Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Nové herní pc pod 20.000 kč

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
mech50
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: 31 pro 2012 19:17

Re: Nové herní pc pod 20.000 kč

#46 Příspěvek od mech50 »

poslední otázka byly by mi oni schopni rozdělit disk na ty 2 části (200 gb systém,800 Gb moje data) kdybych jim to napsal do poznámek k objednávce

ŠlapetkaCZ
Nedůvěryhodný
Příspěvky: 131
Registrován: 10 črc 2013 20:36

Re: Nové herní pc pod 20.000 kč

#47 Příspěvek od ŠlapetkaCZ »

To by snad měli, když jim to napíšete :)
Jinak za mě nemáte zač a někdy se znovu zastavte, pokud něco budete potřebovat :bye:

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: Nové herní pc pod 20.000 kč

#48 Příspěvek od Čarls »

ŠlapetkaCZ píše:Já vlastním ten zdroj od Seasonicu, jak jsem Vám doporučoval a úplně v pohodě :wink:
Procesor pokud budete chtít kupovat ten AMD Phenom, co Vám navrhnul Čarls tak si myslím, že to bude největší brzda sestavy.

Ještě jsem udělal úplně jiný návrh:
http://www.czc.cz/7ptmcp1shojeqbv9o79s5rdj27/seznam

:arrow: Cena je vyšší jak 20 000 kč, ale budete mít 2x výkonnější procesor než ten od AMD
:arrow: SSD disk jsem nakonec úplně vyhodil, nechal jsem jen 1 TB disk, který můžete rozdělit (např. 200 GB systém a 800 GB data)
:arrow: Nechal jsem tam tu grafickou kartu N760 od Nvidie

Tady jsem našel test procesorů:
http://m.cnews.cz/recenze/core-i5-3350p ... te-grafiku

Je tam ten AMD Phenom i AMD Vishera 6300 a Intel Core i5 3350P.
Mrkněte na to a zvažte to :)
Jen si dovolím ještě reagovat Brzda to nebude je pořád výkonnějši než nové AMD Fx
Co se týká her malokterá využije víc jak 2 jadra Nové FX 24 nanovým procesem vyrobené ještě nedorazili aspoň sem je na českém trhu neviděl
Pro srovnání Kamoš má postavený s FX ja s AMD Phenom II X4 965 Black Edition rev. C3 On má 6 jádro ja 4 jadro ja 250 Geforce on novou Sapphire HD 7870 GHz Edition 2GB DDR5 rozdíl co se týká herního je akorád v grafice
Byl pokus dali jsme do mého Pc jeho grafiku a moje jeho suvereně převálcovalo :-)
Takže procák brzda nebude:-) v dnešní době herní Pc z 90 procent tvoří grafika
Ja jen čekám na nové procáky ty pak starý asi převalcuji hlavně spotřebou
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

mech50
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: 31 pro 2012 19:17

Re: Nové herní pc pod 20.000 kč

#49 Příspěvek od mech50 »

zdravím mám tam intel i5 což je podle všech nejvýkonější proceor pro hry spolu s grafikou gtx760 což by mohlo tak 3-4 možná víc let fungovat bez větších problému,ale i nové fx hlavně šestijádro má dobré recenze od uživatelů.

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: Nové herní pc pod 20.000 kč

#50 Příspěvek od Čarls »

Jasný intel vede co se týká FX není špatné ale Osobně sem někde viděl testy nových jader vyrobených 24 nanovým procesem a ty teprve řádně převyšují Phenom co se týká výkonem a spotřebou FX musíš mít hru která ho dokáže využít
Pro srovnání
AMD FX-6350

Počet jader 6
Frekvence jádra 3.9 GHz
Max. Turbo Core frekvence 4.2 GHz
Odemčený násobič ano
L2 cache 6 MB
L3 cache 8 MB
Technologie výroby 32 nm
Patice (socket) AM3+
Spotřeba elektrické energie 125 W

Chybí cache 1 Jiný přístup do paměti využití při novějších hrách které na to jsou stavěné

