s vytížením systému na Win7 64 bit. Když jsem zkoušel před časem verzi 1 tak mě to "žralo" na win 7 64bit okolo 60MB když byl v klidu. Je nějaký posun u verze 2 k lepšímu ? Docela bych chtěl verzi 2 zkusit, ale nevím jestli do toho mám jít (zatím mám Aviru, kde je zatížení cca poloviční).

Uživatelský avatar
foto1977
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: 13 bře 2008 17:49
Bydliště: Matička měst

Re: Microsoft Security Essentials

#129 Příspěvek od foto1977 »

Aha, děkuji za info. Již jsem to také zjistil, že jde o výpadek Skype.
To s tím firewallem jsem četl někde na netu, nezkoumal jsem to.
Ještě jednou díky a omlouvám se za zbytečný flame.

Uživatelský avatar
Alidaris
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 166
Registrován: 05 pro 2010 16:48
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Microsoft Security Essentials

#130 Příspěvek od Alidaris »

Obrázek

Jan Gottwald
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: 03 bře 2010 14:20
Bydliště: Brno

Re: Microsoft Security Essentials

#131 Příspěvek od Jan Gottwald »

Pepa1 píše:Chtěl jsem se zeptat jak to vypadá u verze 2 s vytížením systému na Win7 64 bit. Když jsem zkoušel před časem verzi 1 tak mě to "žralo" na win 7 64bit okolo 60MB když byl v klidu. Je nějaký posun u verze 2 k lepšímu ? Docela bych chtěl verzi 2 zkusit, ale nevím jestli do toho mám jít (zatím mám Aviru, kde je zatížení cca poloviční).
Vytížení paměti je stále stejné a možná i o trošku vyšší než u první verze. Přijde mi ale zbytečné, rušit antivir jen kvůli tomu, že má větší nároky na paměť (v době gigabajtových modulů za pár korun). Paměť RAM tam máte od toho, aby byla využita a ne aby byla prázdná. Pokud ovšem máte pod 1 GB, tak chápu, že bojujete o každý volný kousek...

Uživatelský avatar
maxov
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 107
Registrován: 03 dub 2009 09:21
Bydliště: Havířov,Brno,Tvarožná Lhota

Re: Microsoft Security Essentials

#132 Příspěvek od maxov »

Mám Visty 32 a MSE2. Skype mi funguje bez problémů. Mám problém ale jiný. U MSE se mi nespouští ochrana v reálném čase a musím ji vždy zapnout ručně. Přitom v nastavení to mám správně.

Jan Gottwald
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: 03 bře 2010 14:20
Bydliště: Brno

Re: Microsoft Security Essentials

#133 Příspěvek od Jan Gottwald »

Zkusil bych opět standardní postup. Naprosto vyčistit systém od jiných bezpečnostních softwarů, vypnout Windows Defender, nainstalovat všechny dostupné systémové aktualizace a to i včetně .NET Framework, který je pro MSE důležitý, vyčistit počítač CCleanerem - http://download.piriform.com/ccsetup302.exe
Pokud ani to nepomůže, tak i kompletně odinstalovat MSE, restartovat počítač a promazat všechny skryté složky (některé půjdou právě až po tom restartu), které v počítači po MSE zůstávají. A to zejména v adresářích ProgramData > Microsoft (je to skrytý adresář), Users\<USER>\AppData\Local (také skrytý), Program Files popřípadě Program Files x86 pokud máte 64bit systém. Adresáře po MSE se nejčastěji jmenují Microsoft Security Client nebo Microsoft Security Essentials a nebo také Microsoft Antimalware... tyhle všechny můžete po jeho odinstalaci smazat. Hlavně nemažte adresáře Microsoft Defender - to je ten systémový, který stejně bude po nové instalaci MSE vypnutý. No a poté stáhněte novou verzi MSE 2 ze stránek http://www.microsoft.com/security_essentials/ a nainstalujte. Zkontrolujte, jestli se korektně vypnul Defender, popřípadě jej vypněte ručne v nastavení Defenderu > odškrtnout Používat tento program. Myslím že po tomto postupu by mohlo vše korektně fungovat.

Uživatelský avatar
maxov
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 107
Registrován: 03 dub 2009 09:21
Bydliště: Havířov,Brno,Tvarožná Lhota

Re: Microsoft Security Essentials

#134 Příspěvek od maxov »

Díky za radu.
V podstatě jsem vše udělal dříve a nepomohlo to. Nakonec pomohlo: odinstaloval jsem MSE přes Revo Uninstalera (vymazal všechny zbytky), vypnul řízení uživatelských účtů, restartoval, znovu nainstaloval, restartoval, zapnul řízení uživatelských účtů, restartoval a vše funguje, jen ochrana v reálném čase se zapíná až asi 10 až 20s po jejím zobrazení v trayi. 2x se mi už stalo, že se mi nezapnulo centrum zabezpečení PC (vždy pomohl restart). Ale asi soudruzi v MS něco překombinovali. Předchozí verze chodila spolehlivěji.

Jan Gottwald
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: 03 bře 2010 14:20
Bydliště: Brno

Re: Microsoft Security Essentials

#135 Příspěvek od Jan Gottwald »

No nevím proč vypínáte a zapínáte řízení uživatelských účtů, když to s tímto programem nemá nic společného, ale budiž. To že se Vám zdá, že někdy naběhne ochrana v reálném čase později je naprosto normální. Dělalo to i u první verze MSE. Prostě někdy po některých restartech trvá MSE než se změní z červené ikonky na zelenou. Vůbec bych to nebral jako závadu a neřešil to. Nejspíše MSE čeká až se spustí všechny služby a programy na pozadí aby je zkontroloval a pokud se některý třeba zpozdí, tak prostě MSE pořád svítí červeně. Zkuste si třeba povypínat všechny ostatní programy co Vám po startu nabíhají a sledujte, jak se MSE zachová a jestli ikona rychleji zezelená. Co se Centrumu Zabezpečení týká, tak to startuje až cca 2-5 minut po zapnutí nebo restartu počítače. Přibližně po takové době se ukáže v tray liště ikona Centrumu Akcí. Asi má tato služba nastavené opožděné spuštění - alespoň takto to pozoruji na Windows 7 64bit. Co si pamatuji, tak na Vistách to fungovalo podobně i když na Vistách se kolikrát děly věci vskutku prapodivné...

Zamčeno