Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

jaky free antivirus

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
james008
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 04 lis 2004 15:30
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: jaky free antivirus

#16 Příspěvek od james008 »

AD nazor na free av. ja Microsoft nepodporuju,a nevystal bych jejich ochranny prvek v pc ani nahodou. Je to individualni.
Pokud free tak levituju mezi Avirou a Avastem, a rozhoduju dle priorit a potreb. Na Aviru pan nema naladu, kvuli poste, chapu, a s Avastem nejsou kamaradi.
Doporucuji zkusit se znovui skamaradit s Avastem, a pokud vas zlobi, zkuste to tentokrate na cistem systemu, nove nainstalovanem,
protoze jeho problemy vetsinou souvisi se zapraskanym OS nebo se zbytky jinych av.
radek178 píše:Me by celkem zajimalo, odkud vychazi ty nazory na to, ze AV Comoda je porad slaby (prijde mne to neco podobny, jako se porad tvrdi, ze windows maji neustale modrou smrt, pritom to od XP temer neplati). Asi 3 tydny mam na PC CIS a zkousim do nej stahovat ruzny potvory ze zavirovanych webu, jdu po tech nejnovejsich hrozbach. NErikam, ze AV Comoda zachyti vse, ale je na tom podstatne lip, nez Symantec, ktery je tady velice casto naopak doporucovan. Myslim, ze je to celkem zvlastni a zatim si Comodo nechavam.
Neplet si kvantitu s kvalitou prosim :D U AV je dulezite ty skvele vysledky pravidelne opakovat, jinak by se dalo rici ze je dobre i to AVG..obcas.
Kvalita AV se posuzuje hlavne globalne a dlouhodobe, a zde je ten nazor s nadvladou nad symantecem dost usmevny.
Pokud neco na free poli existuje, co dava docela casto na prdel placenym av, je to pouze Avira ;-)
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Jsem v >>Obrázek :-)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Pravidla fóra a Důležité informace <> Tipy & Triky & Návody
Pokud me potrebujete na nejake aktivity nesouvisejici s forem,
ma domaci stranka je zde: http://www.james008.net

radek178
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: 02 led 2006 14:37
Kontaktovat uživatele:

Re: jaky free antivirus

#17 Příspěvek od radek178 »

Chapu, ale stejne by me zajimalo, jak by na tom Comodo bylo i v tech testech, kterym se da jakz takz verit. Ten Melih dela docela casto velkyho frajera, tak bych fakt rad vedel, jak to je. Comodo neni ani v jednom, v jednom chvilku bylo. Nicmene moje zkusenost se Symantecem je v tom, o cem jsem psal, jasne nejhorsi. Pokud bych par dnu z pc, kde je Symantec spoustel veci nalezene ruzne po netu, tak mam na 100% zavirovanej PC. Presto Symantec na nekolika PC porad pouzivam proto, ze je dobrej pro lidi, co nic o PC nevi, ale chtle jsem menit. Mam strach, ze se prave muzou dostat na stranku, na ktere Symantec zklame. Je jich bohuzel dost. Stahuju z 3 webu, ktery se malwarem zabyvaji a Comodo a Kaspersky jsou na tom +- stejne, Symantec je daleko za nima a v detekco tech smejdu je jednoznacne posledni, nekdy trva 5 dni, nez vubec neco takovy daji do aktualizaci a jindy se stane, ze to nedetekuje vubec. Celkem me to vadi, protoze jak rikam, mam ho na PC, kde lidi umi PC akorat zapnout a vypnout. To neber tak, ze na Symantec nadavam, to ne. Jen me to zarazi a rad bych vedel proc to tak je. Nekdy si to zkus.
Na tom PC, kde mam Comodo, jsem s nim zatim spokojenej, koupil jsem schvalne za tu 100/rok verzi pro, abych mel i tu jejich "super" ochranu v pripade napadeni virem:)

