Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Comodo firewall nejde

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Specters
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 64
Registrován: 11 srp 2007 14:30

Comodo firewall nejde

#1 Příspěvek od Specters »

Ahoj, mám problém s firewallem. Když ho nainstaluju, a pak restartuju PC, tak se mi vůbec ten firewall neobjeví, dokonce ani avast, spybot, malwarebytes, prostě nic co mám dole na liště. Zkusil jsem nové i starší verze programu, ale pořád stejné. Nevíte proč to tak je? Nebije se s nějakým druhým programem?
Prosím poraďte... :(

rousini
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 137
Registrován: 25 led 2008 16:34

Re: Comodo firewall nejde

#2 Příspěvek od rousini »

Skutečný běh programu zjistíš v TaskManageru. Nezapoměň zakázat nativní WinFW. Viditelnost na liště obzvlášť u W7 je věcí nastavení zobrazení...
Obecně se nedoporučuje současný běh dvou AV, AS, FW. Navíc to neznamená dvojnásobnou účinnost. Pokud jsi takhle na systému vystřídal arzenál bezpečnostního SW, reinstal a finální volba bude nejlepší řešení.
V nekomerční zóně prosím TYKAT...

Specters
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 64
Registrován: 11 srp 2007 14:30

Re: Comodo firewall nejde

#3 Příspěvek od Specters »

Dosud mi ale vše šlo OK. Když mám ten firewall tak se mi neobjeví ani boční panel systému windows. Operační systém mám Vistu. Nevím teda čím to může být.

rousini
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 137
Registrován: 25 led 2008 16:34

Re: Comodo firewall nejde

#4 Příspěvek od rousini »

AvastFree a Comodo je odzkoušená kombinace. Např. Avast IS už FW obsahuje a kombinace s Comodo je nesmyslná (2xFW...).

Dej spustit Avast z položky Start a vyzkoušej scan.
Pokud se ti nespouští miniaplikace bude to nastavením Comoda... Někde se tu potuluje tutorial nastavení Comodo, tak to zkonfrontuj.
V nekomerční zóně prosím TYKAT...

Vao02
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 149
Registrován: 21 srp 2007 20:30

Re: Comodo firewall nejde

#5 Příspěvek od Vao02 »

to Specters: off topic, ale důležitá informace pro vaši bezpečnost... spybot odinstalujte a nepoužívejte :!:
[b][color=#40FF00]james008[/color][/b] píše:Programovy kod je minimalne starsi tri let bez uprav..alespon tam si pamatuju posledni zmeny..tj jadro a funkce .......
Netreba pripominat ze databaze jsou k nicemu kdyz je obhospodaruje prehistoricke jadro... nic to uz neumi....
nema to ani funkcni rezident..jen jakousi parodii v podobe blokace registru ktera v realu nefunguje......
U ochrannych baliku rozhoduje mnohdy stari nekolika tydnu/mesicu... a tohle nikdo neupravil par let.... je vam z toho urcite jasne ze takovyto produkt je v dnesni dobe nepouzitelny a jedine co vam muze udelat je pocit "ze to neco dela"
a "ze neco mate" ... ve skutecnosti to ma asi takovy efekt jako by jste si vyrobil v delphi programek ktery
by mel funkci prohledej vsechny soubory na pritomnost celeho retezce ěščřžýáíé a u toho se vam tocilo treba kolecko
a samozrejme chrastil hardisk ... Pokud mate ST nepotrebujete Spybot .. nic neprinasi..ba co vic...
je to jista hrozba pro vase pc a pro moznost infiltrace protoze kazdy prilis stary software je potencionalni backdoor
a charitativni hosting pro cokoliv schopne vyuzit exploitu
http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php? ... ot#p823197
ObrázekObrázekObrázek

Zamčeno