Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

ATI grafika-Catalyst control center

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Adamis
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: 02 led 2010 10:59

ATI grafika-Catalyst control center

#1 Příspěvek od Adamis »

Zdravím vás...

mám grafiku ATI RADEON HD 2600 XT (256mb)
a nainstalovaný příslušný program Catalyst control center...vše klapalo pohoda...
stolní pc, xp professional

až před týdnem jsem chtěl v grafice něco nastavit, tak najedu na program, ale ten se nespustí, ale naskočí modrá obrazovka na 5s asi ani nestihnu, co tam píšou..jen error a něco, že to může být způsobeno tímhle a at spustím v nouzovém programu a odinstaluju poslední programy, co jsem instaloval....potom následoval restart pc a tedka ani nenaskočí ta modrá obrazovka, ale rovnou restart...vpravo na liště se už ani nezobrazuje program catalyst.....

Nevíte co s tím ?
Předem děkuji

Uživatelský avatar
Unlimited_Killer
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1969
Registrován: 24 srp 2009 16:18

Re: ATI grafika-Catalyst control center

#2 Příspěvek od Unlimited_Killer »

Přeinstalovat ovladače. A k tomu bluescreenu...

~~~

Jděte do Ovládacích Panelů, rozklikněte Systém, přejděte na záložku Upřesnit, kde je nadpis Spouštění a zotavení systému.
Tam by to v dolní části mělo vypadat jako u mě. [obrázek]
Obrázek
Poté, až se Vám to stane, modrá obrazovka zůstane viset déle, přečtete si to + uploadněte všechny soubory z C:\Windows\Minidump např. na leteckaposta.cz - já Vám je přezkoumám, co způsobuje ty pády.
inactive

Adamis
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: 02 led 2010 10:59

Re: ATI grafika-Catalyst control center

#3 Příspěvek od Adamis »

Zase jsem to nestihl přečíst....:(

nicméně uploadnul jsem jeden soubat, co se tam vytvořil v minidump
http://leteckaposta.cz/415894628

Uživatelský avatar
Unlimited_Killer
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1969
Registrován: 24 srp 2009 16:18

Re: ATI grafika-Catalyst control center

#4 Příspěvek od Unlimited_Killer »

Hm, zjistil jsem akorát, že je to chyba zaváděcího jádra systému. Poradím se s kolegou.
inactive

Vrtule
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 328
Registrován: 20 dub 2007 22:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ATI grafika-Catalyst control center

#5 Příspěvek od Vrtule »

Zdravím,

ano, podle minidumpy chybu způsobil hlavní modul jádra (ntoskrnl.exe). Což znamená, že chyba je někde jinde (ntoskrnl v podstatě nemá chyby). Ale bohužel zatím nevidím, kde. Ještě jsem napsal kolegovi, aby se na ten minidump také podíval.

Kdyžtak se mrkněte do sekce Systém v Prohlížeči událostí (Start | Spustis | eventvwr - ENTER), jestli tam nejsou nějaká zajímavější upozornění a chybové hlášky, než jen z oblasti sítě.

MiliNess
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 4144
Registrován: 15 říj 2009 18:15
Bydliště: Cheb

Re: ATI grafika-Catalyst control center

#6 Příspěvek od MiliNess »

To Vrtule:
Tak jsem na to koukal. Můžu vám říci co se stalo a jak se systém propracoval k vyjímce, příčinu se mi ale nepodařilo vymyslet. Ve vláknu, kde to později spadne se děje se asi toto:
Vypadá to, že v kontextu procesu subsystému prostředí se snaží FS spolu se správcem vyrovnávací paměti namapovat nějaký soubor. Tak to jede až k volání CcGetVirtualAddress (ntoskrnl). Ty stránky modulu jádra, kde se ta rutina nachází, mají ale neplatné PTE. Dojde tedy k výpadku stránky a zachycení vyjímky typu 0xE (výpadek stránky) v handleru KiTrap a odeslání ke zpracování do MmAccessFault, což je zatím správně. Jenže toto opět skončí v KiTrap a opět je volána MmAccessFault a tak pořád dál, až dojde k zacyklení a je to vše ukončeno v handleru KiTrap jako neošetřená vyjímka, aby to všechno totálně nevytuhlo.

Takže stránka ntoskrnl s CcGetVirtualAddress je buď odložena na disk a pak je problém zřejmě někde ve stránkování. Nebo může být v přechodném stavu, což by znamenalo, že do té stránky se zapisovalo (což by nebylo dobré), ale to by asi správce paměti v pohodě obsloužil. Fakt nevím. Třeba vás něco napadne.

Hned kousek odshora zásobníku je volání rutin ovladače sptd.sys, ovladače sp_rsdrv2 (Spyware Terminator), antiviráku a win32k.sys dělal nějaký kraviny s grafikou (výčet zobrazovacích zařízení, hrabal se v registrech a něco vykresloval). Sptd.sys navíc odstraňoval nějaké VAD a PTE.
Ale nevím, jestli to k něčemu bude.

Co zkusit prostě obnovení systému ze stavu nouze?
Naposledy upravil(a) MiliNess dne 06 led 2010 01:06, celkem upraveno 1 x.
Pokud jste s naší pomocí spokojeni, můžete nás podpořit. Informace zde

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: ATI grafika-Catalyst control center

#7 Příspěvek od Čarls »

Zkuste Pokud jste si hrál s grafikou mohlo by pomoc toto

Odinstalujte Catalysty celé ovladače přes DriverSweeper

http://www.guru3d.com/category/driversweeper/

Download:

* Click here to Download (with installer)
* Click here to Download (no installer, pure binaries)

Vymažte po odinstalaci a restartu složku C:\Program Files\ATI Technologies
Nainstalujte nové ovladače a mělo by být po problému

Pokud ne odinstalujte znova ovladače grafiky a udělejte opravu systému z instalačního CD
pak teprve znova nainstalujte ovladač grafiky
Oprava instalace Windows:
 
vlozte instalacni cd do CD rom, nechte nabootovat (predtim ovsem v biosu nastavte first booting device CD rom), chvili vyckejte; pote se zobrazi prvni obrazovka, kde klavesou Enter potvrdte spusteni instalace Windows, v dalsi obrazovce klavesou F8 potvrdte licencni ujednani, v dalsi obrazovce pak klavesou R zvolte Opravit stavajici instalaci Windows
 
podrobny postup zde
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

Odpovědět