Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Co se mohlo zničit?

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Tučňák
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: 22 čer 2008 19:25

Co se mohlo zničit?

#1 Příspěvek od Tučňák »

Něco se mi asi zničilo v počítači. Najednou se mi zasekla myš, nešlo nic dělat, tak jsem vypnul počítač a pak už nešel zapnout. Po chvilce se tedy rozjel, ale nic nenaběhne, monitor bliká. Co se mohlo stát? Dá se takhle aspoň trochu poradit?
RSIT - - - CCleaner - - - MBAM - - - AVPTool

:arrow: ComboFix v žádném případě nepoužívejte bez doporučení rádce, mohlo by dojít k poškození systému!!!

jaojao

Re: Co se mohlo zničit?

#2 Příspěvek od jaojao »

Ahoj, při čem se to seklo?,
To může být třeba deska, mně to dělalo jeden čas taky, zkus ještě vzadu vypnout vypínač napájení el. na pár sekund (10 - 15) a pak znovu zapnout vypínač a opět zkus nastartovat PC.

Tučňák
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: 22 čer 2008 19:25

Re: Co se mohlo zničit?

#3 Příspěvek od Tučňák »

To jsem zkoušel, ale nepomohlo to. Chyba je pravděpodobně na základní desce. Níže je obrázek vadné komponenty (znázorněný šipkou). Podle manuálu se jedná o integrovaný obvod ICH 5.
Co se s tím dá dělat?
deska.jpg
deska.jpg (102.64 KiB) Zobrazeno 2171 x
RSIT - - - CCleaner - - - MBAM - - - AVPTool

:arrow: ComboFix v žádném případě nepoužívejte bez doporučení rádce, mohlo by dojít k poškození systému!!!

jaojao

Re: Co se mohlo zničit?

#4 Příspěvek od jaojao »

Jak je stará? Máš ji ještě v záruce? A jak vypadají např. kondenzátory?

Tučňák
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: 22 čer 2008 19:25

Re: Co se mohlo zničit?

#5 Příspěvek od Tučňák »

Deska je stará 5 let. Záruka na ni už není. Kondenzátory i jiné součástky se zdají být v pořádku. Ale ten integrovaný obvod (viz obrázek) je viditelně poškozený a při zapnutém PC se velmi rychle hřál až byl úplně horký.

Pozn. ten obrázek není moje deska, je to jen názorná ukázka toho IO
RSIT - - - CCleaner - - - MBAM - - - AVPTool

:arrow: ComboFix v žádném případě nepoužívejte bez doporučení rádce, mohlo by dojít k poškození systému!!!

jaojao

Re: Co se mohlo zničit?

#6 Příspěvek od jaojao »

Hmm, zkusit se obrátit někam přes prodejce na servis ti by pak posoudili zda není chyba ještě jinde, nebo jestli by nebylo lepší když už má svoje za sebou novou, pokud by to opravili zadarmo to jistě nebude a zítra tam klekne (může) něco jiného...

Každopádně ať se rozhodneš jakkoliv, nechal bych zkontrolovat i minimálně ještě zdroj, nevím přičem to kleklo, a ani jakou máš komplet sestavu, po 5 letech jsou i některé zdroje za svým "zenitem" ..a nemusí pokrýt nároky na které jako nové stačily.

Odpovědět