Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Avast kupuje firmu Piriform

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Echo
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 64
Registrován: 10 led 2009 09:27

Avast kupuje firmu Piriform

#1 Příspěvek od Echo »

Avast kupuje firmu Piriform, tvůrce populární aplikace CCleaner.
:arrow: https://www.lupa.cz/aktuality/avast-kup ... -ccleaner/

tuvok07
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1197
Registrován: 07 bře 2007 17:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Avast kupuje firmu Piriform

#2 Příspěvek od tuvok07 »

A jaký je v tom problém? :)
Albert Einstein: Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.

Echo
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 64
Registrován: 10 led 2009 09:27

Re: Avast kupuje firmu Piriform

#3 Příspěvek od Echo »

Žiaden problém, zatiaľ... :)
Chcel som to napísať inde a omylom som to dal na toto fórum...

caRrrnifex.
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 236
Registrován: 31 črc 2008 20:21

Re: Avast kupuje firmu Piriform

#4 Příspěvek od caRrrnifex. »

osobně z tohoto odkupu mám trochu obavy, z několika důvodů:

- šéf divize Avastu, pod kterou Piriform spadne prohlásil, že původní produkt CCleaneru (výborný produkt) nechají na pokoji, že se bude vyvíjet stranou samostatně (proč ho tedy kupovali???)
- Avast už vlastní podobný produkt AVG TuneUp, který je naprosté zvěrstvo, divím se, že si tohle někdo do pc nainstaluje a pak se diví, že Windows končí reinstalem, bojím se postupného splynutí těchto "čističů"
- o mazání dočasných souborů Windows, případně souborů v koši se od W10 Creators Update umí postarat systém sám (funkce Inteligentního úložiště), co víc bych měl chtít jako uživatel mazat, netuším :) optimalizace registrů je placebo efekt a nikdy bych jejich správu nesvěřil sebelepším čističům (to je taky důvod, proč vám některá fóra odmítnou pomoc, pokud zjistí, že v systému používáte podobné "optimalizátory")

Uživatelský avatar
robert333
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 312
Registrován: 26 úno 2012 09:11

Re: Avast kupuje firmu Piriform

#5 Příspěvek od robert333 »

Pro případ, že by Avast CCleaner nějak, lidově řečeno "dodrbal", tu je ještě čistič BleachBit, který se alespoň mě osvědčil na Linuxu.
Umožňuje většinu z toho, co CCleaner, jen teda není oblečen do tak hezkého kabátu, GUI to má velice strohé :D
Lenovo ThinkPad T440p
Intel Core i7 4700MQ 3,4 GHz, 16 GB RAM
openSUSE Leap 15.1 KDE

cunik.cz
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 275
Registrován: 13 kvě 2017 10:33

Re: Avast kupuje firmu Piriform

#6 Příspěvek od cunik.cz »

Já osobně považuji Avast za jeden z těch horších ba úplně nejhorších antivirů co jdou vůbec stáhnout. Jinak Ccleaner jsem nikdy nepoužíval a těmhle čistícím věcem vůbec nevěřím. Stačila mi poslední zkušenost s Advanced System Care který mi ve finále rozdrbal celý OS a končilo to reinstalem. Jinak si myslím že Avast by měl z tohoto pole úplně zmizet a nedělat ještě větší škodu než doposud udělal.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118196
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Avast kupuje firmu Piriform

#7 Příspěvek od Rudy »

Tak AdvancedSystemCare je známý tím, že vidí problémy i tam, kde nejsou a laik, který se v tom nevyzná si lehce pak poškodí systém. Ubezečuji vás, CCleaner je v tomto směru neškodný a nikdy nesmaže to, co byste v budoucnu mohl potřebovat. A Avast, na to, že je zdarma, umí celkem dost věcí. Sám ho používám a nemám žádný problém na PC, které používá celá rodina. Dalším antivirem, který tady doporučujeme, je Avira. Ta, bohužel, některým uživatelům nevyhovuje, free verze totiž není v češtině.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

tuvok07
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1197
Registrován: 07 bře 2007 17:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Avast kupuje firmu Piriform

#8 Příspěvek od tuvok07 »

Nevím, jakou škodu Avast dodnes udělal, kromě toho, že v poslední době měl tendenci otravovat reklamami na placenou verzi :D a párkrát mi zhebnul když mi počítač spadl kvůli bouřce. Rozhodně jsem nepřešel na Kasperského proto, že bych s ním byl nespokojený, rozhodli jsme se doma svěřit svůj klid spíš placenému řešení :) Zase tolik peněz to není. :wink:
Albert Einstein: Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15193
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: Avast kupuje firmu Piriform

#9 Příspěvek od JaRon »

cunik.cz píše:Já osobně považuji Avast za jeden z těch horších ba úplně nejhorších antivirů co jdou vůbec stáhnout. Jinak Ccleaner jsem nikdy nepoužíval a těmhle čistícím věcem vůbec nevěřím. Stačila mi poslední zkušenost s Advanced System Care který mi ve finále rozdrbal celý OS a končilo to reinstalem. Jinak si myslím že Avast by měl z tohoto pole úplně zmizet a nedělat ještě větší škodu než doposud udělal.
k ASC mame v jednej sekcii banner, ze forum ho nedoporucuje :!:
a zo vsetkym ostatnym napisanym v tomto prispevku nesuhlasim :James008:
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

Odpovědět