Na Win XP sa mi po novom nedarí spustiť 16 bitovú aplikáciu

Patříte mezi Vzorné návštěvníky? Pak je tato sekce pro vás.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
AL1212
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: 12 Pro 2011 00:45
Místo/Bydliště: kúsok od Prahy

Na Win XP sa mi po novom nedarí spustiť 16 bitovú aplikáciu

#1 Příspěvek od AL1212 »

Dobrý večer. Po nejakom čase sa na Vás opäť obraciam s nejakým problémom.
Mám nainštalovanú jednu 16-bitovú aplikáciu, ktorú používam veľmi sporadicky (naposledy niekedy začiatkom tohoto roku). Dnes som sa pokúšal ju spustiť znovu, ale systém mi dáva hlášku: V aplikaci ntvdm.exe došlo k problému a je třeba ji zavřít. Omlouváme se za vzniklé potíže. Neviete náhodou, ako najjednoduchšie tú chybu odstrániť? Asi to spôsobuje nejká aktualizácia windows, ale sám asi neprídem na to, čo s tým. Inštalačky k Win nemám...

Avatar uživatele
motji
VIP
VIP
Příspěvky: 23302
Registrován: 23 Říj 2008 08:02

Re: Na Win XP sa mi po novom nedarí spustiť 16 bitovú apliká

#2 Příspěvek od motji »

Nepoužívejte COMBOFIX bez doporučení rádce, může dojít k poškození systému!
Vždy před odvirováním počítače zazálohujte důležitá data :!:
Chcete podpořit naše forum? Informace zde

Obrázek

K zastižení jsem spíše v noci, mezi 21.-23. hodinou
Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi napsat na email Motji(zavináč)forum.viry.cz.

AL1212
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: 12 Pro 2011 00:45
Místo/Bydliště: kúsok od Prahy

Re: Na Win XP sa mi po novom nedarí spustiť 16 bitovú apliká

#3 Příspěvek od AL1212 »

Motji, ďakujem, hotfix som nainštaloval do kmeňového adresára C: (aplikácia je spúšťaná z disku D), realizoval reštart, naďalej rovnaká chyba. Keby ste na niečo prišla, budem Vám vďačný, jedná sa o takú šikovnú databázičku, ktorá mi páruje nákupy a predaje cenných papierov, môžem to samozrejme realizovať v Exceli alebo si vytvoriť niečo v Accesse, ale toto bolo funkčné a užívateľsky prívetivé, tak mi je ľúto o to prísť. Každopádne, nie je to niečo, čo by som nemohol oželieť, ale mám rád svoje "hračky" :)

Avatar uživatele
motji
VIP
VIP
Příspěvky: 23302
Registrován: 23 Říj 2008 08:02

Re: Na Win XP sa mi po novom nedarí spustiť 16 bitovú apliká

#4 Příspěvek od motji »

Pošlu sem kolegu, jen nevím, kdy přesně se tu ukáže :) .
Nepoužívejte COMBOFIX bez doporučení rádce, může dojít k poškození systému!
Vždy před odvirováním počítače zazálohujte důležitá data :!:
Chcete podpořit naše forum? Informace zde

Obrázek

K zastižení jsem spíše v noci, mezi 21.-23. hodinou
Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi napsat na email Motji(zavináč)forum.viry.cz.

AL1212
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: 12 Pro 2011 00:45
Místo/Bydliště: kúsok od Prahy

Re: Na Win XP sa mi po novom nedarí spustiť 16 bitovú apliká

#5 Příspěvek od AL1212 »

Nijak to nesúri, ďakujem za snahu. Prestali mi chodiť notifikácie o nových príspevkoch na e-mail, takže je možné, že ani ja nezareagujem prompne na rady od Vás. Pekný večer na Moravu prajem :)

MiliNess
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 4144
Registrován: 15 Říj 2009 18:15
Místo/Bydliště: Cheb

Re: Na Win XP sa mi po novom nedarí spustiť 16 bitovú apliká

#6 Příspěvek od MiliNess »

Pravděpodobně se jedná o chybu přímo v té aplikaci. Zkus ji spustit pod DosBoxem
Pokud jste s naší pomocí spokojeni, můžete nás podpořit. Informace zde

AL1212
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: 12 Pro 2011 00:45
Místo/Bydliště: kúsok od Prahy

Re: Na Win XP sa mi po novom nedarí spustiť 16 bitovú apliká

#7 Příspěvek od AL1212 »

Výborné, cez DosBox a mi podarilo to rozchodiť, som Váš veľký dlžník, veľká vďaka :)

MiliNess
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 4144
Registrován: 15 Říj 2009 18:15
Místo/Bydliště: Cheb

Re: Na Win XP sa mi po novom nedarí spustiť 16 bitovú apliká

#8 Příspěvek od MiliNess »

To jsem rád. Pro emulaci 16 bitového prostředí ho také používám.
Pokud jste s naší pomocí spokojeni, můžete nás podpořit. Informace zde

Avatar uživatele
motji
VIP
VIP
Příspěvky: 23302
Registrován: 23 Říj 2008 08:02

Re: Na Win XP sa mi po novom nedarí spustiť 16 bitovú apliká

#9 Příspěvek od motji »

A já to tu za odměnu zamknu :D
Nepoužívejte COMBOFIX bez doporučení rádce, může dojít k poškození systému!
Vždy před odvirováním počítače zazálohujte důležitá data :!:
Chcete podpořit naše forum? Informace zde

Obrázek

K zastižení jsem spíše v noci, mezi 21.-23. hodinou
Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi napsat na email Motji(zavináč)forum.viry.cz.

Zamčeno