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15241
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: jaky free antivirus

#18 Příspěvek od JaRon »

medzi mojich oblubencov patria: NOD-Avira-BitDefender :thumbsup:
kazdy ma ine skusenosti, zazitky a tym padom aj svoje oblubene AV
no tema je free AV a tam u mna jednoznacne: Avira - nuz a vyhrada, ze nema mailscanner ,,,
no kazdy poriadny mailserver ma nejaku ochranu a co si budeme nahovarat, virusy z mailov
to patri skor do minulosti ,,, uz par rokov som nic take nestretol :)
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

hriba852
5. stupeň - BAN
Příspěvky: 126
Registrován: 30 dub 2012 17:32

Re: jaky free antivirus

#19 Příspěvek od hriba852 »

james008:Nechapu jakou drzost si to s prominutim dovolujete nahodou nejsem zacatecnik a dobre vim co mam pred instalaci noveho AV udelat.
Avast je proste SHIT ktery nefunguje jenom brzdi uzivatele s jeho pitomymi hlaskami a na to ja opravdu nemam cas ani naladu.
O zpomaleni meho pc ani nemluvim dokonce byl vic zpomaleny nez po instalaci Free AVG coz me take prekvapuje.
Drive byl avast dobry ale od verze 6 je to strasna brzda pc.
Jestli mi nechcete pomoci a chcete si ze me pouze delat srandu viz.prispevek james008 hodlam svou pomoc najit jinde ostatne nejste jedina poradna.
Klidne si koupim i placeny Trustport ktery pouzivam na pc to je alespon antivirus neni jako antiviry typu AVAST a ESET kteri nic neumi jenom otravuji uzivatele.
Vim ze se mnou mozna nebudete souhlasit byl to pouze muj nazor.

hriba852
5. stupeň - BAN
Příspěvky: 126
Registrován: 30 dub 2012 17:32

Re: jaky free antivirus

#20 Příspěvek od hriba852 »

JO A KVULI AVASTU NEBUDU PREINSTALOVAVAT SYSTEM TO SI RADSI NAINSTALUJU FREE AVG.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118375
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: jaky free antivirus

#21 Příspěvek od Rudy »

Vážený hriba852: James si z vás legraci nedělá, james je odborník na slovo vzatý. Jestliše vám jeho rady "nesesdí", či "nevoní", nikdo vás tu nedrží. Myslíte-li si, že nad vaše znalosti není, pak nás vlastně nepotřebujete. Naše rady jsou korektní, dávané s plným vědomím, že špatně daná rada, může způsobit problémy, nebo až ztrátu dat. Byl bych rád, kdybyste toto laskavě vzal na vědomí.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

radek178
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: 02 led 2006 14:37
Kontaktovat uživatele:

Re: jaky free antivirus

#22 Příspěvek od radek178 »

hriba852 píše:james008:Nechapu jakou drzost si to s prominutim dovolujete nahodou nejsem zacatecnik a dobre vim co mam pred instalaci noveho AV udelat.
Avast je proste SHIT ktery nefunguje jenom brzdi uzivatele s jeho pitomymi hlaskami a na to ja opravdu nemam cas ani naladu.
O zpomaleni meho pc ani nemluvim dokonce byl vic zpomaleny nez po instalaci Free AVG coz me take prekvapuje.
Drive byl avast dobry ale od verze 6 je to strasna brzda pc.
Jestli mi nechcete pomoci a chcete si ze me pouze delat srandu viz.prispevek james008 hodlam svou pomoc najit jinde ostatne nejste jedina poradna.
Klidne si koupim i placeny Trustport ktery pouzivam na pc to je alespon antivirus neni jako antiviry typu AVAST a ESET kteri nic neumi jenom otravuji uzivatele.
Vim ze se mnou mozna nebudete souhlasit byl to pouze muj nazor.
Tak zrovna james urcite nepatri k lidem, kteri by tady neco kecali. Jinak nechapu, kdyz mas koupenej Trustport, proc ho chces kupovat znovu a kdyz ti vyhovuje, tak ho prece pouzivej, dyt je to tak jednoduchy.

