Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Comodo

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
wares
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: 22 zář 2011 18:59

Comodo

#1 Příspěvek od wares »

Dobrý den,

setkal jsem se pro mě s novým antivirem jménem Comodo, tak se chci zeptat, jestli s ním máte nějaké zkušenosti. Předem děkuji.

Uživatelský avatar
chodnik74
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 4975
Registrován: 13 zář 2010 21:30
Bydliště: Napajedla
Kontaktovat uživatele:

Re: Comodo

#2 Příspěvek od chodnik74 »

Dobrý den :welcome:
osobně jsem používal od comodo pouze firewall,ale jejich internet security,tedy včetně antiviru,jsem měl nainstalovaný na virtuálním PC..a zdál se mi pohodový..Nejlepší ochrana je na první místě mozek,pak už je antivir pouze jako doplněk :) Co tu psali uživatelé,tak si AV od Comodo pochvalovali..Takže pokud budete mít nějaké postřehy či zkušenosti,klidně je nám sem napište,rádi se dozvíme více informací z praxe :)
Napiš mi: chodnik74@gmail.com nebo Obrázek

>RSIT<>MBAM<>VirusTotal

Doporučuji:
Obrázek | Obrázek

:!: Postup si raději vícekrát přečtěte a v případě jakýchkoliv nejasností či pochybností se ptejte. ;-) Pokud máte infikovaný počítač nebo se nechová jako obvykle, tak si zálohujte všechny data a pozorně postupujte dle pokynů rádce! :!:

:!: Nepoužívejte utilitu Combofix bez dohledu a doporučení rádce!

:idea: Jste s naší pomocí spokojeni :???: Neváhejte a podpořte forum ZDE.

Pravidla fora: č.1 a č.2

TheDawides
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: 10 srp 2011 14:06

Re: Comodo

#3 Příspěvek od TheDawides »

Comodo AV je podla mňa celkom fajn.Len má zopár chýb.
Napr.
-Nemá automatický herný režim, takže treba nastavovať manuálne a ak niečo hráte a on sa aktualizuje vyhodí vás z hry a aj z iných celoobrazovkovych aplikácií.
-Všimol som si že nedetekuje PHP,HTML vírusy.
-Databáza aktualizácii nie je taká častá ako napr. u Avastu alebo Esetu.
- V Sk verzii je trošku chybné grafické GUI a nezobrazujú sa niektoré slová správne, občas chýbajú písmenká/neviem ako v CZ lokalizácii.

V detekcii by som odhadol tak na oko zhruba niečo ako MSE 90-97% detekcia, často kolíše.
V Comodo AV je dobré to, že má sandbox, a ak nepozná danu aplikáciu tak ju čiastočne obmedzí aby nemohla napáchať väčšie škody v systéme.

V mojich očiach je Comodo AV priemerný soft, ktorý dosť často tromfne aj platené AV vďaka technológii sandbox.

Mali sme to možnosť vidieť napríklad pri Fb víruse. Eset,Avast,Avira a ostatné AV padali kdežto Comodo vďaka sandboxu vírus neprepustil.


Ešte by som chcel dodať, že momentálne u mňa víťazí Avira 12 free. Všimol som si, že Avast a rovnako aj Eset sa už na spustené rootkity a podobné svinstvo nechytá, kdežto Avira aspoň upozorní aj keď ich často nevie zmazať.Tak aspoň sa užívateľ dozvie že nie je niečo s jeho systémom v poriadku a nemá aspoň pocit falošného bezpečia.
Naposledy upravil(a) TheDawides dne 06 říj 2011 21:28, celkem upraveno 1 x.

petrik3
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: 02 kvě 2007 20:15

Re: Comodo

#4 Příspěvek od petrik3 »

TheDawides píše:Comodo AV je podla mňa celkom fajn.Len má zopár chýb.
Napr.
-Nemá automatický herný režim, takže treba nastavovať manuálne a ak niečo hráte a on sa aktualizuje vyhodí vás z hry a aj z iných celoobrazovkovych aplikácií.
-Všimol som si že nedetekuje PHP,HTML vírusy.
-Databáza aktualizácii nie je taká častá ako napr. u Avastu alebo Esetu.
- V Sk verzii je trošku chybné grafické GUI a nezobrazujú sa niektoré slová správne, občas chýbajú písmenká/neviem ako v CZ lokalizácii.

V detekcii by som odhadol tak na oko zhruba niečo ako MSE 90-97% detekcia, často kolíše.
V Comodo AV je dobré to, že má sandbox, a ak nepozná danu aplikáciu tak ju čiastočne obmedzí aby nemohla napáchať väčšie škody v systéme.

V mojich očiach je Comodo AV priemerný soft, ktorý dosť často tromfne aj platené AV vďaka technológii sandbox.

Mali sme to možnosť vidieť napríklad pri Fb víruse. Eset,Avast,Avira a ostatné AV padali kdežto Comodo vďaka sandboxu vírus neprepustil.
Len malá pripomienka.Aktualizácie comodo av sú jedny z najčastejších,niekedy bývajú aj 15 krát za 24 hod.Ono,nieje ich vidieť...Skvelé defense+ a firewall robí z celého balíku pomerne nepriestrelný soft.Ale to je len môj názor.

TheDawides
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: 10 srp 2011 14:06

Re: Comodo

#5 Příspěvek od TheDawides »

No 15 x za deň je asi trošku prehnané. Stretol som s tým že občas sa stane že aktualizácie nie sú dostupne aj vyše jedného dňa, čo je podrobne rozpisované aj na anglickom Comodo fóre.

Uživatelský avatar
pituch
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: 31 led 2011 14:09

Re: Comodo

#6 Příspěvek od pituch »

Avast má tiež sandbox

Uživatelský avatar
cernohous13
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 8721
Registrován: 09 pro 2006 06:19
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Comodo

#7 Příspěvek od cernohous13 »

TheDawides píše: Mali sme to možnosť vidieť napríklad pri Fb víruse. Eset,Avast,Avira a ostatné AV padali kdežto Comodo vďaka sandboxu vírus neprepustil.
Ahoj, máš osobní zkušenost s tak zvaným FB virem?
Jak ti píše můj předřečník, tak Avast mimo jiné disponuje i Sandboxem, ale finta FB viru byla v tom, že chtěl aktualizovat AdobePlayer a pak tě donutil restartovat. Při restartu odstavil všechny bezpečnostní programy, protože startoval dřív než zabezpečení.
Doporučení:
V průběhu léčení prováděj nové instalace a odinstalace jen na můj pokyn.
Důkladně prostuduj a proveď celou operaci podle mé odpovědi.
V případě nejasností se zeptej - vysvětlím Obrázek

-------------------------------------------------------------------------------------------------
> Podpora fóra <

Odpovědět