Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Parity error

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
miroo
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: 22 dub 2006 18:49

Parity error

#1 Příspěvek od miroo »

Mam dost velky problem se svym PC. Dneska rano jsem jeste normalne prohlizel internet, zrovna se mi nabidla aktualizace od Apple (Bonjour, iTunes, Quicktime), tak jsem to nechal aktualizovat. Vsechno slo v poradku, ale bohuzel jsem omylem macknul tlacitko restart. Pocitac se restartoval a od te doby nechce nabehnout. BIOS nabehl, start vypadal ze zacatku v poradku, ale pak se to seklo na cerne obrazovce s blikajicim kurzorem. Restartoval jsem znovu, ted se pod sebou ukazaly pismenka F a blikajici kurzor. Po restartu jen kurzor zase. Tak jsem zkusil vypojit hlavni disk s Win7 a nechat jen starsi disk, na kterem mam WinXP, tam se dostanu akorat na obrazovku, kdy mam na vyber, jestli chci spustit beznym zpusobem, nebo v nouzi atd. Ale cokoliv vyberu, tak se PC sekne a zustane tahle obrazovka. U hlavniho disku jsem zkusil davat i F12 a to mi pak vypsalo - Parity Error a dal s tim neslo hnout. Zkusil jsem PC vypnout a zapnout a pak se zacalo zobrazovat dokonce tohle:
IMG_1454.JPG
IMG_1454.JPG (189.5 KiB) Zobrazeno 952 x
a po dalsim spusteni zase tohle:
IMG_1455.JPG
IMG_1455.JPG (177.59 KiB) Zobrazeno 952 x
. Myslel jsem, ze se stala tim restartem nejaka chyba na disku, ale je divne, ze nechce nabehnout ani ten druhy disk. I kdyz z toho druheho jsem zrovna prohlizel fotky, kdyz doslo k tomu restartu. Nevite nekdo kde by mohla byt chyba? Dekuji

MiliNess
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 4144
Registrován: 15 říj 2009 18:15
Bydliště: Cheb

Re: Parity error

#2 Příspěvek od MiliNess »

Připadá mi to jako chyba parity paměti, ale taky to může být poškozený zaváděcí kód nebo bootmanager.
V první řadě se mrkněte do BIOSu a pokud používáte paměti non ECC (používají se nejvíce)
mrkněte, zda tam nemáte nastavenu kontrolu parity ECC. Pokud ano, vypněte to.
(případně ECC supported)
Pokud používáte ECC moduly, může to být závada paměti.

Dále bych připojil disk s W7, nabootoval z instalačního DVD a v nástroji pro opravu spouštění-příkazovém řádku, spustil chkdsk /f.
Pak tam ještě můžete zkusit opravit případné poškození zhlavního zaváděcího kódu a zaváděcího kódu svazku pomocí
bootrec /fixboot
bootrec /fixmbr
Možná bych i pomocí příkazu copy překopíroval bootmgr z instalačního DVD do kořene systémového svazku.

Dále pokud máte SATA disk a řadič máte v režimu AHCI, přepněte ho v BIOSu do IDE.
Eventuelně zkuste i resetnout nastavení BIOSu do defaultního nastavení.
Pokud jste s naší pomocí spokojeni, můžete nás podpořit. Informace zde

miroo
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: 22 dub 2006 18:49

Re: Parity error

#3 Příspěvek od miroo »

Mockrat dekuji za radu, zkusil jsem vsechno jak pisete a nakonec az po resetu BIOSu to funguje. Take jsem prehodil oba disky do jineho PC a tam fungovaly v poradku. Vratil jsem je teda do PC u sebe, kde uz jsem udelal reset BIOSu a najednou to uplne normalne nabehlo. No snad uz to bude ted ok. Jeste jednou dekuji, s tim BIOSem by mne to vubec nenapadlo :)

MiliNess
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 4144
Registrován: 15 říj 2009 18:15
Bydliště: Cheb

Re: Parity error

#4 Příspěvek od MiliNess »

Není zač. Jen nevím, jestli to má něco společného s tím restartem. Možná bych preventivně vyměnil knoflíkový článek na desce.
Pokud jste s naší pomocí spokojeni, můžete nás podpořit. Informace zde

Odpovědět