Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

O2 připojení - poradit

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
wegel
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 207
Registrován: 16 čer 2005 09:45
Bydliště: Plzeň

O2 připojení - poradit

#1 Příspěvek od wegel »

Zdravim, mam takovou otázečku, mam už delší dobu připojení přes o2 jenže někde je asi chyba, jednak to sice moc nechápu ale modem adsl jede jen po nainstalování ovladaču na základovku a na stránkách modemu žádný směrodatný ovladače ani nejsou , pouze nějaký zastaralý který když jsem zkoušel aktualizovat je ani nenačetlo , že už mam nejvhodnější.Takže tam asi chyba nebude. Ale o co se jedná, internet mi pravidelně padá vždycky večer nejvíc po 18hodině až asi do 22 hodiny pak se to zas uklidní. A ráno smozřejmě taky nejde.. reset modemu pak to jde celý dopoledne i odpoledne.. max. to spadne jednou. Jenže večer to je katastrofa každou chvíli to padá..čili ovladačema to asi nebude. Technik tu byl asi 2-3x a po každý že je vše v pořádku.Takže co radíte ? uvažuju přejít na jinýho poskytovatele.. případně jakýho...

Uživatelský avatar
Ecik
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: 04 říj 2010 20:31

Re: O2 připojení - poradit

#2 Příspěvek od Ecik »

Zdravím,
za mě Vám doporučuji UPC Direct se kterým jsem maximálně spokojen.
Zde máte jejich nabídky:
http://www.upc.cz/internet/

wegel
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 207
Registrován: 16 čer 2005 09:45
Bydliště: Plzeň

Re: O2 připojení - poradit

#3 Příspěvek od wegel »

Ecik píše:Zdravím,
za mě Vám doporučuji UPC Direct se kterým jsem maximálně spokojen.
Zde máte jejich nabídky:
http://www.upc.cz/internet/
Jo ten mi už doporučil i kamarád.Vypadáto to asi jako nejlepší volba. Ale co říct k tomu O2 ? zdá se mi že z lidí co znám jsem jedinej kdo s tím má problém

Uživatelský avatar
Ecik
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: 04 říj 2010 20:31

Re: O2 připojení - poradit

#4 Příspěvek od Ecik »

Osobně s O2 nemám zkušenosti, ale doporučil bych zkontrolovat všechny kabely a potom taky bych se podíval na drivery k tomu modemu.
Napište kdyžtak název modemu a já se pokusím nějaké najít.
Mimochodem, jaký máte os?

wegel
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 207
Registrován: 16 čer 2005 09:45
Bydliště: Plzeň

Re: O2 připojení - poradit

#5 Příspěvek od wegel »

Ecik píše:Osobně s O2 nemám zkušenosti, ale doporučil bych zkontrolovat všechny kabely a potom taky bych se podíval na drivery k tomu modemu.
Napište kdyžtak název modemu a já se pokusím nějaké najít.
Mimochodem, jaký máte os?
To už všechno zkontrolováno je, ovladače mam ze základní desky.. a tuším že když jsem instaloval ze stránek tak ten modem ani nešel.. tuhle logiku moc nechápu. Modem mam adsl2+router / dsl-584t. Ale když se to tak vezme selskym rozumem tak v kabelech ani v ovladačích snad ani chyba bejt nemuže, když to padá pravidelně večer každou chvíli někdy víc někdy míň, někdy skoro každejch pár minut. A vždycky dopoledne a odpoledne je to v cajku. Jako by to bylo vždycky nějak přetížený večer

Uživatelský avatar
Ecik
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: 04 říj 2010 20:31

Re: O2 připojení - poradit

#6 Příspěvek od Ecik »

Byla to jen rada.
Tady máte odkaz na firmware k Vašemu modelu:
http://www.o2.cz/techzona/koncova_zariz ... _584t.htxt

Zkuste ho aktualizovat.
Ještě dotaz jaký máte operační systém?

wegel
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 207
Registrován: 16 čer 2005 09:45
Bydliště: Plzeň

Re: O2 připojení - poradit

#7 Příspěvek od wegel »

Ecik píše:Byla to jen rada.
Tady máte odkaz na firmware k Vašemu modelu:
http://www.o2.cz/techzona/koncova_zariz ... _584t.htxt

Zkuste ho aktualizovat.
Ještě dotaz jaký máte operační systém?
jo pardon, zapoměl jsem odpověd, Visty

wegel
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 207
Registrován: 16 čer 2005 09:45
Bydliště: Plzeň

Re: O2 připojení - poradit

#8 Příspěvek od wegel »

stále to píše že už mam nejvhodnější ovladač
problém bude asi v O2

Uživatelský avatar
Ecik
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: 04 říj 2010 20:31

