Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

poplašná zpráva u Avastu - dotaz

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
tominus
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: 12 úno 2010 22:06

poplašná zpráva u Avastu - dotaz

#1 Příspěvek od tominus »

Ahoj, chci se zeptat, mám antivir Avast a už mi nějakých pár virů odhalil, ale něco nevím - když třeba na nějakým webu najde vir, ozve se poplašný zvuk a vyjede poplašná tabulka. Vždy dám přerušit spojení a chci se zeptat jestli to dělám správně a co to znamená že v okně rezidentní ochrany u webového štítu je počet infikovaných stále 2 a v truhle nic není. Děkuji za odpověď. :|

Storm
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: 27 úno 2005 18:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: poplašná zpráva u Avastu - dotaz

#2 Příspěvek od Storm »

Rekl bych, ze je to v poradku, v oknu rezidentni ochrany u webového stitu je pocet infikovanych stale 2, protoze je to zaznam, tzn historie, za urcity cas behu antiviru.
Pokud se prerusi spojeni, tak vir by se vubec nemel dostat do PC, proto v truhle zadne soubory nejsou.
Kdyztak me nekdo opravte, ale myslim, ze by to tak melo byt.

roxtedy
3. Stupeň Varování
Příspěvky: 5
Registrován: 30 lis 2006 09:43

Re: poplašná zpráva u Avastu - dotaz

#3 Příspěvek od roxtedy »

jo je to správně, avast do pc nic nepustí. AVG je na tom obráceně, stahované infikované soubory uloží do pc a teprve až je chce uživatel spustit, tak soubor zkontrolují..

Uživatelský avatar
cernohous13
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 8721
Registrován: 09 pro 2006 06:19
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: poplašná zpráva u Avastu - dotaz

#4 Příspěvek od cernohous13 »

tominus píše:Ahoj, chci se zeptat, mám antivir Avast a už mi nějakých pár virů odhalil, ale něco nevím - když třeba na nějakým webu najde vir, ozve se poplašný zvuk a vyjede poplašná tabulka. Vždy dám přerušit spojení a chci se zeptat jestli to dělám správně a co to znamená že v okně rezidentní ochrany u webového štítu je počet infikovaných stále 2 a v truhle nic není. Děkuji za odpověď. :|
Ahoj, ano v takových případech je správné přerušit spojení.
Dovolím si předpokládat, že při dalším startu jsou záznamy u webového štítu 0 :wink:
Doporučení:
V průběhu léčení prováděj nové instalace a odinstalace jen na můj pokyn.
Důkladně prostuduj a proveď celou operaci podle mé odpovědi.
V případě nejasností se zeptej - vysvětlím Obrázek

-------------------------------------------------------------------------------------------------
> Podpora fóra <

tominus
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: 12 úno 2010 22:06

Re: poplašná zpráva u Avastu - dotaz

#5 Příspěvek od tominus »

Děkuji, opravdu je nyní počet infikovaných souborů 0 a děkuji za radu.Ještě se chci zeptat na funkci databáze pro obnovu VRDB. Podle nápovědy to chápu jako nástroj pro obnovu infikovaných souborů, kdyby pronikl vir do PC a něco poškodil aby se soubory daly na vyléčení. Ale nevím, jak docílit toho, aby byla VRDB provedena. Mám nastaveno "Generovat VRDB při nečinnosti" a ikonka je často v pohybu, ale nikdy se mi da tabáze nevytvořila :( můžete mi někdo poradit jak toho docílit? Děkuji

Storm
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: 27 úno 2005 18:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: poplašná zpráva u Avastu - dotaz

#6 Příspěvek od Storm »

Pokud chcete generovat VRDB, klepnete na ikonku a vyberte generovat databazi VRDB ihned, myslim, ze nejaka takova volba tam je...
Mozna by stalo zapremyslet o aktualizaci programu na Avast! 5, v teto nove verzi uz databaze VRDB neni, ale Avast obsahuje mnohe vylepseni, vice o programu: http://www.avast.cz/cze/pr-be-free.html
Aktualni verzi si muzete stahnout treba tu:http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ ... tni/avast/

tominus
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: 12 úno 2010 22:06

Re: poplašná zpráva u Avastu - dotaz

#7 Příspěvek od tominus »

Děkuji za radu. novy avast jsem si stáhl ještě dotaz - Avast 5 mi píše že bude platný do 1.4.2010. je to dočasná verze nebo je problém u mě?

Uživatelský avatar
cernohous13
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 8721
Registrován: 09 pro 2006 06:19
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: poplašná zpráva u Avastu - dotaz

#8 Příspěvek od cernohous13 »

http://www.avast.cz/cze/download-avast-home.html

asi bude nutná registrace a bude ti zaslán registrační klíč (tak jak to dosud u Avastu fungovalo)
Doporučení:
V průběhu léčení prováděj nové instalace a odinstalace jen na můj pokyn.
Důkladně prostuduj a proveď celou operaci podle mé odpovědi.
V případě nejasností se zeptej - vysvětlím Obrázek

-------------------------------------------------------------------------------------------------
> Podpora fóra <

tominus
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: 12 úno 2010 22:06

Re: poplašná zpráva u Avastu - dotaz

#9 Příspěvek od tominus »

děkuji, můžete uzavřít téma :)

Uživatelský avatar
cernohous13
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 8721
Registrován: 09 pro 2006 06:19
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: poplašná zpráva u Avastu - dotaz

#10 Příspěvek od cernohous13 »

Nemáš zač - rádo se stalo a jsme tady i příště Obrázek
Doporučení:
V průběhu léčení prováděj nové instalace a odinstalace jen na můj pokyn.
Důkladně prostuduj a proveď celou operaci podle mé odpovědi.
V případě nejasností se zeptej - vysvětlím Obrázek

-------------------------------------------------------------------------------------------------
> Podpora fóra <

Odpovědět