Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Kvalita antiviru v comodo IS

Moderátoři: JaRon, james008, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Fryw
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: 22 úno 2010 14:55

Kvalita antiviru v comodo IS

#1 Příspěvek od Fryw »

Dobrý den,
v recenzi CIS na tomto fóru bylo uvedeno, že antivir je ještě nevyzrálý a je lepší použít jiný produkt. Jaké zkušenosti máte s antivirem v novějších verzích CIS? Je to již "vychytaný" antivir, na který se dá spolehnout (tzn. zda je použitelný komplet celý balík aniž by bylo potřeba cokoliv jiného)?
Děkuji za přípané zkušenosti.

Uživatelský avatar
MINIMAXA
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 138
Registrován: 11 pro 2008 21:39
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita antiviru v comodo IS

#2 Příspěvek od MINIMAXA »

Zdravím.... Comodo antivirus zatím rozhodně není na úrovni avasta nebo Aviry....,i když mnohdy
detekci Avast antiviru předčí. Je stavěn především na heuristické analýze. Comodo AV má celkem vysoké HW nároky,má větší množství falešných poplachů,takže rozhodně bych jej spíše doporučil zkušenějším uživatelům... :-) Ale s jeho používaním jsem byl celkem spokojen. Jinak jejich firewall je na špičkové úrovni.

:arrow: Výhody: -kvalitnější detekce než např. AVAsT,NOD 32
-obsahuje Auto Sandbox
-přehledné rozhraní
-v češtině

:arrow: Nevýhody: -celkem vysoké HW nároky
-časté falešné polachy(závisí n tom,jak si v AV nastavíte heuristiku)

Fryw
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: 22 úno 2010 14:55

Re: Kvalita antiviru v comodo IS

#3 Příspěvek od Fryw »

Moc díky za krátké ale důležité info. Zatím zůstávám u avast6 a ZA. Pro mě bylo velice podstatné zdělení, že má vysoké HW nároky, protože by se jednalo o instalaci na staré železo. O aviře dumám a mám nutkání ji vyzkoušet, hlavně kvuli tomu, zda by třeba méně zatěžoval systém, než avast 6 (se kterým ale nemám vůbec žádné problémy, tak se ho už od verze 4,8 držím). Teď jsem vyměnil FW, dal jsem místo PC tools (který se mi zdá dobrý) ZA a pociťuji, alespoň subjektivně svižnější odezvu systému.

Uživatelský avatar
motji
VIP
VIP
Příspěvky: 23302
Registrován: 23 říj 2008 08:02

Re: Kvalita antiviru v comodo IS

#4 Příspěvek od motji »

Zdravím,
rozhodně nepovažuji Comodo AV za lepší jako Avast nebo Aviru.

Pokud jste s Avastem spokojený, není důvod ho měnit. Pokud budete antiviry střídat, uděláte si do systému díry, navíc takový systém už nemusí být stabilní...
Pokud jste spokojený s Avastem a ZA (na této kombinaci jedu také už 2roky), není důvod, proč to měnit. Nejvíc stejně záleží na uživateli. Lidskou hloupost nezachrání ani sebelepší antivir.
Nepoužívejte COMBOFIX bez doporučení rádce, může dojít k poškození systému!
Vždy před odvirováním počítače zazálohujte důležitá data :!:
Chcete podpořit naše forum? Informace zde

Obrázek

K zastižení jsem spíše v noci, mezi 21.-23. hodinou
Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi napsat na email Motji(zavináč)forum.viry.cz.

Odpovědět