Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

2 OS (XP + W7)

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Petasss
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: 10 led 2009 20:28

2 OS (XP + W7)

#1 Příspěvek od Petasss »

Ahoj,
Potřeboval bych poradit s následujícím:
Takže chtěl bych mít Windows Xp a zároveň Windows 7, po spuštění PC, aby se objevila tabulka a tam bylo na výběr, jestli chci nabootovat Xp nebo W7.
Momentálně mám disk rozdělenej na 2 části: 1- zde je windows XP a 2- zde jsou různé data, mam tam ještě 150BG místa, takže nejspíš z něho by to chtěl vzít cca 40GB a vytvořit novou partition pro windows 7. Jak ? Mám sice partition magic 8, ale moc se v tom nevyznám a proto bych s tímto také potřeboval poradit, jak to rozdělit, aniž bych ztratil data.

Díky moc za rady.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 OS (XP + W7)

#2 Příspěvek od Rudy »

Disk, ze kterého chcete oddělit část na novou partition musíte nejprve defragmentovat. pak spusťte PM8 a proveďte oddělení. myslím, že tato verze nedovolí oddělit více diskového prostoru v případě, že by na něm nebyly pouze prázdné clustery.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Petasss
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: 10 led 2009 20:28

Re: 2 OS (XP + W7)

#3 Příspěvek od Petasss »

a jaký program by jste tedy doporučil ? Aby nebylo nutností pouštět defragmentaci.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 OS (XP + W7)

#4 Příspěvek od Rudy »

Defragmentovat musíte. Data na disku musí být "v jednom chumlu" , aby vznikl celistvý prázdný prostor, který pak oddělíte. měl by vám stačit systémový defrag.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Petasss
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: 10 led 2009 20:28

Re: 2 OS (XP + W7)

#5 Příspěvek od Petasss »

hm, tak při pokusu o spuštění defragmentace:
http://i48.tinypic.com/11l38jk.jpg

Dnes jsem zkoušel už ten disk rozdělit, ale nedařilo se, kolikrát jsem musel i restartovat počítač a nechat opravit chyby pomocí toho windowáckýho disk checkeru (ztratila se část disku )....při posledním pokusu se mě už ani po opravě část disku neobjevila, ale je tam (pomocí windows xp manageru jsem jsem dal analyzovat disk a najednou jsem viděl, jak to prohledává data, který jsem na disku vůbec nenašel, tak jsem na to klikl pravým a dal otevřít ve složce a všechny ty data, co zmizely, tak byli v nějaké 0001 složce....nevím, jestli kvůli tomu teď nejde ani ta defragmentace :S)

Uživatelský avatar
cernohous13
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 8721
Registrován: 09 pro 2006 06:19
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 OS (XP + W7)

#6 Příspěvek od cernohous13 »

Rudymu se omlouvám za vstup - nechci to řešit přes SZ (byl jsem uživatelem vyzván)

Petasss - mohou být problémy na disku
stáhni http://www.slunecnice.cz/sw/hd-tune/ -> spusť a záložka Error scan -> Start
bude to chvíli trvat - pak sem napiš jestli našel nějaké červené sektory

Kde jsi viděl, že se (ztratila se část disku ) ?
Doporučení:
V průběhu léčení prováděj nové instalace a odinstalace jen na můj pokyn.
Důkladně prostuduj a proveď celou operaci podle mé odpovědi.
V případě nejasností se zeptej - vysvětlím Obrázek

-------------------------------------------------------------------------------------------------
> Podpora fóra <

Petasss
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: 10 led 2009 20:28

Re: 2 OS (XP + W7)

#7 Příspěvek od Petasss »

Ok, test běží
Fragmentace disku dokončena.

K té "ztrátě" - Mám disk rozdělený na 2 partition (C: a D:), zkoušel jsem z D: "sebrat" volné místo a vytvořit pomocí něj nový partition, kam bych nainstaloval Windows 7 (program: Acronis Disk Director a funkce Split to byla myslím.), nikdy se mi to nepodařilo, protože to psalo, že to bude trvat např. 16 hodin, což se mi zdálo divný a tak jsem to přesušil, poté mi vždycky ta část disku (D:) nešla otevřít nebo teď při posledním pokusu šla, ale nebyla tam vidět žádná data, ale využité a volné místo to zobrazovalo. Když standartní program Windowsu Xp (Chck disk) nepomohl, tak jsem zkusil WindowsXp Manager a dal Analyzovat disk, přičemž jsem viděl, jak ty data, který tam nebyly vidět analyzuje, ale nacházely se v jiném umístění než dříve (dříve - D:\Petas\....nyní D:\found.001\dir0000.chk). Tak jsem ty data z "found.001" přetáhl zpět do "Petas".