Uživatelský avatar
dodopa
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 108
Registrován: 02 led 2011 12:44

Re: jaky free antivirus

#23 Příspěvek od dodopa »

hriba852 píše:james008:Nechapu jakou drzost si to s prominutim dovolujete nahodou nejsem zacatecnik a dobre vim co mam pred instalaci noveho AV udelat.
Avast je proste SHIT ktery nefunguje jenom brzdi uzivatele s jeho pitomymi hlaskami a na to ja opravdu nemam cas ani naladu.
O zpomaleni meho pc ani nemluvim dokonce byl vic zpomaleny nez po instalaci Free AVG coz me take prekvapuje.
Drive byl avast dobry ale od verze 6 je to strasna brzda pc.
Jestli mi nechcete pomoci a chcete si ze me pouze delat srandu viz.prispevek james008 hodlam svou pomoc najit jinde ostatne nejste jedina poradna.
Klidne si koupim i placeny Trustport ktery pouzivam na pc to je alespon antivirus neni jako antiviry typu AVAST a ESET kteri nic neumi jenom otravuji uzivatele.
Vim ze se mnou mozna nebudete souhlasit byl to pouze muj nazor.
Presne ako bolo napísané, nikto si z Vás srandu nerobí. James vyjadril svoj názor (môžem povedať odborníka), sám ste dali otázku, aký free AV by ste mali nainštalovať. To, že niekto tu vyjadrí svoj názor a Vy sa s ním nestotožňujete je Vaša vec, nemusíte ho hneď ukameňovať. Každému sadne iný softvér, veď ako sa hovorí 100 ľudí= 100 chutí.
RSIT<--->HIJACKTHIS<--->MBAM<--->GMER<--->VIRUSTOTAL<--->CCLEANER<--->MWAV<--->AVPTOOL<--->SAS<--->RECUVA
:iefox:
:arrow: Prehľad osobných firewallov TU :arrow:Prehľad antivírových riešení TU
:idea: Nikdy nepoužívaj Combofix bez doporučenia radcov :!:

"Myslenie bolí. Hlúposti však prichádzajú na svet bez pôrodných bolestí"

hriba852
5. stupeň - BAN
Příspěvky: 126
Registrován: 30 dub 2012 17:32

Re: jaky free antivirus

#24 Příspěvek od hriba852 »

Nikoho tady nekritizuju jenom se mi nelibi v jakem podani mi napsal odpoved Na Aviru pan nema naladu, kvuli poste, chapu, a s Avastem nejsou kamaradi.
Doporucuji zkusit se znovui skamaradit s Avastem.
Vsadim se ze kdyby vam nekdo rekl podobnou odpoved zareagovali byste stejne.

Uživatelský avatar
Mc_Murphy
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6706
Registrován: 03 lis 2008 15:55
Bydliště: Plzeň [ZČ]
Kontaktovat uživatele:

Re: jaky free antivirus

#25 Příspěvek od Mc_Murphy »

hriba852 píše:Vsadim se ze kdyby vam nekdo rekl podobnou odpoved zareagovali byste stejne.
Nezareagovali, protože my Jamese na rozdíl od Tebe známe. A James toho ví a umí tolik a má takové zkušenosti, že většina z nás si o tom může nechat jenom zdát a tiše mu závidět. Mluvím konkrétně o nás mladších zde na fóru a poněkud starších věkem. Takže více úcty a skromnosti z Tvé strany by bylo více než na místě.

A mimochodem, používám Avast na dvou velmi starých počítačích a to, cos napsal o zpomalování a hláškách je absolutní blábol a nesmysl, který sis buď vycucal z prstu nebo vyčetl někde z děsně chytrých stránek na netu, takže buď rád, že nejsem natolik fundovaný jako James, protože já bych Ti to napsal pro Tebe v ještě méně stravitelné formě.

