Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Nový notebook s Linuxem - přechod na W7

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=123975 . Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
pohis
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: 23 dub 2008 18:17

Nový notebook s Linuxem - přechod na W7

#1 Příspěvek od pohis »

Koupil jsem nový notebook od HP,s předinstalovaným Linuxem, a s W7 k nainstalování,prý je to jednoduché....,jenže,nelze nainstalovat,protože na začátku instalace v okně,kam umístit systém,hlasí průvodce že nelze pokračovat,protože všechny čtyři disky nejsou ve formátu NTFS. Nevíte někdo,jak naformátovat disky,rád bych také zvětšil systémový disk z 20Gb na víc...

dík

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový notebook s Linuxem - přechod na W7

#2 Příspěvek od sudanec »

Zdravim,
mozte v sprievodcovi zburat existujuce particie a postavit nove len pre sedmicky (ak teda ten linux uz nechcete)
Obrázek

pohis
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: 23 dub 2008 18:17

Re: Nový notebook s Linuxem - přechod na W7

#3 Příspěvek od pohis »

Ve kterém průvodci myslíte? V průvodci instalací W7? (Linux nechci...)

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový notebook s Linuxem - přechod na W7

#4 Příspěvek od sudanec »

Ano, v sprievodcovi instalaciou windows 7.
Pocas instalacie vam vybehne okno s existujucami particiami na disku. Vtedy na kazdu postupne kliknete a zvolite Delete. Nasledne kliknete na New a vytvorite si particie podla vasich potrieb (odporucam zvlast particiu na system a zvlast particiu na data, pripadne tretiu recovery particiu pre sedmicky)
Obrázek

pohis
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: 23 dub 2008 18:17

Re: Nový notebook s Linuxem - přechod na W7

#5 Příspěvek od pohis »

zkusím...díky

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový notebook s Linuxem - přechod na W7

#6 Příspěvek od sudanec »

Nemate zac. Ak by s tym bol este nejaky problem, dajte vediet.
Obrázek

pohis
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: 23 dub 2008 18:17

Re: Nový notebook s Linuxem - přechod na W7

#7 Příspěvek od pohis »

tak šlo,smazat to šlo,ale drobný problémek nastal,když se dal vytvořit jen jeden disk o 100 MB a druhý zbytek 460 GB,těch 100 MB je nějak divné číslo,ale větší to nechtělo povolit,...mám tedy disk rozdělen na dva,jeden prťavý a druhý veliký,jinak to ale jede normálně...

Vao02
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 149
Registrován: 21 srp 2007 20:30

Re: Nový notebook s Linuxem - přechod na W7

#8 Příspěvek od Vao02 »

Zdravím, jen rada.... není dobré nechávat woknům jden disk pro systém a pro data. Důvod je ten, že když se vám potom ze systémem něco stane a musíte jej přeinstalovat tak potom přijdete i o data. Bylo by proto lepší ve vašem případě nechat C:\ cca 40 GB ( netuším kolik potřebujou sedmičky minimálně ) a vytořit další oddíl D:\ ze zbytku a tam si dávat fotky, videa... já tam dokonce i dětem instaluji hry. Až by jste potřeboval přeinstalovat win, tak potom jen formátovat C:\ a D:\ nechat bez formátu :wink: Mě ale zajímá, co vám odpoví sudanec na tem malý mb oddíl. Protože jsem si všiml na ntb s win 7, že to tam mám také. Předpokládám, že to je kvůli "záchrannému programu" pro notebooky, které jsou dodávány jen s recovery medii a nikoliv instal cd. Jinak, zeptám se, instaloval jste z cd, dvd ( např. OEM ) win7? Win7 jsem ještě neinstaloval, takže netuším nakolik je tento malý, ale primární oddíl potřebný.... jestli je nutné jej skutečně při instalaci sedmiček vytvářet :???: Či jestli je to přímo nutnost, bez které se prostě 7 nedají nainstalovat? Win7 jsem ještě neměl čas se učit a googlit :(
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový notebook s Linuxem - přechod na W7

#9 Příspěvek od sudanec »

Ten 100 MB disk bude asi ten treti, co som vam spominal - teda particia pre obnovu sedmicky. Je to dobra vec, nebrante sa mu.
Obrovsky ostatny disk odporucam rozdelit este na dva, ako pise kolega a ako som pisal predtym; teda, jeden na system a jeden na data, napr. oblubeny pomer je 40:60 alebo 30:70. Nasledne system nainstalovat na ten mensi z nich.
Obrázek

pohis
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: 23 dub 2008 18:17

Re: Nový notebook s Linuxem - přechod na W7

#10 Příspěvek od pohis »

ano,instaloval jsem přímo originální disk W7...,doporučujete tedy ještě jednou vložit disk a začít instalaci do míst,kde se rozdělují disky,když to půjde a já rozdělím ten velký disk ještě na dva,vše co jsem zatím nainstaloval se smaže a bude to znovu čistá instalace? asi ano,tušil jsem,že to navrhnete,proto jsem tam ještě nic moc neinstaloval navíc,jen mám strach,že mi to nepůjde rozdělit...,al zkusím,zatím díky a oznámím výsledky...

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový notebook s Linuxem - přechod na W7

#11 Příspěvek od sudanec »

Presne tak. Pri vyrabani particie (pridat, alebo tak) treba nastavit jej velkost na nejaku, ktoru si zvolite. Potom vam tam ostane volne miesto a zvolite znova add, alebo pridat, a vytvorite dalsiu particiu.
Obrázek

Odpovědět