Ještě bych měl dotaz - je vhodné používat nějaké utility od OldTimeru jako normální čističe (temp, flash apod.) jakým je např. CCleaner?
Občasné zahryznutí počítače, kontrola logu.
Moderátor: Moderátoři
Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Re: Občasné zahryznutí počítače, kontrola logu.
Nenapadá mě nic, čím by to mohlo být způsobeno
.
Ještě bych měl dotaz - je vhodné používat nějaké utility od OldTimeru jako normální čističe (temp, flash apod.) jakým je např. CCleaner?
Ještě bych měl dotaz - je vhodné používat nějaké utility od OldTimeru jako normální čističe (temp, flash apod.) jakým je např. CCleaner?
Lenovo ThinkPad T440p
Intel Core i7 4700MQ 3,4 GHz, 16 GB RAM
openSUSE Leap 15.1 KDE
Intel Core i7 4700MQ 3,4 GHz, 16 GB RAM
openSUSE Leap 15.1 KDE
Re: Občasné zahryznutí počítače, kontrola logu.
Cimkoliv, od toho prehravace, po samotny systemrobert333 napsal:Nenapadá mě nic, čím by to mohlo být způsobeno.
Ja pouzivam pouze CClenaer a na obcasnou defragmentaci Defraggler. Nevim, jaky nastroj od OldTimera mate konkretne na mysli, ale nic dalsiho neni potreba.robert333 napsal:Ještě bych měl dotaz - je vhodné používat nějaké utility od OldTimeru jako normální čističe (temp, flash apod.) jakým je např. CCleaner?
Možnost podpořit naše fórum https://platba.viry.cz/payment/
Re: Občasné zahryznutí počítače, kontrola logu.
Těmi nástroji od OldTimeru jsem myslel například OTL, OTM a především TFC.Márty84 napsal:Ja pouzivam pouze CClenaer a na obcasnou defragmentaci Defraggler. Nevim, jaky nastroj od OldTimera mate konkretne na mysli, ale nic dalsiho neni potreba.robert333 napsal:Ještě bych měl dotaz - je vhodné používat nějaké utility od OldTimeru jako normální čističe (temp, flash apod.) jakým je např. CCleaner?
Jak vím tak TFC je Temp File Cleaner. Chtěl bych se tedy zeptat, zda-li by tento program mohl být použitelný pro normální úklid
Lenovo ThinkPad T440p
Intel Core i7 4700MQ 3,4 GHz, 16 GB RAM
openSUSE Leap 15.1 KDE
Intel Core i7 4700MQ 3,4 GHz, 16 GB RAM
openSUSE Leap 15.1 KDE
Re: Občasné zahryznutí počítače, kontrola logu.
OTL a OTM bych jako cistic nepouzival. To byste musel vzdycky napsat skript.
TFC pouzivat muzete, ale setkal jsem se s tim, ze si s nekterymi pocitaci moc nerozumel a musel se odstranit. To same co on ale dela i CCleaner a k tomu jeste dalsi veci, takze si myslim, ze TFC je celkem zbytecny. Ale nic se tim nezkazi, takze klidne muzete pouzivat oba
TFC pouzivat muzete, ale setkal jsem se s tim, ze si s nekterymi pocitaci moc nerozumel a musel se odstranit. To same co on ale dela i CCleaner a k tomu jeste dalsi veci, takze si myslim, ze TFC je celkem zbytecny. Ale nic se tim nezkazi, takze klidne muzete pouzivat oba
Možnost podpořit naše fórum https://platba.viry.cz/payment/
Re: Občasné zahryznutí počítače, kontrola logu.
Ptám se z toho důvodu, že při čištění CCleanerem zmizne cca 500 MB nečistot, zatímco když na radu někoho z fóra použiji něco od OldTimeru, vyčistí se místa mnohem více. Třeba nyní mám o 9 GB místa navíc, než před několika dny
. TFC zkusím a pak dám vědět
.
Pokud by to bylo vše, tak bych vám chtěl mockrát poděkovat za to, že jste mi pomohl, měl jste se mnou trpělivost a vystál všechny mé dotazy
. Přeji hodně úspěchů nejen zde na fóru a zase někdy na viděnou
.
Zamykat to tu myslím zatím nebudeme, kdyby se náhodou sekání zase vyskytlo. Nebudu sem psát hned při prvním seknutí, budu pátrat po příčině a když si nebudu vědět rady, vložím sem svá zjištění
.
Pokud by to bylo vše, tak bych vám chtěl mockrát poděkovat za to, že jste mi pomohl, měl jste se mnou trpělivost a vystál všechny mé dotazy
Zamykat to tu myslím zatím nebudeme, kdyby se náhodou sekání zase vyskytlo. Nebudu sem psát hned při prvním seknutí, budu pátrat po příčině a když si nebudu vědět rady, vložím sem svá zjištění
Lenovo ThinkPad T440p
Intel Core i7 4700MQ 3,4 GHz, 16 GB RAM
openSUSE Leap 15.1 KDE
Intel Core i7 4700MQ 3,4 GHz, 16 GB RAM
openSUSE Leap 15.1 KDE
Re: Občasné zahryznutí počítače, kontrola logu.
OTM a OTL vycistili dohromady jen asi 600 MB. U nich zalezi, co se da do skriptu. Mazou i soubory a slozky, vysypavaji kos, coz u nekterych muze byt i 30GB, stare body obnovy (v nekterych pripadech klidne i 100GB) atd. U vas tech 9GB mista vytvorila nejspis defragmentace.
OK, necham tema zatim otevrene
Nemate vubec zac!
Dekuji za prani
Zatim se mejte a at se dari 
18.7.
Uz je to dlouho, stejne by se muselo zacit znovu od zacatku.
OK, necham tema zatim otevrene
Nemate vubec zac!
Dekuji za prani
18.7.
Možnost podpořit naše fórum https://platba.viry.cz/payment/


Přispějete na provoz fóra?