Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Máte problém s virem? Vložte sem log z FRST nebo RSIT.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Pokud chcete pomoc, vložte log z FRST [návod zde] nebo RSIT [návod zde]

Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.

!NOVINKA!
Nově lze využívat služby vzdálené pomoci, kdy se k vašemu počítači připojí odborník a bližší informace o problému si od vás získá telefonicky! Více na www.neslape.cz
Zpráva
Autor
Legalize
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: 05 úno 2007 11:02

Re: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

#31 Příspěvek od Legalize »

Fix result of Farbar Recovery Scan Tool (x64) Version: 12-05-2023 01
Ran by Michal (15-05-2023 06:57:38) Run:1
Running from D:\Stažené soubory
Loaded Profiles: Michal
Boot Mode: Normal
==============================================

fixlist content:
*****************
Start
CloseProcesses:
Hosts:
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows Defender: [DisableAntiSpyware] Restriction <==== ATTENTION
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows Defender: [DisableAntiVirus] Restriction <==== ATTENTION
HKLM\SOFTWARE\Policies\Mozilla\Firefox: Restriction <==== ATTENTION
HKLM\SOFTWARE\Policies\Google: Restriction <==== ATTENTION
AutoConfigURL: [{8EB8ACF2-18A8-4758-85C1-12B180D94138}] => hxxp://127.0.0.1:86/ <==== ATTENTION
HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer: Restriction <==== ATTENTION
S3 cpuz150; \??\C:\Windows\temp\cpuz150\cpuz150_x64.sys [X]
*****************

Processes closed successfully.
C:\Windows\System32\Drivers\etc\hosts => moved successfully
Hosts restored successfully.
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows Defender\\"DisableAntiSpyware"="0" => value restored successfully
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows Defender\\"DisableAntiVirus"="0" => value restored successfully
HKLM\SOFTWARE\Policies\Mozilla => removed successfully
HKLM\SOFTWARE\Policies\Google => removed successfully
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\iphlpsvc\Parameters\ProxyMgr\{8EB8ACF2-18A8-4758-85C1-12B180D94138} => removed successfully
HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer => removed successfully
cpuz150 => Service stopped successfully.
HKLM\System\CurrentControlSet\Services\cpuz150 => removed successfully
cpuz150 => service removed successfully


The system needed a reboot.

==== End of Fixlog 06:57:39 ====

Legalize
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: 05 úno 2007 11:02

Re: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

#32 Příspěvek od Legalize »

Ještě chci říct, že jsem i zkoušel zcela odebrat ovladač GK pomocí aplikace Display Driver Uninstaller a nainstalovat ten, který dříve vyřešil problém, ale nepomohlo to. Předtím to na něj jelo hodiny a dny bez problému.

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15216
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

#33 Příspěvek od JaRon »

po AV stranke je to OK
osobne by som si pozical na odskusanie inu GK
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

Legalize
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: 05 úno 2007 11:02

Re: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

#34 Příspěvek od Legalize »

Je to notebook s dvěma GK. Předpokládám, že GK Nvidia je integrovná na MB a Intel v procesoru. S Intel GK není žádný problém, ale když spustím hry a tím se aktivuje Nvidia, problémy začínají.

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15216
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

#35 Příspěvek od JaRon »

este sa k tomu asi vyjadri kolega
zatial vloz obsah minidump https://forum.viry.cz/viewtopic.php?t=120729
+
skusal si vypnut firewall + odinstalovat AV ?
nerobil si zmeny v nastaveni BIOS - skus default
prip. nejake herne forum
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

Legalize
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: 05 úno 2007 11:02

Re: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

#36 Příspěvek od Legalize »

Nevím co přesně myslíš tím AV. Já jsem odinstaloval komplet ovladač GK i veškerý doprovodný SW pomocí utility Display Driver Uninstaller v nouzovém režimu, jak utilita doporučuje. Manuálně jsem FW nevypínal a nevím, zda je v nouzáku aktivní.
Pak jsem znovu nainstaloval ovladač ze stránek Dell support určený pro konkrétní model Notebooku, který je z roku 2017 a který dřív vyřešil stejný problém a to i opakovaně, když Windows automaticky přepsali tento ovladač na novou verzi. Nic moc jsem na počítači od té doby neměnil, pouze se nainstaloval balík aktualizací Windows, jeho odinstalace však taky nepomohla. To už se ale opakuju...

Dřív, než se problém vyskytl poprvé se instalovalo i spousta dalších aktualizací přes Dell Support Assist včetně chipsetu, BIOSu aj. Poté se to poprvé pokazilo.

Někdy se místo modré obrazovky objeví obrazovka s takovými rozloženými barvami, jak rozbitá televize, a doprovází to drnčivý zvuk z audia. Ten zvuk bývá i u těch modrých obrazovek.

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15216
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

#37 Příspěvek od JaRon »

AV - antivirus = Avast
doporucujem skusit vypnutie FW a AV
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

altrok
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7264
Registrován: 15 lis 2012 22:26
Bydliště: Znojmo

Re: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

#38 Příspěvek od altrok »

Dobrá, virový problém to není.

