Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Neopodstatněné využití procesoru

Máte problém s virem? Vložte sem log z FRST nebo RSIT.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Pokud chcete pomoc, vložte log z FRST [návod zde] nebo RSIT [návod zde]

Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.

!NOVINKA!
Nově lze využívat služby vzdálené pomoci, kdy se k vašemu počítači připojí odborník a bližší informace o problému si od vás získá telefonicky! Více na www.neslape.cz
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118375
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Neopodstatněné využití procesoru

#16 Příspěvek od Rudy »

Tak je opravdu chyba v chlazení. Buď je vadný větrák, nebo ucpaný chladič prachem.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

harpie77
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: 24 kvě 2014 19:58

Re: Neopodstatněné využití procesoru

#17 Příspěvek od harpie77 »

Jste moc laskavý, že jste mi poradil i v tomto ohledu. Chudinka grafika se doslova peče. Nikdy nemám dokonalý přehled o programech.

Pokusím se tedy profouknout chladič stlačeným vzduchem (hledala jsem prostředky k čištění PC) a pak uvidím. Jen je k němu velmi špatný přístup. Mezi větráčkem, který je součástí grafické karty, a spodní stranou bedny je cca 5cm. Takže na ventilátor takřka nevidím... Kdybych (hypoteticky) byla schopná grafiku vytáhnout z PC, nic bych nepoškodila a nezapomněla, jak se které drátky připojují... - bude po zpětném nasazení a připojení grafiky k základní desce potřeba něco po spuštění PC nastavovat a/nebo jí PC přijme, jako bych ji nevytáhla? Bez instrukcí jsem svého drobka ještě neoperovala.

Přeji krásný den, Harp. :110:

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118375
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Neopodstatněné využití procesoru

#18 Příspěvek od Rudy »

Konektory z venku jsou nezaměnitelné a ve vnitř vyšroubujete 1 šroubek, kterým je karta připevněna k zadnímu rámečku skříně, na konci slotu prstem odtlačíte pojistku a kartu vytáhnete. Montáž probíha opačným postupem. :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

harpie77
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: 24 kvě 2014 19:58

Re: Neopodstatněné využití procesoru

#19 Příspěvek od harpie77 »

Děkuji za rady! Pokud to zvládnu, podám hlášení. :thumbsup:

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118375
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Neopodstatněné využití procesoru

#20 Příspěvek od Rudy »

OK, rádo se stalo! :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

harpie77
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: 24 kvě 2014 19:58

Re: Neopodstatněné využití procesoru

#21 Příspěvek od harpie77 »

:115: operace se zdařila, pacient přežil. Drobek přede jako kotě. Vykašlal spoustu chuchvalečků z míst, kam jsem se běžně nedostala.

Nicméně jsem spustila program SpeedFan a v okénku záložky Readings je mimo jiné hláška:
WARNING: bad Winbond($5CA3,$C1) identify (W83627DHG-P,W83667HG) - to moc nevím, co znamená.
Teplota grafiky se udržuje na průměru kolem 54°C při obvyklé nečinnosti (později zkusím otestovat zapnutím nějaké hry).

U každého údaje jsou buď šipky: modrá nebo červená, zelený zátrh nebo plamínek. Dobrou teplotu pro grafiku to signalizovalo na 40°C. Vyšší hodnoty jsou znázorněné plamínkem - je to v pořádku, nebo chlazení stále nedostačuje? (Vím, že jste uváděl max. hodnotu do 65°C.)

Také jsem sledovla rychlost otáček u ventilátoru grafiky a průměr je kolem 1300 RPM (nebo tak něco?) Také je dost možné, že jsem sledovala bůh ví co... :oops:

Snažím se tomu maximálně porozumět, abych pro příště nezmatkovala a neobtěžovala banalitami. Můžu někde vyčíst referenční meze teplot a podobně týkajících se vnitřního vybavení PC? (HD, CPU...)

Přeji pohodový den, šťouralka Harpie :turned:

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118375
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Neopodstatněné využití procesoru

#22 Příspěvek od Rudy »

Pokd by teplota lezla trvale nad 65°C, bylo by třeba přidat větrák, ktrý bude odsávat vzduch ze skříně. Zatím to vypadá dobře.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět