Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Comodo blokuje eTRAYz

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Vlasta333
4. Stupeň Varování
Příspěvky: 73
Registrován: 25 kvě 2008 18:07

Comodo blokuje eTRAYz

#1 Příspěvek od Vlasta333 »

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Je to software na pristup k sietovemu disku.Islo mi to - teraz po preinstalovani PC to neviem spojazdnit bez toho aby som nevypol firewall branu.Vtedy ide 100% OK.
Co robit ? Port 13196 mam uvolneny vo Firewall - takisto aj eTRAYz aplikacia je nastavena ako bezpecny program.
Co robit ? Vdaka ! :|

Vlasta333
4. Stupeň Varování
Příspěvky: 73
Registrován: 25 kvě 2008 18:07

Re: Comodo blokuje eTRAYz

#2 Příspěvek od Vlasta333 »

Takto vypada eTRAYz ked ide ( vypnuty firewall ) :arrow:

Obrázek

Obrázek


A takto ked nejde :arrow:

Obrázek

skervarz
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: 07 pro 2008 23:50
Bydliště: Praha

Re: Comodo blokuje eTRAYz

#3 Příspěvek od skervarz »

Muzete ukazat, co mate nastaveno v pravidlech pro eTRAYz a v globalnich pravidlech? Pokud mate nastaveno logovani na blokovaci pravidla, muzete zobrazit, co vam to da do logu, kdyz to zkousite? :).

Vlasta333
4. Stupeň Varování
Příspěvky: 73
Registrován: 25 kvě 2008 18:07

Re: Comodo blokuje eTRAYz

#4 Příspěvek od Vlasta333 »

Srdečná vďaka za reakciu ! Práve som zistil,že pri vypnutom Comodo firewall a zapnutom Windows firewall beží všetko OK.
Ale jedno nechápem - prečo sa mi mení prihlasovacia IP adresa z 192.168.5.3 na 192.168.1.4
To bude niečo v nastavení routera,ale to nie je teraz podstatné.
Ani pri jednej IP adrese ma nepustí cez Comodo.
Tu sú screeenshoty:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

PetrTl
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 27 úno 2008 11:47

Re: Comodo blokuje eTRAYz

#5 Příspěvek od PetrTl »

Bohužel jsem na tom časově o tomto víkendu velice bídně, proto jen telegraficky:

- použijm prosím pro NAS adresu ze stejného segmentu jako máš PC. Pravděpodobně i router. V tvém předešlém topicu http://viry.cz/forum/viewtopic.php?f=3&t=95556 jsi měl NAS na 192.168.1.3. Nechápu, proč je teď na 192.168.5.3, když PC má adresu 192.168.1.2

- potom zkus udělat to, co jsem ti v tomto topicu navrhoval v posledním příspěvku. Potom ses tam už neozval a teď tvrdíš, že ti to před reinstalací jelo. Čili možná něco pomohlo.
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.

Vlasta333
4. Stupeň Varování
Příspěvky: 73
Registrován: 25 kvě 2008 18:07

Re: Comodo blokuje eTRAYz

#6 Příspěvek od Vlasta333 »

PetrTl píše:Bohužel jsem na tom časově o tomto víkendu velice bídně, proto jen telegraficky:

- použijm prosím pro NAS adresu ze stejného segmentu jako máš PC. Pravděpodobně i router. V tvém předešlém topicu http://viry.cz/forum/viewtopic.php?f=3&t=95556 jsi měl NAS na 192.168.1.3. Nechápu, proč je teď na 192.168.5.3, když PC má adresu 192.168.1.2

- potom zkus udělat to, co jsem ti v tomto topicu navrhoval v posledním příspěvku. Potom ses tam už neozval a teď tvrdíš, že ti to před reinstalací jelo. Čili možná něco pomohlo.
Fuu - srdečná VĎAKA za odpoveď !!!
Práve som nainštaloval verziu 4

Kód: Vybrat vše

http://personalfirewall.comodo.com/free-download.html
a už mám aj po probléme.Ja naozaj neviem kde bola chyba.
Ani minule a ani teraz.
Na PC mam vzdy iba tuto adresu IP : 192.168.5.3
Taku adresu IP musim vzdy zadat ked preinstalujem windows a pripajam sa na siet.Udaje mi dal provider.
Ale v pripájacom SW eTRAYz sa mi obcas zmeni IP adresa a ja neviem naozaj prečo.
Avsak ja mam kvoli tomuto NAS serveru router - inak by som ho nemohol spojazdnit.A prave tam myslim robim niekde chybu a neviem kde.
Ono mi to forwardovanie portov stále nefunguje 100% O.K.
Akurát mi otvorí port pre P2P sieť Strong DC++ ale pre torrent siete nie :(
Takisto mi nefunguje jedno posielanie súborov cez NAS server, kde je takisto žiadaný port forwarding.
Neviem - nevyznám sa do sietí.Zavolám teda svojho providera - takto to riešiť bude asi obtiažne a iba by som Vás oberal o čas a nervy :mrgreen: :oops:
Aj tak ĎAKUJEM a som rád,že mi to teraz po preinštalovaní Comoda na new verziu opäť ide :)

PetrTl
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 27 úno 2008 11:47

Re: Comodo blokuje eTRAYz

#7 Příspěvek od PetrTl »

No když ti to už funguje, tak zaplaťpámbu. Sice to není nalezení podstaty problému, ale budiž.

Jen bych chtěl tak malilinko decentně podtknout k té 4-kové verzi - je to horká novinka, jak jsem se dočet, tak má zatím značné nedokonalosti. Já už se jí věnovat asi nikdy nebudu (nemá moje sympatie) a obávám se, že v nejbližší době tady na fóru moc operativní podpory existovat nebude. Takže s případnou pomocí při případných problémech to bude velice obtížné.
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.

Zamčeno