Již čtvrtý měsíc za sebou kraluje nejrozšířenějším hrozbám na internetu s téměř šestiprocentním podílem škodlivý kód ScrInject.B, který se vyskytuje na podvodných a napadených webových stránkách a automaticky stahuje po jejich návštěvě do počítače další viry. Vyplývá to ze statistik měsíce března antivirové společnosti Eset.
Druhá příčka mezi nejrozšířenějšími internetovými hrozbami patří INF/Autorun. Jde o směs škodlivých kódů šířících se přes vyměnitelná média, nejčastěji USB flashky a externí pevné disky. Na třetím místě se pak umístil virus Iframe.B, jenž přesměrovává internetové stránky na podvodné weby obsahující další počítačové smetí.
Doslova legendou je mezi hrozbami již druhým rokem za sebou zákeřný červ Conficker, který v březnu ovládl s podílem 3,44 % čtvrtou příčku. Zatímco první verze Confickera odkazovala na doménu, která je známá jako centrum šíření spyware a falešných antivirových produktů, aktuální varianta je daleko nebezpečnější.
Nová verze instaluje do počítače další virus, který se jmenuje Waledac. Červ je naprogramován tak, že poté, co se usadí v počítači, se stane PC ovladatelné na dálku a lze jej využít jako součást sítě na rozesílání spamu spolu s falešným programem na ochranu proti virům.
V první desítce se umístily také hrozby JS/Agent, JS/Iframe, Sirefef, Sality, Dorkbot, Redirector. Jejich podíl se pohyboval v rozmezí 1,59 až 2,30 procenta.
- = zdroj = -

Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz
Nejrozšířenější hrozby na internetu
Moderátor: Moderátoři
- chodnik74
- Přítel fóra
- Příspěvky: 4975
- Registrován: 13 zář 2010 21:30
- Bydliště: Napajedla
- Kontaktovat uživatele:
Re: Nejrozšířenější hrozby na internetu
Ahoj,
četl jsem
Ale tak to je nejspíše ze statik ESETu podle nalezených hrozeb, takže to nemusí býti tak přesně, ne? 
četl jsem


Napiš mi: chodnik74@gmail.com nebo 
>RSIT<>MBAM<>VirusTotal
Doporučuji:
| 
Postup si raději vícekrát přečtěte a v případě jakýchkoliv nejasností či pochybností se ptejte.
Pokud máte infikovaný počítač nebo se nechová jako obvykle, tak si zálohujte všechny data a pozorně postupujte dle pokynů rádce! 
Nepoužívejte utilitu Combofix bez dohledu a doporučení rádce!
Jste s naší pomocí spokojeni
Neváhejte a podpořte forum ZDE.
Pravidla fora: č.1 a č.2

>RSIT<>MBAM<>VirusTotal
Doporučuji:








Pravidla fora: č.1 a č.2
Re: Nejrozšířenější hrozby na internetu
Já jsem se trošku kouknul na to první.Mc_Murphy píše:Již čtvrtý měsíc za sebou kraluje nejrozšířenějším hrozbám na internetu s téměř šestiprocentním podílem škodlivý kód ScrInject.B, který se vyskytuje na podvodných a napadených webových stránkách a automaticky stahuje po jejich návštěvě do počítače další viry. Vyplývá to ze statistik měsíce března antivirové společnosti Eset.
První infekci s ScrInject.B, sice asi neaktivní (uloženo v html jako poznámka), jsem našel na
Kód: Vybrat vše
www.hackingtrick.com
Kód: Vybrat vše
<script src="http://www.cpalead.com/mygateway.php?pub=100989&gateid=MTQ4ODMy" type="text/javascript"></script>
Inkludovaný javascript (ten je zase detekovaný kupodivu ESETem jinak, jako JS/TrojanClicker.Agent.NCQ) je ze stránek zabývajících se reklamou, viz info např. tu:
Kód: Vybrat vše
http://www.czemoney.com/forum/cpalead-com-vt45076.html
Takže když ScrInject.B vemu z globálu, je to z pohledu Esetu nejspíš nějaký balík různých upozornění na inkludovaný javascript, který má něco společného s ne zcela seriozními praktikami (tahání informací, stahováním programů atd.), každopádně si myslím, že to nejspíš neupozorňuje na kód, který by mohl zneužít nějakou díru (bylo by detekováno jinak), ale že to upozorňuje na kód, kde bude vždy interakce uživatele, aby se vykonalo něco nebezpečného (zadání informací uživatelem, stáhnutí a spuštění programu uživatelem atd.).
To jsem napsal z mého pohledu, třeba to je jinak, ScrInject.B tedy přesně je co? Udělá rozbor někdo znalejší? Já udělal názor jen z jednoho příkladu a z pár různých stránek na virustotal s ScrInject.B.
Já osobně bych se na stránky s ScrInject.B nebál jít a to i bez antiviru (a dokonce i s vyplým adblockem a povoleným javascriptem), stačí vědět co člověk může pouštět za info a kde ... a nestahovat a nespouštět co je člověku vnucováno (*.exe atd.). ... nebo se pletu?
Co nebezpečného by se stalo? Bráno v úvahu, že nebudu pouštět žádné info a nebudu nic stahovat a spouštět (exe a pod.)).
-
- Přítel fóra
- Příspěvky: 328
- Registrován: 20 dub 2007 22:54
- Bydliště: Praha
- Kontaktovat uživatele:
Re: Nejrozšířenější hrozby na internetu
Ano, tímhle chováním vyloučíte drtivou většinu rizik. Problémy mohou způsobit pouze zranitelnosti prohlížečů, potažmo asi i jejich doplňků. Ty mohou být zneužity k vzdálenému (z pohledu útočníka) spuštění teoreticky libovolného kódu na vašem počítači v kontextu procesu prohlížeče. To se například může stát, jedná-li se o zranitelnost přetečení zásobkíku (ale nejen tuto).Já osobně bych se na stránky s ScrInject.B nebál jít a to i bez antiviru (a dokonce i s vyplým adblockem a povoleným javascriptem), stačí vědět co člověk může pouštět za info a kde ... a nestahovat a nespouštět co je člověku vnucováno (*.exe atd.). ... nebo se pletu?
Co nebezpečného by se stalo? Bráno v úvahu, že nebudu pouštět žádné info a nebudu nic stahovat a spouštět (exe a pod.)).
EDIT: oprava quote
GitHub (https://github.com/MartinDrab)