:fez:
Obrázek-Obrázek
Obrázek-Obrázek

  • ... I'm moving on, I'm moving on, I'm moving on by the Spirit.
    • You gave me love, I've found my identity, found my identity.

    I'm moving on, I'm moving on, I'm moving on by the Spirit.
    • You gave me hope, I've found my identity in Christ...

hriba852
5. stupeň - BAN
Příspěvky: 126
Registrován: 30 dub 2012 17:32

Re: jaky free antivirus

#26 Příspěvek od hriba852 »

OK priznavam ze jsem to z odpovedi prehnal ale jsem vybusny clovek a vybuchnu kvuli kazde prkotine.
Pokud jsem Jamese a nekoho z vas urazil tak se omlouvam ale vybusni lidi se takhle chovaji.
Co se tyce avastu mluvim z vlastni zkusenosti a nerikam ze avast zpomaluje pocitac vsem.
Co se tyce hlasek o tom ze byla virova databaze aktualizovana opravdu nemusim vedet jednoduse proste tyto vyskakovaci okna nemam rad kdyby se daly vypnout klidne bych si avast ponechal.
Nerikejte ze byste nezareagovali podobne kdyby vam tohle rekl nekdo uplne cizi koho neznate.
Vim ze si svoji vybusnost nesmim vylivat na ostatnich ale jak ja uz jsem takovy.

hriba852
5. stupeň - BAN
Příspěvky: 126
Registrován: 30 dub 2012 17:32

Re: jaky free antivirus

#27 Příspěvek od hriba852 »

Ostatne chci take radit a pomahat na foru

Uživatelský avatar
Mc_Murphy
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6706
Registrován: 03 lis 2008 15:55
Bydliště: Plzeň [ZČ]
Kontaktovat uživatele:

Re: jaky free antivirus

#28 Příspěvek od Mc_Murphy »

hriba852 píše:OK priznavam ze jsem to z odpovedi prehnal ale jsem vybusny clovek a vybuchnu kvuli kazde prkotine.
Pokud jsem Jamese a nekoho z vas urazil tak se omlouvam ale vybusni lidi se takhle chovaji.
Co se tyce avastu mluvim z vlastni zkusenosti a nerikam ze avast zpomaluje pocitac vsem.
Co se tyce hlasek o tom ze byla virova databaze aktualizovana opravdu nemusim vedet jednoduse proste tyto vyskakovaci okna nemam rad kdyby se daly vypnout klidne bych si avast ponechal.
Nerikejte ze byste nezareagovali podobne kdyby vam tohle rekl nekdo uplne cizi koho neznate.
Vim ze si svoji vybusnost nesmim vylivat na ostatnich ale jak ja uz jsem takovy.
Značně jsi to přehnal.
Výbušnost není omluvou. Jsi-li výbušný a víš to o sobě, nereaguj hned a běž si dvakrát mlásknout hlavou o zeď - ono Tě to přejde.
Napsal jsi, že Avast je shit = všechny verze Avastu jako takového. To, že Ty s ním neumíš zacházet a neumíš nebo jsi zhnilý si zastavit vyskakování oznámení, které pochopitelně zastavit LZE!, je čistě Tvůj problém a z Tebe to každopádně nedělá žádného znalce na problematiku - což koresponduje s tím, co jsem psal už prve.
A jsi-li takový, pak počítej s tím, že se Ti to bude vracet a to i s úroky, protože ne každý je na Tvé výbuchy zvědavý a ne každý si je musí nechat líbit!
hriba852 píše:Ostatne chci take radit a pomahat na foru
No s takovýmto přístupem u nás určitě ne. :?:
Obrázek-Obrázek
Obrázek-Obrázek

  • ... I'm moving on, I'm moving on, I'm moving on by the Spirit.
    • You gave me love, I've found my identity, found my identity.

