Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

ClamWin

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
HonzaD
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: 11 led 2008 14:33

ClamWin

#1 Příspěvek od HonzaD »

Ahoj, mám flashget a rád bych aby mi stažené soubory kontroloval ClamWin.
Mám tam že se to má projet tímto: "C:\Program Files\ClamWin\bin\clamscan.exe --remove yes" po každém stažení souboru.
Ale bohužel to nefunguje, stáhl jsem si VIR, který ClamWin rozpozná a místo toho aby to ten VIR smazalo nebo vyběhla alespoň hláška, tak jen vyskočí a zase zmizne příkazový řádek a nic dál. Vir je stažený a jde v pohodě spustit..

Náhodou nevíte o nějakém antiviru se svobodnou licencí, který by měl rezidentní štít?
Nebo, který by byl alespoň zadarmo pro komerční použití...

Uživatelský avatar
MINIMAXA
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 138
Registrován: 11 pro 2008 21:39
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: ClamWin

#2 Příspěvek od MINIMAXA »

Zdarvím...náhodou mě napadá jen jedno řešení...pro komerční účely lze použít Spyware Terminator a Integrovat do něj Clam Antivirus...:-) víc informací tu: http://viry.cz/forum/viewtopic.php?f=29&t=44730 anebo na stránce výrobce,odkud si lze tento SW zdarma stáhnout:-) http://www.spywareterminator.com/cs/

branda
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 176
Registrován: 22 říj 2007 18:41

Re: ClamWin

#3 Příspěvek od branda »

Zdravím,
ClamWin ale neobsahuje rezidentní ochranu (otevřít tedy můžete i čerstvě stažený infikovaný soubor např. z internetu), skenovat tedy musíte manuálně, nebo dle naplánovaných skenování
Kvalitní AV i ve free verzi najdete zde: http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?f=29&t=6152

rousini
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 137
Registrován: 25 led 2008 16:34

Re: ClamWin

#4 Příspěvek od rousini »

Free a komerční využití asi nenajdeme.
Já bych koupil nějakou výhodnou multilicenci nebo, pokud na PC pracuje poučená obsluha a nepřipojují se přenosná média, se na AV vyflákl. On ClamAV taky není žádná perla... Ale absolutně nemám představu o způsobu provozování tvých počítačů.
Někde za uchem se mi vynořila myšlenka COMODO, ale chtělo by to prostudovat licenci. Jde o to, jestli tam chceš mít něco nebo něco smysluplného a to ani to COMODO není.

Tak tady: http://antiviry-zdarma.xf.cz/ si snad něco najdeš (Comodo,MS SecurityEssentials...)
V nekomerční zóně prosím TYKAT...

HonzaD
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: 11 led 2008 14:33

Re: ClamWin

#5 Příspěvek od HonzaD »

Mě jde také o to, aby ten antivir byl free software, protože uzavřenému proprietálnímu softwaru se nedá nikdy věřit :)
A lepší ClamAV, který kontroluje všechny stahované soubory (ve firefoxu mi to funguje) než nic.
Jo a na Linux zatím přejít nemůžu a mám desítky programů, které pod wine nefungují a také vyžadují admin práva..
A když sem ve Win XP jako user, tak nemůžu ani otevřít nastavení systémového času..

Prostě bych rád aby mi ClamAV (clamwin) jakožto jediný free software antivir který znám kontroloval alespoň co se dá :) (stahované soubory, poštu..)

Comodo a SpywareTerminator sice možné zadarmo pro komerční účely používat jde, ale je to také černá skříňka :)

Takže, poradil by mi někdo co dělám blbě v případě toho Clamwinu a flashgetu? Dřív mi obdobná kontrola pomocí quickskenu u avastu fungovala :)

rousini
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 137
Registrován: 25 led 2008 16:34

Re: ClamWin

#6 Příspěvek od rousini »

HonzaD píše: Takže, poradil by mi někdo co dělám blbě v případě toho Clamwinu a flashgetu? Dřív mi obdobná kontrola pomocí quickskenu u avastu fungovala :)
Já se při výběru bezpečnostního SW orientoval podle recenzí, ohlasů a zkušeností a o ClamAV vím jen, že je... Takže neposloužím.
V nekomerční zóně prosím TYKAT...

Uživatelský avatar
cernohous13
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 8721
Registrován: 09 pro 2006 06:19
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: ClamWin

#7 Příspěvek od cernohous13 »

Ahoj,

zkusil bych kontaktovat Avasťáky co je vlastně podle jejich výkladu komerční využití - jejich produkt je dost dobrý a jestli máš firmu s více PC, tak by se snad vyplatilo zabezpečení si zaplatit :)
Doporučení:
V průběhu léčení prováděj nové instalace a odinstalace jen na můj pokyn.
Důkladně prostuduj a proveď celou operaci podle mé odpovědi.
V případě nejasností se zeptej - vysvětlím Obrázek

-------------------------------------------------------------------------------------------------
> Podpora fóra <

HonzaD
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: 11 led 2008 14:33

Re: ClamWin

#8 Příspěvek od HonzaD »

cernohous13 píše:Ahoj,

zkusil bych kontaktovat Avasťáky co je vlastně podle jejich výkladu komerční využití - jejich produkt je dost dobrý a jestli máš firmu s více PC, tak by se snad vyplatilo zabezpečení si zaplatit :)
Nejde ani tak o ty peníze, jako spíš o to, že nemůžu věřit uzavřenému software..
Nevím jestli na mě avast autorům v rámci zabezpečení nepráská všechny weby které navštívím atd..
Pokud jde o bezpečnost, vyplatí se býti mírně paranoidní.
Možná pošlu nějakou kačku do ClamAV :)

tuvok07
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1197
Registrován: 07 bře 2007 17:10
Kontaktovat uživatele:

Re: ClamWin

#9 Příspěvek od tuvok07 »

Tohle mi nepřipadá jako mírná paranoia, ale jako pořádná :D
A Windows snad důvěřuješ? Kdo ví, co třeba taková WGA odesílá....
Albert Einstein: Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.