AMD Phenom II X4 965 Black Edition rev. C3
Typ jádra Deneb
Revize jádra C3
Počet jader 4
Frekvence jádra 3.4 GHz
L1 cache 512 kB
L2 cache 2 MB
L3 cache 6 MB
Technologie výroby 45 nm
Patice (socket) AM3
Spotřeba elektrické energie 125 W

Nevýhoda paměti 1600 a dost vejš jen přetaktováním
rozdíl v ceně vuči výkonu 1200 Kč aby jsi dostal vyšší vykon musel by jsi použít 8 jádro a to zas zatím málo programů dokáže využít

Výhoda oproti Intelu AMD je vybavenost základových desek a cena ZD dobrý podvozek pro AMD seženeš za cca 2500 až 3500 a špičkově vybavený co se týká vývodů i chlazení za stejně vybavenou ZD pro intel je dvoj až 3nasobek ceny ZD AMD
User bude stavět na intelu takže toto je bezpředmětné
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

caRrrnifex.
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 236
Registrován: 31 črc 2008 20:21

Re: Nové herní pc pod 20.000 kč

#51 Příspěvek od caRrrnifex. »

@Mech50: vybrali jste dobře, s omezeným rozpočtem je třeba vždy udělat kompromis, i když se to těžko odhaduje, pc by ti mělo bez větších problémů 3-4 roky vydržet, to platí dvojnásob, pokud budeš využívat stávající monitor a nepřejdeš na monitor s vyšším rozlišením, buď bez obav :)

@Čarls: nezlob se, ale kam na ty informace chodíš? souhlasím s tím, že AMD Phenom II X4 965 Black Edition rev. C3 by nebyl pro hry žádnou brzdou a že současné hry nedokážou plně využítí více jader, tím to ale končí

nebyl náhodou kámošův procesor řady FX postavený na architektuře Bulldozer? už doporučený AMD FX-6300 je totiž zhruba o 10-15 % výkonnější než tvůj procesor (přitom je dražší pouze o 700,--), využívá nových instrukcí, které se budou hodit v budoucnu, dá se krásně taktovat, má podstatně nižší spotřebu (Phenom II X4 965 BE je pořád dobrý procesor, ale za zenitem, s ohledem na současné ceny procesorů ho má význam koupit jen když člověk obrací každou korunu), to že ve hrách bude rozdíl v řádech jednotek fps je věc druhá

dále AMD FX-6350 učitě má L1 cache; to jak efektivně ji jednotlivé značky/modely procesorů využívají nedokážu bohužel dobře posoudit

top základní desku pro Intel seženeš za 3700,-- (MSI Z77A-GD65), přičemž už za 2450,-- (MSI Z77A-G45) máš vynikající desku (i pro OC), to že má říznutou napájecí část může být většině lidí jedno, do top OC s tekutým dusíkem se stejně většina lidí nepustí a na OC pomocí vzduchu stačí s přehledem, o jakých dvoj/trojnásobných cenách je tedy řeč?

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: Nové herní pc pod 20.000 kč

#52 Příspěvek od Čarls »

Sory ale Cache 1 určitě nemá podívej se třeba sem http://www.amd.com/us/products/pricing/ ... amdfx.aspx všude jen cache 2 a 3

srovnatelné desky asus amd a intel co se týká vývodu a pod
jediný rozdílje v komplet zakrytování a chlazení asusu což stojí pár Kaček asi za 300 lze doobjednat

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0984YC1LBU
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 09758D1PJA

Jinak takový menší test je
Zde http://www.cpu-world.com/benchmarks/AMD/FX-6350.html
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

caRrrnifex.
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 236
Registrován: 31 črc 2008 20:21