Když mrknu do duplicitního tématu, tak každý bugcheck je úplně jiný, což začíná smrdět hardwarovým problémem. Btw ten den jsi měl nainstalovaný ovladač z března 2017, takže tudy cesta taky nepovede. Osobně bych se ale na verze grafického ovladače zaměřil.
kd> lmvm nvlddmkm
Browse full module list
start end module name
fffff803`8a820000 fffff803`8b621000 nvlddmkm (deferred)
Image path: \SystemRoot\System32\DriverStore\FileRepository\nvdm.inf_amd64_0d3f57b09519b4af\nvlddmkm.sys
Image name: nvlddmkm.sys
Browse all global symbols functions data
Timestamp: Fri Mar 17 19:07:48 2017 (58CC25F4)
CheckSum: 00DB9A04
ImageSize: 00E01000
Translations: 0000.04b0 0000.04e4 0409.04b0 0409.04e4
Information from resource tables:
Jak již zmínil kolega, řešili jsme i pády, které způsobovaly Dell utility (Support Assist), takže v rámci zjišťování doporučuju jednak zjistit, co jsi pomocí Dell Update/Support Assistu aktualizoval jako poslední, to odinstalovat a pak i tyto Dell utility odinstalovat.
Na chvíli odinstaluj Avast.

P.S. vytvořením duplicitních (neuzavřených) témat nám v tom děláš akorát bordel, musíme si informace křížově dohledávat a nijak si nepomůžeš. Konkrétně tomuto postu (analýza malých dumpů, znovu kontrola FRST logů, duplicitní téma, napsání této odpovědi) jsem věnoval téměř hodinu svého volného času. Jsme tu zadarmo a o volném čase, takže tu holt nesedíme 24/7, já dokonce ani každý den - pokud tak moc spěcháš, hoď PC do servisu. Děkujeme za pochopení.
Pokud je cokoliv nejasného, ihned se ptej.
V případě spokojenosti prosím podpořte forum.
Pro dotazy, které se nehodí na forum, je možné využít altrokzavináčforum.viry.cz
Máš-li chuť pomáhat návštěvníkům tohoto fora, přihlas se do naší školičky.

Legalize
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: 05 úno 2007 11:02

Re: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

#39 Příspěvek od Legalize »

Omlouvám se za duplicitní téma. Nebyl v tom záměr něco urychlit, spíš nepochopení. Příspěvek od JaRon jsem pochopil tak, že minidumps mám vložit do fóra BSOD, tady jsem to už totiž vkládal. Vaší práce si vážím. Můžete tedy to duplicitní téma zamknout?

Nedokážu už asi vystopovat konkrétní aktualizace driverů. Přes Support assist jsem jich v jeden čas nainstaloval celý balík - GK, chipset, BIOS aj. Napadá mě už jen zkusit reinstall Windows (?) V tom duplicitním tématu ještě Rudy doporučuje čištění chlazení, kvůli přehřívání procesoru, které odhalil. Každopádně NB je kupován před necelým rokem jako repasovaný se zárukou. Pokud by bylo evidentní, že se jedná o HW problém, obrátil bych se už na prodejce.

altrok
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7264
Registrován: 15 lis 2012 22:26
Bydliště: Znojmo

Re: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

#40 Příspěvek od altrok »

Omlouvám se za prodlevy. Jde primárně o to, aby se problém neřešil paralelně v několika vláknech.

Kolik bylo pádů za poslední týden? Můžeš zase někam hodit alespoň minidumpy?

Bohužel žádnou utilitu, která by zaznamenala teploty v době pádu systému, neznám a dokonce si myslím, že žádná taková neexistuje. Nemáš notebook zaprášený? Zkus otevřít alespoň zadní kryt, profouknout ventilátory a odstranit chuchvalce prachu, pokud se vyskytují.

Když hraješ hru, zkus v průběhu hraní Alt+Tabnout a zkontroluj teploty v CPUID. Ty nejvyšší pošli.

Legalize píše: 15 kvě 2023 06:04 Ještě chci říct, že jsem i zkoušel zcela odebrat ovladač GK pomocí aplikace Display Driver Uninstaller a nainstalovat ten, který dříve vyřešil problém, ale nepomohlo to. Předtím to na něj jelo hodiny a dny bez problému.
Dočasně zkus jet na nějakém ovladači z roku 2022 - v posledním dumpu jsi jel na ovladači z roku 2017, což už taky může způsobovat problémy.
Pokud je cokoliv nejasného, ihned se ptej.
V případě spokojenosti prosím podpořte forum.
Pro dotazy, které se nehodí na forum, je možné využít altrokzavináčforum.viry.cz
Máš-li chuť pomáhat návštěvníkům tohoto fora, přihlas se do naší školičky.

Legalize
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: 05 úno 2007 11:02

Re: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

#41 Příspěvek od Legalize »

Pády nastávaly vždy cca do 15min hraní hry, kdy běží externí GK Nvidia.
Teploty se dostávají až na 100°C i v případě, že je počítač v klidu a běží na interní GK Intel. K pádům ale dochází vždy jen na externí GK. Úplně jsem nevypozoroval souvislost s teplotou.
Zkusil jsem nainstalovat ovladač z roku 2023, tedy nejnovější, který nabízel Dell Command Update. Poté hry fungovali opakovaně i více hodin bez pádu. Jak jsem již popisoval dříve, k takovéto epizodě, kdy se zdálo, že je problém vyřešen, došlo už v minulosti, tehdy downgradem ovladače na ten z roku 2017.
Nyní po pár dnech opět pád cca 10min po spuštění hry.

Legalize
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: 05 úno 2007 11:02

Re: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

#42 Příspěvek od Legalize »

minidump
Přílohy
Minidump.rar
(940.11 KiB) Staženo 27 x

Odpovědět