Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Nastavenie Thunderbird

Návody, recenze, diskuze, řešení problémů

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
tosed
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: 23 led 2010 18:22

Nastavenie Thunderbird

#1 Příspěvek od tosed »

Dobrý deň! Používam poštového klienta Thunderbird a chcem sa spýtať, že čo mám nechať nastavené v nastaveniach servera - bezpečnostné nastavenie, zabezpečenie pripojenia. Nechal som nastavenia, ktoré boli nastavené pri samotnej inštalácii. Môžem všetko ponechať tak ako to je alebo treba niečo zmeniť. Ako antivír používam Avast free a niečo mi hlásil, že aby mohol kontrolovať poštu, nech v thunderbirde vypnem zabezpečenie...tuším to bolo SSL/TLS. Vďaka za odpoveď.

Budovi
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 252
Registrován: 08 črc 2010 19:36

Re: Nastavenie Thunderbird

#2 Příspěvek od Budovi »

Pri prijímaní a odosielaní pošty cez Thunderbird sa používa šifrovaná komunikácia (SSL), kde šifrovanie zabraňuje odpočúvaniu komunikácie (nik a nič medzi serverom a Vašim PC správy neprečíta, ak nebol prelomený kľúč CA, ako sa v posledných časoch častejšie deje...)

Avast nevie takúto šifrovanú komunikáciu prečítať, a teda ju nemôže skenovať na prípadný malvér, spam, phishing. Každopádne po rozšifrovaní klientom by to mal vedieť, len reakcie na malvér môžu byť "oneskorené" (ale mal by ho zachytiť aj tak)

Takže, buď vypnete šifrovanú komunikáciu a necháte si kontrolovať poštu už pri jej sťahovaní do počítača (a samozrejme, strácate ochranu pred čítaním pošty tretími stranami, čo ak neposielate utajené / súkromné emaily nie je až taký problém)

alebo necháte šifrovanie zapnuté (a vystavíte sa mierne zvýšenému riziku, že sa Vám do počítača dostane malvér, resp. znefunkčníte prípadné anti-spam filtre Avastu alebo anti-phishing ochrany, netuším čo všetko ponúka)

Rozhodnutie je na Vás :)

tosed
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: 23 led 2010 18:22

Re: Nastavenie Thunderbird

#3 Příspěvek od tosed »

Vďaka za odpoveď, nechám to nastavené tak ako sa to nainštalovalo.

Zamčeno