Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Zabezpeceni pocitace prosim o vas nazor a vase doporuceni

Moderátoři: JaRon, james008, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Lilly [FR]

Zabezpeceni pocitace prosim o vas nazor a vase doporuceni

#1 Příspěvek od Lilly [FR] »

:wub: Dobry vecer, chtela bych slyset vas nazor a vase dalsi doporuceni ohledem zabezpeceni moje pc sestavy

Sklamala jsem se v antivirusu AVAST,ESET a mam spatne zkusenosti aj ze spywarem terminator.Vsechno jsem odinstalovala pryc.

Nainstalovala jsem do pc sestavy cesky COMODO Internet security /antivirus a firewal/premium verze 5.4
Nainstalovala jsem dalsi produkt Ad-Aware Internet security free verze bez stitu
Nainstalovala jsem aj Malware Bytes tez jako free verze bez stitu

-Vypnula jsem windows integrovanu branu firewal na 7 hlavni duvod:prej neni dobre, aby v pc sestave bezeli 2 stity spomaluje to pocitac je to pravda nebo ne?nebo je to jedno nevim tady co mam delat a co se mi doporucuje-

Ad-Aware a malware bytes pouzivam jednou za cas na jednorazovku a hluboky sken nemaji stity, ale po aktualizaci virove databaze tyhle programy pouzivam jenom 1x za mesic, jinak porad je v provozu COMODO

Comodo se mi zda byt velice dobry antivirus ze stitem, hlavne me zajima vas nazor a doporuceni co jsem udelala spatne co nastavit a co odinstalovat pryc

Na procisteni pc sestavy pouzivam Windoes 7 manager a hned po ni jde progra C-Cleaner,k tery odstranuje zbytky a bordel ze 7

Pomuze mi nekdo prosim vas, hledam nekoho kdo si najde pro me cas a pomuze mi na moje otazky najit ty spravne odpovede, abych mela jistotu ze mam dobry tip a spravne doporuceni :wub: :wub: :wub:

Tady jsou otazky:
--------------------
-Kde najdu v pc sestave na 7 x64 stahnute nainstalovane virove databaze comodo ma 98 mb virove databaze a ad-aware kolem 58 mb, chtela bych si tyhle slozky definice virove databazi zazalohovat v posledni dobe jsem v rezimu OFF a malokdy se dostavam ted na internet

-Je dobra kombinace kdyz pouzivam Windows-7 manager a C-Cleaner?ne najednou pouzivam je postupne pri spusteni a udrzby pocitace

-Udelala jsem dobre kdyz je integrovana brana firewal na 7 vypnuta?Comodo ma stit a nejsem si jista zda muzou bezet dva stity v systemu nebo staci jeden kuli zatezi.Co by jste mi doporucili?

-Je dobra kombinace Comoda,Ad-Aware a Malware bytes v pc?/spoustim je po jednom ne naraz/

Jakekoli dalsi tipy nebo opravy diky vasim nazorum a prehledum budu v budoucnu pouzivat za coz jsem vam predem velice vdecna a byla bych nerada, kdybych neco spatnyho udelala, proto se ptam a zalozila jsem tenhle topic, abych se s vama mohla poradit :) :)

-Predem vam dekuji za vasi pomoc a uvitam s potesenim vase odpovede a nazori popripade vase tipy :-)Ale snad jsem spatne neudelala prej comodo je spicka antivirus a ad aware tez

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: Zabezpeceni pocitace prosim o vas nazor a vase doporucen

#2 Příspěvek od vyosek »

Ahoj :)

Tak Ti tedy sem neco malo napisu :wink:

Ohledne ESETu a Spyware Terminatora - tez je nemam moc v oblibe, navic ESET je ted docela dole s vykonem.

No ted k tomu Comodu - firewall je od nich na spickove urovni, ovsem o antiviru se to rozhodne rici neda - nemam s nim primo zkusenost, ale co jsem tak odkoukal a odposlouchal, neni to nic extra. Nevim co jsi mela za problem s Avastem, ja jej mam uz nejakou dobu a zatim si jej nemohu vynachvalit.
Takze comodo FW bych si nechal, ale AV bych dal jiny - zkus treba jeste Aviru nebo i ten AV od microsoftu (MSE) ma tez dobre ohlasy.

Ad-Aware je, stejne jako Spybot, uz tak nejak mimo - maji malo vydavane aktualizace, detekce nic moc. Psala jsi, ze mas MBAM - ten by ti mel stacit a je to jeden z nej produktu v teto oblasti. Misto toho SpywareTerminatora ti postaci MBAM a pokud bys chtela primo jen AntiSpy program, tak mohu doporucit SuperAntiSpyware.

