Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Comodo a sdílený interiet

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
coni
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 01 bře 2010 19:58

Comodo a sdílený interiet

#1 Příspěvek od coni »

Dobrý den,
comodo mi blokoval sdílení internetu, což jsem ošetřil tak, že jsem přidal do pravidel vyjímku k rozsahu adres 192.168.0.0 - 192.168.255.255. Chtěl bych se zeptat jestli je to řešení, nebo bych měl upravit nastavení jiným způsobem.

Uživatelský avatar
Marek-26
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1000
Registrován: 16 pro 2006 15:53
Bydliště: Brüx/Praha

Re: Comodo a sdílený interiet

#2 Příspěvek od Marek-26 »

Pokud máte nastaveno napevno přidělování adres v routeru tak bych doporučil dát vyjímku pouze těmto adresám. Jelikož když se pak někdo připojí k routeru může vám jen tak vlézt do PC :wink:

skervarz
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: 07 pro 2008 23:50
Bydliště: Praha

Re: Comodo a sdílený interiet

#3 Příspěvek od skervarz »

:!: Pokud sdilenym internetem myslite ICS (sdileni pomoci vice sitovek) ve windows:

Doporucuji zavest pojmenovany soubor adres, ktery si nazvete treba sdilena sit a tam zadejte co nejpresneji adresy, ktere sdilite ... toto je ciste pro prehlednost.
Navic nezapomente instalovat firewall take na pocitac, kteremu ten internet poskytujete, protoze firewall pusti vsechno.
Doma se mi stavalo, ze mi padalo pripojeni ... myslim, ze se to vyresilo povolenim fragmentovanych paketu (nekde je na to zaskrtavatko a udela to dve pravidla do global), samozrejme je potreba mit zaskrtly na firewallu rezim internetove brany.
Pri ICS se nelze jednoduse a bezpecne nastavit v comodu aktivni FTP (alespon jsem nezjistil jak), takze bych doporucil provozovat pasivni FTP.

Zamčeno