Takže vlastně o data jsem nepřišel, jen byly přesunuté v jiné části disku (je zajímavé, ze jsem zkoušel dát zobrazit skryté soubory a složky a stejně jsem tu složku found.001 nenašel, ale musel jsem v tom Windows Xp Manageru po dokončení analýzy - šložky, co analyzoval, tak se zobrazovaly po straně, tak jsem na ně jednu klikl pravým a dal otevřít ve složce, tak tím jsem se dostal ke svým "ztraceným" datům.

Doufám, že jsem to vysvětlil srozumitelně :D a a na nic jsem nazapomněl.

Uživatelský avatar
cernohous13
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 8721
Registrován: 09 pro 2006 06:19
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 OS (XP + W7)

#8 Příspěvek od cernohous13 »

Počkáme na výsledek HDtune - pak budeme pokračovat
Doporučení:
V průběhu léčení prováděj nové instalace a odinstalace jen na můj pokyn.
Důkladně prostuduj a proveď celou operaci podle mé odpovědi.
V případě nejasností se zeptej - vysvětlím Obrázek

-------------------------------------------------------------------------------------------------
> Podpora fóra <

Petasss
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: 10 led 2009 20:28

Re: 2 OS (XP + W7)

#9 Příspěvek od Petasss »

Test disku dokončen.
Výsledek:

Obrázek

Uživatelský avatar
cernohous13
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 8721
Registrován: 09 pro 2006 06:19
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 OS (XP + W7)

#10 Příspěvek od cernohous13 »

Dobrá zpráva - disk by měl být v pořádku

stáhni tady http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ ... raggler/?g a proveď defragmentaci
kdybys nevěděl jak, tak napiš
Doporučení:
V průběhu léčení prováděj nové instalace a odinstalace jen na můj pokyn.
Důkladně prostuduj a proveď celou operaci podle mé odpovědi.
V případě nejasností se zeptej - vysvětlím Obrázek

-------------------------------------------------------------------------------------------------
> Podpora fóra <

Petasss
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: 10 led 2009 20:28

Re: 2 OS (XP + W7)

#11 Příspěvek od Petasss »

právě teď jsem tu defragmentaci dodělal pomocí Piriform Defraggler, což mi teď už nevím kdo tady poslal. To musím znova tímto programem ? :shock: :)

Petasss
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: 10 led 2009 20:28

Re: 2 OS (XP + W7)

#12 Příspěvek od Petasss »

btw tak jsem se spletl, ta defragmentace ještě není hotová, ale je to už asi hodinu na 100%, ale ještě to něco dělá :S

Uživatelský avatar
cernohous13
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 8721
Registrován: 09 pro 2006 06:19
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 OS (XP + W7)

#13 Příspěvek od cernohous13 »

Petasss píše:právě teď jsem tu defragmentaci dodělal pomocí Piriform Defraggler, což mi teď už nevím kdo tady poslal. To musím znova tímto programem ? :shock: :)
asi já ještě přes SZ :D

počkej až se ta defragmentace ukončí - a počítej s tím, že všechno co budeme dělat trvá neskutečně dlouho - tak nezmatkuj a nech všechny procesy standartně dokončit Obrázek

stáhni http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ ... edition/?g a dej sem odkaz na screen co tam našel
Doporučení:
V průběhu léčení prováděj nové instalace a odinstalace jen na můj pokyn.
Důkladně prostuduj a proveď celou operaci podle mé odpovědi.
V případě nejasností se zeptej - vysvětlím Obrázek

-------------------------------------------------------------------------------------------------
> Podpora fóra <

Petasss
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: 10 led 2009 20:28

Re: 2 OS (XP + W7)

#14 Příspěvek od Petasss »

Obrázek

Obrázek pořízen ještě při nedokončené defragmentaci, ale to by nemělo vadit snad :)
Zajímavý, ten disk je 640GB a tady je jen 596GB :) (presně těch 40GB, co schází, jsem nastavoval pro novou partition, která se nepodařila)

Uživatelský avatar
cernohous13
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 8721
Registrován: 09 pro 2006 06:19
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 OS (XP + W7)

#15 Příspěvek od cernohous13 »

Vidím a taky nevím kam jsi těch 40G zašil :o

Dávám oběd a siestu - snad mě něco napadne a později se ozvu
Doporučení:
V průběhu léčení prováděj nové instalace a odinstalace jen na můj pokyn.
Důkladně prostuduj a proveď celou operaci podle mé odpovědi.
V případě nejasností se zeptej - vysvětlím Obrázek

-------------------------------------------------------------------------------------------------
> Podpora fóra <

Odpovědět