Kombinace W7 Manager a CCleaner - mohu jen doporucit, s W7 Managerem mam jen okrajove zkusenosti ale CCleaner u me na cisteni PC jasne vitezi.

Pokud tedy udelam resume: nechal bych Comodo FW, dal jiny AV, ad-aware bych dal do pryc. A nebo dat vse do pryc, a to je u nas hodne doporucene mit takoveto zabezpeceni, nainstalovat si jeden bezpecnostni balik - v soucastne dobe asi NIS ci KIS - to jsou spicky ve svem oboru - diky tomu ze se jedna o jeden balik, jsou funkce provazane a doplnuji se - to ti bohuzel produkty od ruznych firem nezaruci. Kolega James, ktery se v teto oblasti opravdu vyzna, spachal o doporucenem zabezpeceni clanek (a pravidelne jej aktualizuje), najdes jej zde http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?f=29&t=6152 a defakto v nem najdes i nazor se kterym se zotoznuji.
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

Lilly [FR]

Re: Zabezpeceni pocitace prosim o vas nazor a vase doporucen

#3 Příspěvek od Lilly [FR] »

Mily Vyosek, ses muj dobry a trpelivy moderator a radce jako CARLS a ostatni moji pratele zde na tomto foru.

Jediny schopny server, kde jsou spickovi odbornici co velice radi pomuzou a poradi

Vsechno jsem si precetla Ad-Aware jde pryc davam pryc aj Comodo Antivirus

Nahrada doinstaluji Superantispyware a necham si aj Malwarebytes a oba po jednom pouziju jednou za cas na scan
Antivirus AVIRA je dobra?
Ja myslela, ze je to neschopny antivirus detsky antivirus, takze chtela bych si ho vyzkouset a urcite naposledy pujde ten z microsoftu Esentials.Slysela jsem, ze je to dobry antivirak.Carls doporucuje aj NORTON zatim jsem si ho stahla, ale pouziju ho pozdeji.Na sranky admina jamesa bonda se jeste podivam, vsimnula jsem si, ze je velice schopny radce

Dekuji za spravny tip ohledem Windows 7 manager s kombinaci C-Cleaner ty ponechavam.Predtim jsem na 7 mela TuneUp, ale musel jit pryc poskodil vzdycky Windows module instaler na 7 a z microsoftu mi ho na 7 nedoporucuji ma jit pryc a mam tam dat Windows-7 Managera

Je tu ale problem ohledem integrovane brany firewal nemam ji vypnout?

Jestli pobezi firewal z comoda a soucastne stit aj z nejakeho antiviraku napr microsoft esentials nejsem si jista zda je to dobra kombinace.

Mam na mysli 2 stity a muze dojit ke konfliktu nebo zatezi systemu jeste bych tady potrebovala si to s tebou ujasnit jake to doopravdy je kdyz bude vice stitu spusteno na 7 zda je to pozitivne nebo negativne.

Jeste tohle mi napis zastavim se tady a zatim dle tvich rad jsi jdu opravit a udelat doporucene nastaveni pc a dostahovat jeste ten antispyware-super

:wub: :wub: :wub: Ja se vzdycky radeji zeptam a jsem rada za trpelivost a snahu, protoze vzdycky si myslim, ze je to lepsi nez udelam blbost a pak budu cumet, ze mi nejde spustit system 7 :worship:

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: Zabezpeceni pocitace prosim o vas nazor a vase doporucen

#4 Příspěvek od vyosek »

Integrovany FW ve windows by mela vypnout samotna instalace Comodo FW, pro jistotu to muzes zkontrolovat jestli je vypnuta.

Comodo FW nema zadny stit ktre by zasahoval do prace antiviru - antiviry maji tzv. rezidentni stity a ty nemohou bezet dva soucastne = v PC nemaji dva antiviry co delat nebot se mezi sebou perou, dochazi k nestabilite a zpomaleni systemu - je to popsano (opet kolegou jamesem) zde http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?f=29&t=2780

NORTON je elmi skvely antivir, vsak jsi ti doporucil jeho balicek NIS - je to antivir+firewall+antispy v jednom a v soucastne dobe asi jedno z nej resenich (bohuzel je treba za nej platit), ale zas PC je pote chraneno velmi kvalitne.

Ja osobne nemam TuneUp taktez moc rad, az moc se spoji se systemem a jeho odinstalace je pak velmi narocna a nekdy skonci padem celeho systemu :(
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: Zabezpeceni pocitace prosim o vas nazor a vase doporucen

#5 Příspěvek od vyosek »

Jeste co se tyce Aviry, je to dobry antivir, ma velmi velkou detekcni schopnost, bohuzel je anglicky a nekontroluje mailove klienty(outlook, thunderbird apod.). Zatezuje vsak malo system, takze je vhodny i na slabsi PC.
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

Odpovědět