Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

SProblem se spoustenim systemu.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=123975 . Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
tepan
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 232
Registrován: 22 pro 2006 21:11
Bydliště: Sumperk

SProblem se spoustenim systemu.

#1 Příspěvek od tepan »

dobry den,

kdyz zapinam pocitac,tak,jeste nez mi system vubec nabehne,tak se mi zacala objevovat hlaska:

IDE CHannel 0 Slave Hard Disk S.M.A.R.T. tatus Bad.
Warning:Immediate back up your data and replace your hard disk drive.A failure may be imminent.


muzete mi poradit jak se teto hlasky zbavit

PetrTl
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 27 úno 2008 11:47

Re: SProblem se spoustenim systemu.

#2 Příspěvek od PetrTl »

Jestli to ještě jde, tak zazálohovat data a disku se okamžitě zbavit. Je minimálně na odchodu, pokud už neodešel úplně. Jestli je v záruce - reklamovat.
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.

tepan
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 232
Registrován: 22 pro 2006 21:11
Bydliště: Sumperk

Re: SProblem se spoustenim systemu.

#3 Příspěvek od tepan »

jeneze ktereho disku...mam dva
jak poznam na ktery disk rve?pocitam,ze asi na systemovy,ze?to mi jako doporucujete vyhodit disk,koupit novy a provest novou instalaci Windows?

PetrTl
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 27 úno 2008 11:47

Re: SProblem se spoustenim systemu.

#4 Příspěvek od PetrTl »

Buď se podívej do CMOS-Setup, jestli tam nejsou uvedené modely disků - kdyby ano, tak se zkus orientovat podle názvu a modelu (řadič 0 disk Slave). A pokud ne, tak odpoj jeden, zkus zapnout a uvidíš, jestli hláška zůstane, nebo se ztratí. Kdyby to byly disky s rozhraním IDE (na širokém placatém kabelu) a pokud nejsou disky najumperované na ručně Master a Slave, tak by to taky mohl být ten, co je na prostředním konektoru kabelu. Kdyby to byly SATA disky, tak ten, který je připojený do sudého SATA-konektoru (2, 4).

A ano, doporučuju to. Je velké riziko, prakticky jistota, že ten disk klekne v blízké době totálně. Čili cokoliv, co na něm je, bude nenávratně ztraceno. Jestli je v záruce, tak je to důvod k reklamaci.
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.

tepan
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 232
Registrován: 22 pro 2006 21:11
Bydliště: Sumperk

Re: SProblem se spoustenim systemu.

#5 Příspěvek od tepan »

jeste mam dotaz...nechci ztratit na tomto disku absolutne zadna data,slo by nejak udelat pres nejaky programek,nejaky "klon",ktery mi vse "zkopiruje na DVD",ja bych pak jen vlozil novy HDD,a na nej bych prekopiroval toto bootovaci cd a popr jak takovyto program funguje.Muzete nejaky doporucit PLS?dekuji.

PetrTl
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 27 úno 2008 11:47

Re: SProblem se spoustenim systemu.

#6 Příspěvek od PetrTl »

Dá se najít dost programů, které toto dělají. Naprostá většina z nich je ale placených. S těmi "zadarmo" žádné zkušenosti nemám (a v podstatě kromě pár ani s těmi placenými). Třeba kolega Čarls by něco doporučil, ale podle mého názoru tam vstupují do hry nezanedbatelné ALE:

Záloha a hlavně obnova disku/diskového oddílu vyžadují znalost funkce, struktury dat a aby nedošlo k omylu, tak i nějakou předběžnou praxi. Jinak se může stát, že člověk bude přesvědčený, že udělal všechno tak jak má a chtěl, ale výsledek se nedostaví. Navíc naprostá většina programů asi nebude v češtině.
Nepíšeš, jestli se jedná skutečně o disk, který obsahuje operační systém. Kdyby šlo pouze o datový disk, je jednoduché si vytvořit normální zálohy. Předopkládám, že asi fakt jde o systémový disk.

Ač bych ti velice rád pomohl, nemůžu ti s klidným srdcem doporučovat, aby ses do toho pouštěl sám, pokud takovou aspoň minimální praxi nemáš. Zkus prosím buď někoho ze známých. Anebo, kdyby to bylo pro tebe "životně důležité", našel jsem odkaz na firmu Orange & Green, zastoupení Šumperk, M.R. Štefánika 1, 787 01 Šumperk. Odkaz na stránky je

Kód: Vybrat vše

http://www.og.cz/cz/
Tam by bylo určitě možné minimálně zatelefonovat a poradit se. Byla by to placená služba - záleží na tom, jak moc si ceníš svá původní data.

Ještě jednou se omlouvám za to, že nemůžu doporučit nějaký postup, ale ani já bych nebyl potom schopný poskytovat podporu, rady v nouzi. Nezlob se.
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.

Odpovědět