Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Comodo verze 4

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
Kartac
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 05 pro 2007 13:42
Bydliště: České Budějovice

Comodo verze 4

#1 Příspěvek od Kartac »

Tak 3. března vyšlo nové CIS free verze 4. Nezkoušel jej už někdo? Mělo by mít dokonce integrovaný sandbox. Novinky na jejich webu jsem četl, spíš mne zajímají praktické zkušenosti. Dík

Uživatelský avatar
Marek-26
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1000
Registrován: 16 pro 2006 15:53
Bydliště: Brüx/Praha

Re: Comodo verze 4

#2 Příspěvek od Marek-26 »

Čerstvě jsem nainstaloval na nový systém. Ano obsahuje sandbox :)

První postřehy:
Instalační balík má pár MB - součásti k nainstalování si stahuje později.
Bohužel (jak pro koho) není zatím čeština.
Comodo jde nyní hodně do červena (já chci modrou jako u 2.4 :cry: )
Nainstaloval jsem si i Antivir tak uvidíme.
Comodo dává uživateli možnost používat jeho DNS servery.
Nastavení vypadá na první pohled stejně jako u verze 3.
HopSurf Toolbar není kompatibilní s FF 3.6.
Uživatel má možnost se zapojit do Treatcast community (pokud se bude Comodo ptát na něco tak ukáže statistiku jak se zachovali ostatní uživatelé)

Tolik první postřehy z prvních 10 minut používání. Teď mi běží úplný scan u antiviru tak pak se na to kouknu víc. Jinak antivir má všechno v základu na Low a má danou výjimku na koš což si myslím že je chyba. Firewall a Defense+ bylo na Safe mode a Sandbox zapnutý.

Genesis
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 24 kvě 2004 20:25

Re: Comodo verze 4

#3 Příspěvek od Genesis »

Marek-26 píše:Čerstvě jsem nainstaloval na nový systém. Ano obsahuje sandbox :)

První postřehy:
Instalační balík má pár MB - součásti k nainstalování si stahuje později.
Bohužel (jak pro koho) není zatím čeština.
Comodo 4 je česky až na Sandbox.

Uživatelský avatar
Marek-26
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1000
Registrován: 16 pro 2006 15:53
Bydliště: Brüx/Praha

Re: Comodo verze 4

#4 Příspěvek od Marek-26 »

Tak já mám stažený celý Internet security a čeština tam není. Prý je u samotného firewallu :wink:

petrik3
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: 02 kvě 2007 20:15

Re: Comodo verze 4

#5 Příspěvek od petrik3 »

Marek-26 píše:Tak já mám stažený celý Internet security a čeština tam není. Prý je u samotného firewallu :wink:
treba vojsť do nastavení,tam sa dá jazyk navoliť,ako čeština,tak aj slovenčina...a jazyk je pre celý balík,vrátane av..keďže je tam použitý preklad z verzie 3. sandbox nie je ešte v našich jazykoch

Uživatelský avatar
Marek-26
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1000
Registrován: 16 pro 2006 15:53
Bydliště: Brüx/Praha

Re: Comodo verze 4

#6 Příspěvek od Marek-26 »

To by mě zajímalo proč já to tam nemám :roll:

Genesis
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 24 kvě 2004 20:25

Re: Comodo verze 4

#7 Příspěvek od Genesis »

petrik3 píše:
Marek-26 píše:Tak já mám stažený celý Internet security a čeština tam není. Prý je u samotného firewallu :wink:
treba vojsť do nastavení,tam sa dá jazyk navoliť,ako čeština,tak aj slovenčina...a jazyk je pre celý balík,vrátane av..keďže je tam použitý preklad z verzie 3. sandbox nie je ešte v našich jazykoch
Přesně tak.
Obrázek

Uživatelský avatar
Marek-26
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1000
Registrován: 16 pro 2006 15:53
Bydliště: Brüx/Praha

Re: Comodo verze 4

#8 Příspěvek od Marek-26 »

Já vím kde to mělo být :)
Ale prostě tam mám jen AJ :?:

petrik3
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: 02 kvě 2007 20:15

Re: Comodo verze 4

#9 Příspěvek od petrik3 »

:D asi si neposlúchal!