Re: Nové herní pc pod 20.000 kč

#53 Příspěvek od caRrrnifex. »

samozřejmě že má L1 cache, bez ní si nedokážu představit výkon procesoru, spousta stránek ji v popiscích jen vynechává, protože její velikost je stejná pro všechny procesory nové generace, myslím, že i pro kupujícího ztrácí význam informace o její velikosti, proto se neuvádí

důkazy:
stránky výrobce (velikosti cache pamětí máš ve společných prvcích dole)
CPU-World

rozdíly mezi ASUS SABERTOOTH Z77 vs ASUS SABERTOOTH 990FX R2.0 rozhodně nejsou jen v zakrytování a chlazení, to že to tvrdí borec v recenzi na DDWorldu, neznamená, že je to pravda; u Sabertooth Z77 platíš za jiný návrh desky (podívej se na rozložení komponent - vzdálenost patice od procesoru, otvory v desce pro chlazení, otvory pro uchycení pasivů chladičů, teplotního pláště, to všechno Sabertooth 990FX R2.0 chybí, můžeš mi prosím dát odkaz na možnost dokoupení chladícího systému pro desku AMD? protože nechápu, jak ho lze k desce uchytit (desce chybí otvory), dále pochybuju, že by celý chladící plast včetně 2x ventilátoru stál 300,--, další drobnost (i když zbytečnost) jsou chybějící plastové krytky na sloty a konektory, další rozdíly můžou být v BIOSU - Sabertooth Z77 umožněje dochlazení desky i po vypnutí pc, umožňuje tohle deska pro AMD? co další rozdíly jako kvalita síťové karty?

desky se neliší pouze v chlazení (chladícím zakrytování)

poslední odkaz na CPU-World jsem nepochopil, co má dokazovat? nevidím tam žádné srovnání procesorů, o kterých se bavíme :?:

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: Nové herní pc pod 20.000 kč

#54 Příspěvek od Čarls »

Sory ne 300ale a uklepl sem se v linkách 1000Kč celý článek je zde http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/z ... aruky.html
něco malo i zde http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/p ... -cenu.html
co se týká procáků je tam srovnání s Intelem

Mají 1 keš ale jaksi drobátko očesanou a nic nemění na tom že na 4 jadro Phenom si musíš abys měl o minimum větší výkon pořídit 6 jádro
Uzavřeme to ne
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

Uživatelský avatar
Mc_Murphy
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6706
Registrován: 03 lis 2008 15:55
Bydliště: Plzeň [ZČ]
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové herní pc pod 20.000 kč

#55 Příspěvek od Mc_Murphy »

Pánové... tohle už se uživatelova dotazu moc netýká, že? Myslím si, že PC sestavu si vybral, vše podstatné už bylo řečeno (až dost na to, že jsme bezpečnostní fórum a ne koutek poradenství pro výběr nejlepší sestavy).

S respektem k vám oběma to ještě (zatím!) nezamknu, ale věřím, že v další diskuzi budete případně pokračovat v soukromí. ;)
Obrázek-Obrázek
Obrázek-Obrázek

  • ... I'm moving on, I'm moving on, I'm moving on by the Spirit.
    • You gave me love, I've found my identity, found my identity.

    I'm moving on, I'm moving on, I'm moving on by the Spirit.
    • You gave me hope, I've found my identity in Christ...

caRrrnifex.
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 236
Registrován: 31 črc 2008 20:21

Re: Nové herní pc pod 20.000 kč

#56 Příspěvek od caRrrnifex. »

@ Mc_Murphy: díky za pochopení, reagoval jsem, protože se mi některé informace nezdály a přece jen se tu občas lidi zastaví pro radu ohledně sestav; díky za pochopení

@ Čarls: zbytek můžeme dokončit přes pm ;)

Uživatelský avatar
Mc_Murphy
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6706
Registrován: 03 lis 2008 15:55
Bydliště: Plzeň [ZČ]
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové herní pc pod 20.000 kč

#57 Příspěvek od Mc_Murphy »

caRrrnifex. píše:@ Mc_Murphy: díky za pochopení, reagoval jsem, protože se mi některé informace nezdály a přece jen se tu občas lidi zastaví pro radu ohledně sestav; díky za pochopení

@ Čarls: zbytek můžeme dokončit přes pm ;)
V pohodě, není problém. ;) Díky za užitečné rady i za vyjádření.

:lock:
Obrázek-Obrázek
Obrázek-Obrázek

  • ... I'm moving on, I'm moving on, I'm moving on by the Spirit.
    • You gave me love, I've found my identity, found my identity.

    I'm moving on, I'm moving on, I'm moving on by the Spirit.
    • You gave me hope, I've found my identity in Christ...

Zamčeno