Re: O2 připojení - poradit

#9 Příspěvek od Ecik »

Napadá mě zkusit ještě ten modem u jiného pc.
Pokud bude dělat to samé, tak bych viděl chybu v modemu.
Ještě jedna věc, pokud byste objednával internet od UPS, tak si nejdříve zde zkontrolujt, jestli je u Vás vůbec dostupný:
http://www.upc.cz/internet/fiber-power-10/
Dole dáte ověření dostupnosti a zadáte Vaše bydliště.

wegel
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 207
Registrován: 16 čer 2005 09:45
Bydliště: Plzeň

Re: O2 připojení - poradit

#10 Příspěvek od wegel »

jo dík. No co se týče toho O2, ještě jsem procházel různý fóra a spousty lidí má podobnej nebo i stejnej problém.. mě to padá pravidelně večer.. tudiž se snad vše vylučuje až na chybu v O2. Pokud by to bylo nepravidelný tak by to mohlo bejt cokoliv jinýho ale timihle se to dost zůžilo.Prostě přejdu na UPC a budu doufam že to bude OK

Uživatelský avatar
Ecik
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: 04 říj 2010 20:31

Re: O2 připojení - poradit

#11 Příspěvek od Ecik »

Asi to bude opravdu chyba na straně O2.
Jinak ještě jednou Vám doporučuji podívat se na stránkách UPC, jestli ve Vaší lokalitě je služba dostupná.
Jinak skvělá volba :wink:

wegel
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 207
Registrován: 16 čer 2005 09:45
Bydliště: Plzeň

Re: O2 připojení - poradit

#12 Příspěvek od wegel »

tak bohužel služba dostupná není, s někým jsem se o tom bavil a prý , že Pils Free je to samé jako UPC, a v mé lokalitě dostupné není. Tak snad , ještě jiná rada na jinýho operátora? nebo jak to vlastně je ? prostě bydlim kousek od plzně a mám O2 jenže neustále vypadává tak hledám nejvhodnějšího jinýho operátora

Igorg
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 176
Registrován: 18 říj 2006 08:54
Bydliště: podkroví
Kontaktovat uživatele:

Re: O2 připojení - poradit

#13 Příspěvek od Igorg »

Moje zkušenosti s O2 jsou takové (prosím neberte to jako negativní reklamu, pouze fakta...)
1) Rychlost připojení kolísá, garantované minimum dle uzavřené smlouvy dodržují málokdy
2) Zodpovědnou osobu schopnou operativně řešit konkrétní problém buďto neseženete, anebo seženete za 1-2 hodiny pokud vám už mezitím nestříkají nervy
3) externí technici najímaní O2 jsou frajeři, machrují, slibují , a pokud náhodou připojení funguje dle smlouvy tak max. týden
a pak se všechno vrátí do starých kolejí

Nejčastější výmluvy:
Vzdálenost PC od ústředny, máte zavirovaný počítač (já měl čistý instal XP:))))), musíme restartovat ústřednu vydržte, zákony fyziky, bouřka z minulého týdne, anebo hold teď je technologická špička, co po nás vlastně chcete:))))
"Peníze vládnou světem !"
„Kdo vládne penězům ?“
... kdo zná odpověď, ví, kdo vládne světu.

wegel
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 207
Registrován: 16 čer 2005 09:45
Bydliště: Plzeň

Re: O2 připojení - poradit

#14 Příspěvek od wegel »

přesně no, takový zkušenosti s o2 mám taky, rychlost mi taky dost kolísá, dopoledne je ok ale večer se rapidně snižuje.Když jsem šel do O2 osobně to reklamovat, jestli s tím vubec něco udělají tak mi řekli že tady s tím nemužou nic dělat že si mám zavolat technika, když jsem jim řekl že technik byl u nás už 3x a stále problém přetrvává řekli, že oni s tím nic neudělaj.Tak kdo s tím teda něco udělá když ne O2? pán bůh nebo kdo? podle mě o2 nestojí za nic a na zákazníky z vysoka kašlou, podle mě takových stížností mají denně hromadu.O2 je opravdu nekvalitní služba, operátor.A od nich mám neomezený internet a už 2x přišlo vyučtování že byl překročen datový limit... prostě paráda.Pořád ale nevím na co jinýho přejít...jak je to s tím UPC a Pils Free? případně jinýho operátora ale nevím jakýho.

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: O2 připojení - poradit

#15 Příspěvek od Pavuk29 »

Ja som zvazoval v decembri (prosinec) nejake pripojenie od O2 tu na SK, ale kamaratka, co tam robi, ma varovala, aby som to zatial ani neskusal. Holt, kvalita dymovych signalov tiez zavisela od vetra a pocasia celkove :D
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

Odpovědět