Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

nastavení ZA

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
dol
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 101
Registrován: 12 úno 2009 09:42

nastavení ZA

#1 Příspěvek od dol »

Zdravím a prosím o radu:
Mám ZA Free 8.0.298.000, poskytovatel připojení ADSL O2.
Původní nastavení Zones: Realtek RTL8168C... internet
DHDP server trusted
dle názoru na diskusních stránkách jsem nastavení DHCP změnil na "internet". Je změna správná? Děkuji.

Vao02
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 149
Registrován: 21 srp 2007 20:30

Re: nastavení ZA

#2 Příspěvek od Vao02 »

ObrázekObrázekObrázek

dol
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 101
Registrován: 12 úno 2009 09:42

Re: nastavení ZA

#3 Příspěvek od dol »

http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?f=3&t=97540
Toto je zdroj mých informací, po bedlivějším přečtení jsem zjistil, že nastavení "internet" má být pro síťový adaptér. Mám natavení pro DHCP vrátit na "trusted"?
Díky.

PetrTl
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 27 úno 2008 11:47

Re: nastavení ZA

#4 Příspěvek od PetrTl »

Jednoduše řečeno, pokud nejsou problémy s přidělováním IP parametrů, pak není důvod k tomu, aby bylo DHCP zařízení v zóně Trusted.

Komplikovaněji řečeno - záleží na tom, jaké zařízení je definované v ZoneAlarmu jako DHCP. Jestli je to např. jen domácí HW router, není imo obecně potřebné jej mít v zóně Trusted. Jestli to je např. PC fungující jako server ve větší síti, pak je nutné brát do úvahy, jaké další funkce má toto PC v síti a ve vztahu k pracovní stanici (např. push-updaty), jak jsou nastavená veškerá pravidla v Programs pro Trusted a Internet, atdatd. Jestli není v Zones pro IP adresu DHCP serveru definované jiné nastavení (třeba i DHCP i DNS - pak je otázka, jak by se ZA choval při kolizi definic, kterou by bral za prioritnější). Ale opakuji, obecně (a pro vše) platí první odstavec a současně častá kontrola nastavení pravidel v Programs, najmě ve sloupcích Server a prioritně ve sloupci Server/Internet.
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.

Vao02
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 149
Registrován: 21 srp 2007 20:30

Re: nastavení ZA

#5 Příspěvek od Vao02 »

Aniž bych tomu rozuměl jako PetrTl, tak se přikláním k jeho názoru a přidávám svůj selský rozumový myšlenkový pochod. Nastavení "internet" je pojmenováno programátory ZA tak, aby běžný uživatel věděl, že se používá v případě, kdy je jeho pc vystaveno přímo internetu = džungli a nebezpečí ( internetová kavárna, veřejná wifi někde..., universita atp. ) Tudíž to programátoři udělali, tak aby ta ochrana byla v tomto nastavení zvýšená s mnohem většími restrikcemi. A to za hranicemi chápání a potřebami chápání běžného uživatele, ten by jen měl vědět, že když sedí v kavárně, tak by měl mít šoupátko nastavené na internet a toť vše. Proto pokud vám to takto funguje i když jste doma, tak není důvod něco měnit a přenastavovat a rozhodně bych to nepovažoval za chybu ( = je nastavena větší ochrana ). Pokud máte nějakou vlastní síť, tak tam asi může opravdu nastat problém, ale ten bych já osobně řešil konkrétními postupy a definováním - viz jamesům návod :wink:
ObrázekObrázekObrázek

Zamčeno