Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

ako ziskat data z nenaformatovanej particie

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=123975 . Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
walker12
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: 20 úno 2010 17:13

ako ziskat data z nenaformatovanej particie

#1 Příspěvek od walker12 »

zdravim,
k notebooku som si pripojil ext HDD, kam som nainstaloval Ubuntu. Na internom HDD som mal Vistu, ale bohuzial po nainstalovani a restarte Ubuntu (kde sa nevyskytla ziadna chyba) na ext HDD, sa mi zobrazila iba chybova hlaska pri bootovani "grub> rescue error 21" alebo nieco podobne.. snazil som sa s Windows Recovery obnovit MBR, ale neuspesne (tiez vypise chybovu hlasku, ci to chcem odoslat Micorsofte).. po tychto krokoch som vybral interny HDD a pripojil ho k inemu HDD ako externy, aby som aspon data mohol zalohovat.. tento HDD som mal rozdeleny na 2 particie (C-system, D-data) a otvorit viem iba particiu, kde som mal data.. particiu, kde je system (+ dalsie data, ktore by som potreboval zalohovat), sice vidim, ale otvorit ho uz neviem.. pri kliknuti na tuto particiu sa zobrazi chybova hlaska "Disk musi byt pred pouzitim naformatovany". Pozrel som tak vlastnosti particie a co ma prekvapilo je, ze vyuzite aj volne miesto je 0 bajtov.. a nema nastaveny ziadny suborovy system.. vedel by mi niekto poradit, ako by som vedel ziskat aspon data z tejto particie?
dakujem..

MiliNess
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 4144
Registrován: 15 říj 2009 18:15
Bydliště: Cheb

Re: ako ziskat data z nenaformatovanej particie

#2 Příspěvek od MiliNess »

Použít utilitu typu GetDataBack NTFS nebo Testdisk. Na netu jich je spousta. Zřejmě se jedná o poškozenou partitiční tabulku. Dala by se zřejmě použít utilita Partition Table Doctor, volně ke stažení je však pouze demoverze.
Pokud jste s naší pomocí spokojeni, můžete nás podpořit. Informace zde

Odpovědět