Uživatelský avatar
Marek-26
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1000
Registrován: 16 pro 2006 15:53
Bydliště: Brüx/Praha

Re: Comodo verze 4

#10 Příspěvek od Marek-26 »

Nevím jestli jsem něco zkonil při instalaci ale nebyly tam :) Každopádně díky kolegovi PetrTI už je tam mám dodané :)

khagaroth
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 27 dub 2008 18:10

Re: Comodo verze 4

#11 Příspěvek od khagaroth »

Jen tak mimochodem, ta čeština co je v instalaci je stará. U Comoda zase pospíchali s vydáním a tak půlka věcí nefunguje správně, je nedodělaná, nebo se na něco úplně vykašlali, jako třeba na to, aby tam místo překladu pro verzi 3 dali novej překlad pro 4ku (a taky se vykašlali na opravu většiny chyb který byly nahlášený během beta testu, a že jich bylo) :?:. No nic, do půl roku se snad dočkáme slušně fungující verze.

Takže přikládám aktuální verzi překladu, potřeba sou jenom soubory .lang, zbytek je překlad instalátoru.
CIS4_cs_CZ-2010-03-04.7z
(46.64 KiB) Staženo 244 x
PS: sandbox je úplně k ničemu, proleze přes něj snad úplně všechno, jenom ne běžný aplikace a podle popisu toho jak funguje by se to správně ani nemělo jmenovat sandbox protože to do něj má hodně daleko

skervarz
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: 07 pro 2008 23:50
Bydliště: Praha

Re: Comodo verze 4

#12 Příspěvek od skervarz »

Pro jistotu se ptam ... umi si comodo 4 vzit konfiguraci z comodo 3?
Je nutno odinstalovat starou a nainstalovat novou verzi, nebo to jde pouze upgradovat?
Umi uz comodo4 zjistovat url adresy z IP? :) A urcit pravidlo, ktere vedlo zpusobilo zaznam do logu? :)

Diky za odpovedi.

Uživatelský avatar
Marek-26
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1000
Registrován: 16 pro 2006 15:53
Bydliště: Brüx/Praha

Re: Comodo verze 4

#13 Příspěvek od Marek-26 »

skervarz píše:Pro jistotu se ptam ... umi si comodo 4 vzit konfiguraci z comodo 3?
Je nutno odinstalovat starou a nainstalovat novou verzi, nebo to jde pouze upgradovat?
Umi uz comodo4 zjistovat url adresy z IP? :) A urcit pravidlo, ktere vedlo zpusobilo zaznam do logu? :)

Diky za odpovedi.
Já jsem to řešil radši úplnou odinstalací a čistou instalací (je to lepší). Pravidla jsem taky neimportoval ale vytvořil nové.
URL z IP - myslím že ne. Ukazuje jen IP adresy.

Pakl
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 101
Registrován: 13 lis 2007 19:17

Re: Comodo verze 4

#14 Příspěvek od Pakl »

Je, přátelé, nějaký názor, na antivirus v této verzi CIS? V testech se AV z CIS neumisťuje, tak nevím. Avast mně trochu zpomaloval počítač, přešel jsem tedy na Antivirus z CIS, protože jsem již měl z této aplikace instalován FW.

petrik3
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: 02 kvě 2007 20:15

Re: Comodo verze 4

#15 Příspěvek od petrik3 »

300 ľudí 300 chutí..v testoch sa neumiestňuje lebo sa zatiaľ ani netestuje,ja ho používam 2 roky a nemám najmenší problém.záleží asi aj od správania sa na internete.pokiaľ mu neveríte,iní vám poradia či už aviru ,nod32 ,avast ,alebo mse.ja za seba píšem,že mne sa ten antivirus páči.

Zamčeno