Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Přechod z Keira na Comodo

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Mafian
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 01 úno 2007 14:19

Přechod z Keira na Comodo

#1 Příspěvek od Mafian »

Dobrý den,

Dostal se mi do ruky notebook a "dumám", zda li kombinací Avast5 a Comod pro Win7 64bit systém neudělám nějakou chybu. Co se týká comoda, na starém pc jsem jel na Keiru od Sunbeltu... mám očekávat i zde nějaké problémys přechodem ? (obsahuje Comodo třeba ten přehled, kdy vidíte kam se který proces přistupuje ? Umí logovat ? Co přidávání vyjímek ? mám tam čekat nějaké šílenosti ? :D )

Děkuji předem za názory, pokud jsem to fouknul do špatné sekce tak se omlouvám. :wink:

PetrTl
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 27 úno 2008 11:47

Re: Přechod z Keira na Comodo

#2 Příspěvek od PetrTl »

Těžko hodnotit. Pro mnoho běžných uživatelů bývá provoz Comoda nepřekonatelným problémem. FW má velice flexibilní možnosti nastavování. Druhá ze základních částí s názvem Defense+ (což je něco jako HIPS, behavior blocker, ...), ta právě dělává moc problémů, klade "velice odborné dotazy".

Odzkoušení v tomto případě nestojí vůbec nic, ani restrikci pro opakovanou instalaci v budoucnosti. Jestli chceš, zkus a uvidíš. Tvůj dotaz na mne působí nepatrně dojmem, že by ti to mohlo sednout. Ale možná taky ne. Je to na tobě. Mrkni když tak předem na http://viry.cz/forum/viewtopic.php?f=29&t=73650, je to sice staré, ale mnoho věcí je zatím platných. Pokud už teda nevyhodili ven čtyřku.

Jo a je to teda i počeštěné.
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.

Uživatelský avatar
Laudan
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: 18 úno 2005 03:19
Bydliště: Praha

Re: Přechod z Keira na Comodo

#3 Příspěvek od Laudan »

rovnez mam k naproste spokojenosti kerio a take uvazuji o vyzkouseni comodo byt nespecham.
ovsem po procteni zde uvedeneho odkazu radeji pockam jeste dele :D

z toho plyne,ze zatim mam jen jeden dotaz :
dela nejake problemy pokud se ve viste necha nainstalovane kerio,to se samozrejme vypne a paxe instaluje comodo???
chtel bych totiz mit oba za ucelem mozneho prepinani.
To,ze jsem paranoidni jeste neznamena,ze po mne nejdou..... ;-)

PetrTl
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 27 úno 2008 11:47

Re: Přechod z Keira na Comodo

#4 Příspěvek od PetrTl »

Kerio v podstatě neznám, ale k takové situaci snad ani nelze za normálních podmínek dospět. Pouhé vypnutí, což znamená jen ukončení grafického prostředí po startu aplikace, nevypne celou aplikaci.
Aby aplikace zůstala v systému, ale nestartovala, tak by se podle mne muselo jít do nouzového režimu a v něm zakázat startování naprosto všech ovladačů, služeb a programů, které za normální situace startují.
U Comoda je to tak, že pokud jen ukončíš program Comodo, tak zůstane systém běžet, funguje dále. Jediný efekt je ten, že člověk nedostává hlášky aplikace a ta se pak řídí existujícími pravidly. A pokud pravidlo neexistuje, tak neznámou činnost nepovolí. Čili odstavení za chodu možné není. To odporuje logice. Firewall musí startovat na co nejnižší úrovni a musí být odolný proti ukončení.
Souběžnou činnost dvou firewallů si ani představit nedokážu. Slušný firewall má už při instalaci zjistit, že existuje jiný kolega, konkurent, a nepokračovat v instalaci před jeho zrušením.
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.

Mafian
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 01 úno 2007 14:19

Re: Přechod z Keira na Comodo

#5 Příspěvek od Mafian »

Ahoj,
firewall je to opravdu zajímavý, niceméně mi v něm právě chybí ten přehled jako je v Keiru. Tedy... on tam je, ale než ho vždycky otevřu. Ale dobře, s Avasem se to zatím nehádá a myslim si že ho trochu díky té defenzi i rozšíří.

Ale ješte bych mě takovej dotaz k těm záznamům. Jak moc si mám dělat hlavu s těmi záznamy v proaktivní ochraně a ochraně sítě ? Neustále se tam kůpí soubory ke "kontrole" a firewall pro změnu pokusy o průnik, kde vidím System který něco posílá na můj AP. :shock:

Budu rád za případné nazory. :D

Uživatelský avatar
Laudan
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: 18 úno 2005 03:19
Bydliště: Praha

Re: Přechod z Keira na Comodo

#6 Příspěvek od Laudan »

PetrTl píše:Kerio v podstatě neznám..........Pouhé vypnutí, což znamená jen ukončení grafického prostředí po startu aplikace, nevypne celou aplikaci.
pro tvou predstavu tam mam na vyber volby jak ,,zakazat firewall,, coz se nas ted netyka,tak jinou ,,ukoncit,,
no nic,necham si to cele dlouhodobe prochazet hlavou a uvidim co se jeste kde treba dozvim.

