Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Zpomalní chodu počítače.

Nemáte v tuto chvíli žádný problém s pc a chcete se jen ujistit, že je vše v pořádku?
Vložte log z FRST nebo RSIT.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Pokud chcete pomoc, vložte log z FRST [návod zde] nebo RSIT [návod zde]

Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.

!NOVINKA!
Nově lze využívat služby vzdálené pomoci, kdy se k vašemu počítači připojí odborník a bližší informace o problému si od vás získá telefonicky! Více na www.neslape.cz
Zpráva
Autor
marzak
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: 22 zář 2009 09:16

Re: Zpomalní chodu počítače.

#16 Příspěvek od marzak »

Díky za pomoc. Až se přiblíží poledne uvidím, jestli se počítač opět zpomalí nebo ne. Na každý pád ode mne čekejte odpoledne zprávu a zároveň ode mne přijměte poděkování za pomoc a omluvte moji nedostatečnou erudici v oblasti IT, která brzdila naší komunikaci a zabírala Vám asi zbytečně moc času.

Uživatelský avatar
Unlimited_Killer
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1969
Registrován: 24 srp 2009 16:18

Re: Zpomalní chodu počítače.

#17 Příspěvek od Unlimited_Killer »

Neřekl bych, že jste počítačový negramota :)
Negramota je můj spolužák, který neví jak otevřít RAR archiv :roll:

Spolupracovalo se mi s Vámi dobře, a moc času jsme u toho nestrávil (i kdyby ano, od toho tu jsem).

A přeji klidné vánoční svátky. :bye:
inactive

marzak
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: 22 zář 2009 09:16

Re: Zpomalní chodu počítače.

#18 Příspěvek od marzak »

Tak mám pro Vás tuto zprávu: Okolo 10,45hod jsem odešel od počítače (to fungoval svižně) a v cca 13 hod jsem k němu opět usedl. A to už byl opět velmi zpomalen. Udělal jsem restart počítače a teď to vypadá, že funguje zase svižně. Tak to je mi tedy záhada. Myslíte si že na něco přijdete? Vypadá to tak, že když dojde ke zbrždění počítače, tak restartem mu navrátím původní rychlost. Dejte vědět jestli Vás něco napadne. Díky.

Uživatelský avatar
Unlimited_Killer
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1969
Registrován: 24 srp 2009 16:18

Re: Zpomalní chodu počítače.

#19 Příspěvek od Unlimited_Killer »

Možná mě napadá přehřívání některé z komponent.
Zkuste stáhnout SpeedFan a zjistit v něm teploty komponent (v hodinách, kdy se PC seká) a vložte sem screen.
inactive

marzak
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: 22 zář 2009 09:16

Re: Zpomalní chodu počítače.

#20 Příspěvek od marzak »

Jo, udělám, ale tohle mě napadlo také, ale proč by se měl počítač zrychlit ihned po restartu? Přeci by tak krátké vypnutí nezpůsobilo okamžité zchladnutí součástek, které by se přehřívaly, nebo ano? Zjistím, jak dlouho počítač vydrží běžet takto svižně. Nechávám ho totiž běžně zapnutý celou noc. Uvidím během večera jak bude rychlý. Potom bych udělal ten screen teplot a dal ho sem i se zprávou kdy se začal zpomalovat. Takže zprávu můžete čekat někdy zítra během dne. Kdyby totiž dnes fungovalo vše normálně, tak určitě zítra okolo oběda se zase zpomalí. Udělám si teď test teploty se screenem, když funguje normálně a pak až se zbrzdí, aby bylo co porovnávat. A dám to sem pak najednou. Zatím mockrát děkuji. Je to vyčerpávající.

Uživatelský avatar
Unlimited_Killer
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1969
Registrován: 24 srp 2009 16:18

Re: Zpomalní chodu počítače.

#21 Příspěvek od Unlimited_Killer »

No, po restartu by součástky tak rychle vychladnout neměly, ale počkáme si na report.
inactive

marzak
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: 22 zář 2009 09:16

Re: Zpomalní chodu počítače.

#22 Příspěvek od marzak »

Tak jsem tady se zprávou. Dnes okolo 12,00hod opět výrazné zpomalení. Pro nedostatek času počítač restartován až v 16,15hod. Po náběhu normální svižnost, po zpomalení ani památka. Teploty byly následující:
SpeedFan-AVG-sken.png
SpeedFan-AVG-sken.png (14.78 KiB) Zobrazeno 4679 x
SpeedFan-rychlý.png[/attachment]
SpeedFan-ráno.png
SpeedFan-ráno.png (14.57 KiB) Zobrazeno 4679 x
Přílohy
SpeedFan-rychlý.png
SpeedFan-rychlý.png (16.14 KiB) Zobrazeno 4679 x

marzak
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: 22 zář 2009 09:16

Re: Zpomalní chodu počítače.

