Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Zone Alarm a zdielanie internetoveho pripojenia

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
knox
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: 05 úno 2005 11:28
Kontaktovat uživatele:

Zone Alarm a zdielanie internetoveho pripojenia

#1 Příspěvek od knox »

Podarilo sa niekomu rozchodit zdielanie internetoveho pripojenia s tymto firewallom (9.1.007.002)? Nainstalovany teda na pocitaci ktory posobi ako server, cez jednu sietovu kartu je pripojeny na kablovy modem a cez druhu je zosietovany s dalsim pocitacom s ktorym zdiela to internetove pripojenie.
Mozem dat do trusted cokolvek ale nejde to, nejde to ani ked trusted zone security vypnem...dokonca ani ked vypnem internet zone security - vtedy mi maximalne ide daky internetovy server opingovat ale stranky sa nenacitaju, pomoze az vypnutie zone alarmu. Googlil som a skusal niekolko hodin ale nepodarilo sa mi to rozchodit, mate s tymto nejake skusenosti?

Vao02
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 149
Registrován: 21 srp 2007 20:30

Re: Zone Alarm a zdielanie internetoveho pripojenia

#2 Příspěvek od Vao02 »

http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?f=41&t=5704 toto si projdete, snazte se dokonale porozumet, potom doporucuji zkusit znova konfigurovat od zacatku ( asi i lepe reinstal fw a vycistit pc ). Jestli tomu dobre rozumim, tak server na net a to druhe pc k tomu serveru, na druhem pc fw neni. Nemate tam neco v pravidlech, nejake restrikcni omezeni neceho ( vuci tomu druhemu pc ) co win potrebujou pro komunikaci mezi sebou? ( jako jestli jste neco nebloknul treba nechtene = projit pravidla jedno po druhem a zjistit co ktera systemova sluzba ma nastaveno.... a pokud je u nejake omezeni, tak vygooglit k cemu je dobra a zkusit povolit ) Hledat mezi pravidly, ktera jsou vytvorena pro IP toho 2. kompu.

Asi jste si ten server nejak chranil vuci netu a tam si myslim ze bude asi ten problem. Bude tam neco obecne bloknute co znemozni aby se pripojilo i pc ze vnitr site. Je mi jasne ze trusted to 2. pc by to melo resit,ale mozna ze po precteni toho navodu najdete tu konfiguracni chybu.

:idea: Dalsi vec, ktera me napada zkusit tu "vnitrni sit" = tu druhou sitovou kartu, prez kterou to jde na ten druhy komp, proste vymazat. Nechat jen rozhrani server/net. Mozna,ze se potom pri novem pozadavku zone zepta a kdyz budete jen souhlasit, tak si to nakonfiguruje sam jak to ma byt.

Jsou to jen takove tlachy, prakticke zkusenosti nemam, tak snad vam to k necemu bude.
ObrázekObrázekObrázek

knox
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: 05 úno 2005 11:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Zone Alarm a zdielanie internetoveho pripojenia

#3 Příspěvek od knox »

Podla toho som to praveze nastavoval...vyskusal som uz niekolko firewallov, myslim ze chyba tu neni u mna ale v zone alarm ktory proste vo free verzii nejde nastavit tak ako by bolo treba. Aspon tak som to pochopil ked som studoval napovedu a zone alarm forum. Tak ci tak som ale zistil ze zone alarm mi celkom spomaluje net, takze pojde znova prec - vyskusal som uz snad vsetky free firewally a kazdy mi skor ci neskor prestal vyhovovat...asi bude muset stacit firewall v routri :(

tuvok07
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1197
Registrován: 07 bře 2007 17:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Zone Alarm a zdielanie internetoveho pripojenia

#4 Příspěvek od tuvok07 »

Taky jsem takhle se Zone Alarmem narazil....
Albert Einstein: Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.

knox
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: 05 úno 2005 11:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Zone Alarm a zdielanie internetoveho pripojenia

#5 Příspěvek od knox »

Hm takze chyba bola v tom ze fw svojvolne zablokoval generic host process - server. Aj tak vsak zdielanie funguje iba ked je internet zone security nastavene na medium...

rousini
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 137
Registrován: 25 led 2008 16:34

Re: Zone Alarm a zdielanie internetoveho pripojenia

#6 Příspěvek od rousini »

Jsou problémem 250Kč za router: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 72Z92UADOD nebo to nese nějaké jiné výhody?
V nekomerční zóně prosím TYKAT...

knox
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: 05 úno 2005 11:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Zone Alarm a zdielanie internetoveho pripojenia

#7 Příspěvek od knox »

Nie su, planujem kupit kvalitny router behom tyzdna ale tak doteraz to nebolo potrebne...
Ci sw fw nesie zo sebou vyhody je dobra otazka, to by aj mna zaujimalo? Ci staci hentaky hw fw... Minimalne softwarovy fw umoznuje kontrolu programov co je podla mna klucove celkom, nie?

Vao02
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 149
Registrován: 21 srp 2007 20:30

Re: Zone Alarm a zdielanie internetoveho pripojenia

#8 Příspěvek od Vao02 »

knox píše:Hm takze chyba bola v tom ze fw svojvolne zablokoval generic host process - server. Aj tak vsak zdielanie funguje iba ked je internet zone security nastavene na medium...
A kdyby jste mel jenom jedno pc, tak by jste generic host process potrebobval? :wink: Primarne je ZAfw myslim urcen k ochrane osobnich pocitacu, pokud od nej chcete neco jineho... musite si ho predelat. Samozrejme ze na medium, kdyz si soupnete to soupatko na high, tak je nastaven pro internetove kavarny atp. cili = co mozna nejvice restriktivne chranit sveho majitele vuci dzungli internetu.
Bude tam neco obecne bloknute co znemozni aby se pripojilo i pc ze vnitr site.
:)
knox píše:Podla toho som to praveze nastavoval...vyskusal som uz niekolko firewallov, myslim ze chyba tu neni u mna ale v zone alarm ..
Ja teda vzdy hledam chyby napred u sebe, zejmena pokud me nejake softy reaguji obdobne. Je totiz nanejvys pravdepodobne, ze neco delam v tom pripade blbe.

ktory proste vo free verzii nejde nastavit tak ako by bolo treba
a zkousel jste si nastavit trial placene verze?

Tak ci tak som ale zistil ze zone alarm mi celkom spomaluje net, takze pojde znova prec - vyskusal som uz snad vsetky free firewally a kazdy mi skor ci neskor prestal vyhovovat...asi bude muset stacit firewall v routri :(
Tak to jsem rad, ze ja to se ZAfw vubec nepostrehnu to zpomaleni. Muj nazor je ten, ze pro normalniho uzivatele je lepsi varianta swfw ano a hw ne, nez hwfw ano - swfw ne. Samozrejme nejlepsi je kombinace sw i hw fw.
ObrázekObrázekObrázek

knox
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: 05 úno 2005 11:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Zone Alarm a zdielanie internetoveho pripojenia

#9 Příspěvek od knox »

Tak ja som mylne predpokladal ze kebyze zablokuje generic host tak by nesiel internet vobec...ale ono to nezablokovalo cely ale len internet - server. A skusal som len kombinaciu uplne vypnut program control ale s internet zone security na high takze mi to neslo.
Router s hw fw aj tak ci tak budem potrebovat takze uvidim ci necham aj zone alarm...

Zamčeno