zatim vsak bez milovaneho keria ani ranu :) :) :)

navic comodo ma v nazvu ,,internet security,, a co ma tato slova,to je podezrele ve smyslu,ze cert vi co takove baliky v kompu vse delaji,ze jeste uvidim zda na nej vubec dojde kdy rada.
To,ze jsem paranoidni jeste neznamena,ze po mne nejdou..... ;-)

PetrTl
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 27 úno 2008 11:47

Re: Přechod z Keira na Comodo

#7 Příspěvek od PetrTl »

Já už s Comodem nedělám strašně dlouho, ale když nikdo jiný sem nepíše ....Ale snad teď napíše. Takže jen co si pamatuju a dost všeobecně:
Mafian píše:Neustále se tam kůpí soubory ke "kontrole"
Se známými, ověřenými soubory Comodo pracuje rychleji a nemá snad tak tvrdé nějaké podmínky, jako pro neznámé. Ale ověření u nich trvalo někdy hodně dlouho a někdy je neověřili nikdy. No a než aby mi strašily v přehledu, tak jsem je semtam (nejdřív pročistil a pak) vymazal.
Mafian píše:... firewall pro změnu pokusy o průnik, kde vidím System který něco posílá na můj AP.
Když firewall něco blokuje a nikomu to "nevadí", tak je snad vše v pořádku. A jestli vadí stále stejné záznamy v logu, není nic jednoduššího, než na to nahodit blokující a nelogující globální pravidlo. Jak jsem to byl nucen si udělat doma na Nortonovi. Jen jestli ti dobře rozumím - firewall blokuje a loguje nějaký odchozí provoz z PC? To není až tak běžným jevem, ale nedokážu to teď samozřejmě posoudit.
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.

PetrTl
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 27 úno 2008 11:47

Re: Přechod z Keira na Comodo

#8 Příspěvek od PetrTl »

Laudan píše:pro tvou predstavu tam mam na vyber volby jak ,,zakazat firewall,, coz se nas ted netyka,tak jinou ,,ukoncit,,
no nic,necham si to cele dlouhodobe prochazet hlavou a uvidim co se jeste kde treba dozvim.

zatim vsak bez milovaneho keria ani ranu :) :) :)

navic comodo ma v nazvu ,,internet security,, a co ma tato slova,to je podezrele ve smyslu,ze cert vi co takove baliky v kompu vse delaji,ze jeste uvidim zda na nej vubec dojde kdy rada.
Ale to já vím, že to u Keria je v nabídce, jenže Comodo volbu totálně ukončit nemá - ukončí se jen grafická nadstavba, UI.
Čertovy vědomosti mi jsou u .... (ukradené), já zas vím, že takový balík mívá optimalizované funkce v tom smyslu, že nebude mít zduplikovanou případně zvícenásobněnou obranu v některé části. Což u skládačky jednotlivých programů nastává dost často a pochopitelně tím systém pak brzdí.

Nehodlám váš vztah žádným způsobem rozbíjet. K propagátorům Comoda nepatřím již dlouhý čas. :)
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.

Uživatelský avatar
Laudan
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: 18 úno 2005 03:19
Bydliště: Praha

Re: Přechod z Keira na Comodo

#9 Příspěvek od Laudan »

ano,trochu jsem se do toho zamotal,problem je v tom,ze nikoliv kerio ale prave comodo jiz nikdy nejde vypnout,rozumim.
to bych od nej sam necekal.

PetrTl
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 27 úno 2008 11:47

Re: Přechod z Keira na Comodo

#10 Příspěvek od PetrTl »

Záleží na tom, za jakého hlediska úhlu pohledu se to bere. Pokud má něco možnost ručního vypnutí, tak je tím pádem taky možnost, že totéž udělá malware. Což není u bezpečnostního programu zrovna to pravé ořechové. Si myslím.
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.

skervarz
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: 07 pro 2008 23:50
Bydliště: Praha

Re: Přechod z Keira na Comodo

#11 Příspěvek od skervarz »

Comodo nejde rucne uplne vypnout, prave proto, ze to je internet security ... tzn. ze mimo jinych veci chrani sebe pred zasahem malware.
Nicmene nevidim problem v tom, ze nejde vypnout ... pokud je nutno vypnout firewall tak to jde, pokud je nutno zbavit se comoda, tak lze odinstalovat.

:!: Hlavni rozdil mezi keriem a comodem je v zapisu pravidel ... zatimco comodo ma v pravidlech komunikaci in/out, tak kerio melo local a remote (coz je na pochopeni trosku jednodussi), toto mi delalo problem - protoze to spolu vubec nekoresponduje.

Pokud je comodo v zakladnim nastaveni, tak funguje nastavovani podobne jako u keria (pro aplikaci je komunikace bud povolena nebo zakazana). Sila comoda je spise v tom, ze tam clovek muze nastavovat veci hodne do detailu a vsechno si ohlidat ...

Razim nazor: Comodo je pro ty, kteri se chteji firewallu obcas venovat a za to ocekavaji trochu lepe zajisteny pocitac. Pokud chce nekdo firewall nainstalovat a nechat byt (a duverovat, ze to vyrobce za nej vychytal) tomu urcite kolegove doporuci neco jineho.

Zamčeno