#23 Příspěvek od marzak »

Jelikož se do zprávy vejdou jen tři přílohy, pokračuji dále ve výpisu teplot:
Přílohy
SpeedFan-po restartu odpol.png
SpeedFan-po restartu odpol.png (15.35 KiB) Zobrazeno 4679 x
SpeedFan-zpomalený.png
SpeedFan-zpomalený.png (17.41 KiB) Zobrazeno 4679 x
SpeedFan-ráno po restartu.png
SpeedFan-ráno po restartu.png (17.49 KiB) Zobrazeno 4679 x

marzak
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: 22 zář 2009 09:16

Re: Zpomalní chodu počítače.

#24 Příspěvek od marzak »

Když porovnám teploty, tak stejně na nic nepřijdu. Když počítač fungoval svižně měl teplotu 65stupňů, když se zpomalil teplota byla 61 stupňů, po restaru se počíatč výrazně zrychlil a přitom teplota klesla jen na 59 stupňů. To je o dva stupně méně. Ale když fungoval svižně, byla jeho teplota vyšší o 4 stupně proti teplotě, kdy byl zpomalený. Co z toho vyvodit? Teplotou to nebude. Vždy ráno od 7,00hod, kdy ho zapnu, funguje normálně do těch cca 11,30hod. Pak se výrazně zpomalí. Když ho restartuji vrátí se mu rychlost a ta mu vydrží až do druhého dne do rána, kdy ho vypnu, převezu do práce a opět v 7,00hod spustím. Čili dopoledne vydrží běžet rychle cca 4,5 hod a po restaru pak už až do druhého dne do rána.
Zkusím ještě zítra, až se zase v poledne zpomalí ho nerestartovat a nechat ho, při převozu domů z práce ho jen zavřu a nevypnu a budu pozorovat, jestli se mu sama vrátí rychlost, nebo bude stále zpomalený. Pokud Vás napadne cokoliv, dejte vědět.
Zatím moc děkuji za spolupráci.

Uživatelský avatar
Unlimited_Killer
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1969
Registrován: 24 srp 2009 16:18

Re: Zpomalní chodu počítače.

#25 Příspěvek od Unlimited_Killer »

Zkuste defragmentovat.
Ještě mě napadá - zkuste monitorovat procesy, poté ve 12:00 - co Vám začne procesor zatěžovat.
inactive

marzak
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: 22 zář 2009 09:16

Re: Zpomalní chodu počítače.

#26 Příspěvek od marzak »

Monitorovat procesy: přes Správce úloh-Task manager? Tak jste to myslel?

marzak
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: 22 zář 2009 09:16

Re: Zpomalní chodu počítače.

#27 Příspěvek od marzak »

Pokud se ještě podíváte na naší komunikaci umístním sem čtyři screeny. První dva jsou ze správce úloh když byl počítač rychlý a druhé dva jsou ze správce úloh když byl počítač pomalý. Pro upřesnění ještě doplním, že pod názvem "nlnotes" se skrývá aplikace "Lotus Notes", něco jako Outlook. Jinak samozřejmě defragmentaci jsem udělal, ale tu dělám pravidelně každý měsíc, neboť HDD je malý a stále něco stahuji a mažu, takže tato funkce je využívána dost často. Stále se mi nepodařilo přijít na to, proč se ten počítač okolo té 11hod tak zpomalí. Stále stejná píseň.
Přílohy
tskmngr-rychlý 2.png
tskmngr-rychlý 2.png (6.62 KiB) Zobrazeno 4677 x
tskmngr- rychlý 1.png
tskmngr- rychlý 1.png (6.49 KiB) Zobrazeno 4677 x

marzak
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: 22 zář 2009 09:16

Re: Zpomalní chodu počítače.

#28 Příspěvek od marzak »

Zde je screen taskmanager když byl počítač pomalý.
tskmngr-pomalý 1.png
tskmngr-pomalý 1.png (6.86 KiB) Zobrazeno 4677 x
tskmngr-pomalý 2.png
tskmngr-pomalý 2.png (6.61 KiB) Zobrazeno 4677 x

Uživatelský avatar
Unlimited_Killer
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1969
Registrován: 24 srp 2009 16:18

Re: Zpomalní chodu počítače.

#29 Příspěvek od Unlimited_Killer »

Chtělo by to screen i s procenty využití, jinak z toho nic neodhalím.

A můžete přidat RSIT log z hodiny, kdy je PC pomalé.
inactive

marzak
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: 22 zář 2009 09:16

Re: Zpomalní chodu počítače.

#30 Příspěvek od marzak »

Ta procenta využití myslíte ve Správci úloh na záložce "Výkon", kde je graf, nebo na záložce "Procesy", kde je CPU a Využití paměti? Nebo jinde?

Odpovědět