Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Asi problém s grafikou

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
BuRi_SVK
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: 23 zář 2008 13:51

Asi problém s grafikou

#1 Příspěvek od BuRi_SVK »

Zdar. Mám problém. Všetko šlapalo v pohode bez nejakých problémov až do dneska keď som zapol PC a nešiel monitor. Normálne PC bežal v poho ale na monitore len čierna obrazovka. Nevedel som čo je s tým a tak som skúsil prehodiť koncovku (alebo neviem ako to mám nazvať) z monitoru do druhej zdierky v bedni. Monitor nabehol. No je tam problém pretože mi píše (napríklad keď spustím hru) že hardware nie je taký aký je nadstavený alebo jednoducho že je nejaký problém s grafikou. (hry mi jedoducho sekajú ale nejde o tie hry, ale pri hrách som zistil, že je problém) Viete mi prosím nejako poradiť alebo ju mám jednoducho reklamovať? (ja ani neviem či je problém v grafike, ale v čom inom ?) Dik.

Uživatelský avatar
DDAANNAATTOORR
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 46
Registrován: 19 bře 2010 15:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Asi problém s grafikou

#2 Příspěvek od DDAANNAATTOORR »

Odinstaluj a nainstaluj nové ovladače pro tvojí grafickou kartu. Ovladače najdeš na stránce výrobce kde si už vyhledáš tvůj typ grafické karty stáhneš a nainstaluješ potom řekni jak si dopadl stěma hrama jestli už to jde vpohodě nebo jestli problém přetrvává.
Obrázek
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zajímám se o počítače,software,hardware
---------------------------------------------------------------

BuRi_SVK
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: 23 zář 2008 13:51

Re: Asi problém s grafikou

#3 Příspěvek od BuRi_SVK »

No takže spravil som to a celkom sranda :D Zobral som CD od mojej grafickej karty. Po vložení do PC mi to vypísalo, že to nepodporuje moju kartu. (?) To som preskočil a ručne som nainštaloval ovládač na moju nVidia 9600 GT. Po reštarte PC som sa pozrel na systém a tam mi píše, že mám v PC dáku grafickú kartu 7100, čo absolutne nechápem. Ešte včera to písalo nVidia 9600 GT. (samozrejme nie len písalo ja ju tam naozaj mám :D) A ešte sa objavil jeden problém a to pri spustení PC. Normálne spustím a hneď po zapnutí (obyčajne) raz PC pípne zabliká klávesnica a pod. Ale to sa teraz nestalo. Asi 15-20 sec. si PC len tak vrčí než sa začne štartovať. Nechápem, no obidva problémy sa objavili súčasne. Možno, že odišla grafika a to spôsobuje ten štart PC. Neviem. Ak niekto viete tak pls poraďte, ďakujem :)

Uživatelský avatar
DDAANNAATTOORR
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 46
Registrován: 19 bře 2010 15:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Asi problém s grafikou

#4 Příspěvek od DDAANNAATTOORR »

Zřejmě si nainstaloval špatné ovladače prostě jak jsem říkal odinstaluj všechny ovladače na grafickou kartu co máš v PC a stáhni si z netu nové drivery na tvojí opravdu přesně tvojí grafickou kartu protože ted sis to snad ještě zhoršil nainstaloval si zřejmě jakési jiné ovladače než jsou na tvojí kartu a stim CD už bych se vůbec ničemu nedivil takže udělej to takto jak jsem ti ted napsal. Tady máš link aby si nemusel hledat stránku výrobce :lol: . http://www.nvidia.com/Download/index5.aspx?lang=en-us . Rozhodně ten start PC je ovlivněn těma problémama co sis nadělal stou grafikou.
Obrázek
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zajímám se o počítače,software,hardware
---------------------------------------------------------------

BuRi_SVK
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: 23 zář 2008 13:51

Re: Asi problém s grafikou

#5 Příspěvek od BuRi_SVK »

Ale ja tomu chápem :D odinštalovať starý dať nový na moju graf. kartu. Lenže ja to nainštalujem a mne to vypisuje že to je 7100 GT aj keď to mám ovladač na 9600 GT. Aj keby som nemal CD k mojej graf. karte alebo keby som nemal driver stiahnutý, win 7 mi to samo nainštaluje...problém je v tom že to chce inštalovať driver na 7100 GT ktoru v PC nemám.

j3šť3r
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 451
Registrován: 25 čer 2007 01:15
Bydliště: M. Boleslav

Re: Asi problém s grafikou

#6 Příspěvek od j3šť3r »

Jen takova otazka - ta druha zdirka pro monitor je vystup z integrovane grafiky (vystup primo z desky)?