    I'm moving on, I'm moving on, I'm moving on by the Spirit.
    • You gave me hope, I've found my identity in Christ...

hriba852
5. stupeň - BAN
Příspěvky: 126
Registrován: 30 dub 2012 17:32

Re: jaky free antivirus

#29 Příspěvek od hriba852 »

OK tak jak vidim tady se neda rozumne domluvit v tom pripade mi reknete jak se da zrusit ucet.
Moje omluva byla uprimna a pokud se vam to nezda jak rikam reknete mi jak se rusi ucet aje to hotovo.
Take nemam naladu se tu dohadovat

Uživatelský avatar
dodopa
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 108
Registrován: 02 led 2011 12:44

Re: jaky free antivirus

#30 Příspěvek od dodopa »

Mc_Murphy píše:
hriba852 píše:Vsadim se ze kdyby vam nekdo rekl podobnou odpoved zareagovali byste stejne.
Nezareagovali, protože my Jamese na rozdíl od Tebe známe. A James toho ví a umí tolik a má takové zkušenosti, že většina z nás si o tom může nechat jenom zdát a tiše mu závidět. Mluvím konkrétně o nás mladších zde na fóru a poněkud starších věkem. Takže více úcty a skromnosti z Tvé strany by bylo více než na místě.

A mimochodem, používám Avast na dvou velmi starých počítačích a to, cos napsal o zpomalování a hláškách je absolutní blábol a nesmysl, který sis buď vycucal z prstu nebo vyčetl někde z děsně chytrých stránek na netu, takže buď rád, že nejsem natolik fundovaný jako James, protože já bych Ti to napsal pro Tebe v ještě méně stravitelné formě.

:fez:
Presne vystihnuté :thumbsup:
hriba852 píše:OK priznavam ze jsem to z odpovedi prehnal ale jsem vybusny clovek a vybuchnu kvuli kazde prkotine.
Pokud jsem Jamese a nekoho z vas urazil tak se omlouvam ale vybusni lidi se takhle chovaji.
Co se tyce avastu mluvim z vlastni zkusenosti a nerikam ze avast zpomaluje pocitac vsem.
Co se tyce hlasek o tom ze byla virova databaze aktualizovana opravdu nemusim vedet jednoduse proste tyto vyskakovaci okna nemam rad kdyby se daly vypnout klidne bych si avast ponechal.
Nerikejte ze byste nezareagovali podobne kdyby vam tohle rekl nekdo uplne cizi koho neznate.
Vim ze si svoji vybusnost nesmim vylivat na ostatnich ale jak ja uz jsem takovy.


Ja si myslím, že nie je správne sa vyhovárať na povahu človeka. Každý je výbušný máme svoje chyby, ale si myslím, že na jamesovom príspevku nebolo nič také pohoršujúce... Ale to už radšej neriešme.
Čo sa týka toho Avast a vyskakovania co sa týka "vyskakovacích okien" si myslí, že je to veľmi užitočné, užívateľ má aspoň prehľad, že AV funguje správne, je zaktualizovaný. Určite v nastavení sa to dá nastaviť (môžem potom mrknúť), ale avast obsahuje aj tichý "herný" režim, v ktorom užívateľa neobťažuje (ale myslí, že nie je to vhodné riešenie) :)
RSIT<--->HIJACKTHIS<--->MBAM<--->GMER<--->VIRUSTOTAL<--->CCLEANER<--->MWAV<--->AVPTOOL<--->SAS<--->RECUVA
:iefox:
:arrow: Prehľad osobných firewallov TU :arrow:Prehľad antivírových riešení TU
:idea: Nikdy nepoužívaj Combofix bez doporučenia radcov :!:

"Myslenie bolí. Hlúposti však prichádzajú na svet bez pôrodných bolestí"

Zamčeno