Obcas se mi stane, ze kdyz otevru bednu, abych z ni vyluxoval prach, tak po zapnuti mi nabehne integrovana grafika. Pak je potreba v [ovladaci panely - zobrazeni] hodit ok (i kdyz se mi tam ukazuje jen int. grafika, pokud by v nastaveni-zobrazeni byla videt ta externi, tak pred "ok" to na ni prehodit) a restartovat, pak uz mi nabiha ta z PCIe (je to otrava prehazovat konektor, ale na jiny zpusob jsem neprisel). Sice mam oboje ATI a navic jen wins XP, ale zabrat to muze i u vas.
Zkuste to a jestli nabehne ta spravna, tak zkusit preinstalovat ovladace znova (ted to tam vypada ,s prominutim, na poradnej gulas).

Uživatelský avatar
DDAANNAATTOORR
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 46
Registrován: 19 bře 2010 15:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Asi problém s grafikou

#7 Příspěvek od DDAANNAATTOORR »

"Ale ja tomu chápem odinštalovať starý dať nový na moju graf. kartu. Lenže ja to nainštalujem a mne to vypisuje že to je 7100 GT aj keď to mám ovladač na 9600 GT. Aj keby som nemal CD k mojej graf. karte alebo keby som nemal driver stiahnutý, win 7 mi to samo nainštaluje...problém je v tom že to chce inštalovať driver na 7100 GT ktoru v PC nemám." Tak ted už tomu nechápu vůbec.
Obrázek
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zajímám se o počítače,software,hardware
---------------------------------------------------------------

b_henry
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: 08 čer 2008 10:24

Re: Asi problém s grafikou

#8 Příspěvek od b_henry »

Prostě asi tak,že se grafika zničehonic začala hlásit jako jiná a dělat potíže. Čistě z mého pohledu to vypadá na hw problém. Co takhle vyndat graf.kartu ze slotu,zkontrolovat kontakty,očistit,vrátit zpět a zkusit?
Anti Spam-dárek pro všechny spamboty světa

BuRi_SVK
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: 23 zář 2008 13:51

Re: Asi problém s grafikou

#9 Příspěvek od BuRi_SVK »

Takže rozobral som bedňu kukol na grafiku, zmontoval bedňu grafika išla. Nainštaloval som ovladač reštartol som PC, na monitore len čierna obrazovka. Tak som sa na to vykašlal. Teraz zapnem PC a horný vstup na monitor nefunguje a dolný funguje. Ukazuje normálnu graf. kartu a všetko ide v pohode. Takže čo sa samo pokazilo sa samo opravilo :D Nie fakt nechápem nič som neurobil a ide to. Ale aj tak mám pocit že keď zajtra zapnem PC zase to bude blbnuť :D ale nevadí :D Dik ///// Práve keď som toto písal tak mi sekol celý PC (rozpísaný text našťastie ostal pri spustení mozilly) a musel som ho reštartovať... presne ako som vravel. Dolný vstup zase nefunguje a horný funguje. Nechápem. (Mrznutie počítača sa začalo objavovať až teraz a to už tretí krát) Ono ja ani nemôžem odinštalovať ten starý ovladač a dať new pretože pri inštalacii vypíše že nemám na to hardware na ten ovladač.
Naposledy upravil(a) BuRi_SVK dne 07 dub 2010 13:47, celkem upraveno 1 x.

BuRi_SVK
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: 23 zář 2008 13:51

Re: Asi problém s grafikou

#10 Příspěvek od BuRi_SVK »

pre b_henry : začalo to tak že keď som včera spustil PC nešla obrazovka. A ide len keď ju prehodím do hornej zdierky. (nevedel som najsť lepšie pomenovanie :) ) A toto sa dnes asi 2x zmenilo. Nešla horna išla dolna a po reštarte naopak ... Skušal som ju aj vybrať a dať naspäť. Nič.

Odpovědět