HonzaD
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: 11 led 2008 14:33

Re: ClamWin

#10 Příspěvek od HonzaD »

tuvok07 píše:Tohle mi nepřipadá jako mírná paranoia, ale jako pořádná :D
A Windows snad důvěřuješ? Kdo ví, co třeba taková WGA odesílá....
Taky ne, ale přesto ho používám.
Proto myslím že mírná :D

Uživatelský avatar
cernohous13
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 8721
Registrován: 09 pro 2006 06:19
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: ClamWin

#11 Příspěvek od cernohous13 »

HonzaD píše:Nejde ani tak o ty peníze, jako spíš o to, že nemůžu věřit uzavřenému software..
Nevím jestli na mě avast autorům v rámci zabezpečení nepráská všechny weby které navštívím atd..
Pokud jde o bezpečnost, vyplatí se býti mírně paranoidní.
Možná pošlu nějakou kačku do ClamAV :)
Tak co ještě děláš na netu? :D
Stejně na tebe Google už dávno všechno ví - kdo myslíš že ho uvedl do provozu a dovolil mu sbírat a na vyžádání ti dát jakoukoli informaci? Obrázek
Doporučení:
V průběhu léčení prováděj nové instalace a odinstalace jen na můj pokyn.
Důkladně prostuduj a proveď celou operaci podle mé odpovědi.
V případě nejasností se zeptej - vysvětlím Obrázek

-------------------------------------------------------------------------------------------------
> Podpora fóra <

HonzaD
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: 11 led 2008 14:33

Re: ClamWin

#12 Příspěvek od HonzaD »

cernohous13 píše:
HonzaD píše:Nejde ani tak o ty peníze, jako spíš o to, že nemůžu věřit uzavřenému software..
Nevím jestli na mě avast autorům v rámci zabezpečení nepráská všechny weby které navštívím atd..
Pokud jde o bezpečnost, vyplatí se býti mírně paranoidní.
Možná pošlu nějakou kačku do ClamAV :)
Tak co ještě děláš na netu? :D
Stejně na tebe Google už dávno všechno ví - kdo myslíš že ho uvedl do provozu a dovolil mu sbírat a na vyžádání ti dát jakoukoli informaci? Obrázek
Net není to samí co internet ani to samí co google.

Když by mi někdo poradil s nastavením ClamWinu budu rád :)

branda
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 176
Registrován: 22 říj 2007 18:41

Re: ClamWin

#13 Příspěvek od branda »

Zkuste kouknout zde: http://translate.google.cz/translate?hl ... 26hs%3D1lG
Můj osobní názor: na Pc, pokud není na "hraní" bych tento soft jako hlavní AV zabezpečení nedával :wink:

james008
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 04 lis 2004 15:30
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: ClamWin

#14 Příspěvek od james008 »

Pouzivat v praci na nesvobodnem OS svobodny antivir ci jej vyzadovat a tvrdit ze to je protoze tomu zavrenemu av neverite mi prijde ne paranoidni ale schizofrenni a nesmyslne :-D ...

Kdyz uz tak uvazujete mel by jste jit do nejakeho Slackware nebo FreeBSD protoze zbytek je taky sice otevreny ale ovladaji ho korporace jako Novell ci RedHat a jine :-D

Osobne jsou jen dve rozumne varianty pro komercni pouziti .... Takovy Opensuse bez ochrany.....
nebo Win Xp vi 7 s komercni ochranou v podobe produktu NIS2010, KIS2010 ci pouzit se da i Nod32 s nejakym slusnym Firewallem (tj. ne Ess) ...takhle druha varianta ma i variantu B ... a to enterprise ci SB pokud je vas vice ve firme...
Tj. Treba Symantec Endpoint Security.... popr. Nod32 BE ci ESS BE obe mozne s remote adminem dane firmy pokud je potreba vzdalene spravovat sit... u vetsiho poctu nad 20 lidi uz remote admin variantu vyslovene doporucuju pro lepsi udrzovatelnost ochranneho prvku
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Jsem v >>Obrázek :-)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Pravidla fóra a Důležité informace <> Tipy & Triky & Návody
Pokud me potrebujete na nejake aktivity nesouvisejici s forem,
ma domaci stranka je zde: http://www.james008.net

HonzaD
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: 11 led 2008 14:33

Re: ClamWin

#15 Příspěvek od HonzaD »

james008 píše:Pouzivat v praci na nesvobodnem OS svobodny antivir ci jej vyzadovat a tvrdit ze to je protoze tomu zavrenemu av neverite mi prijde ne paranoidni ale schizofrenni a nesmyslne :-D ...

Kdyz uz tak uvazujete mel by jste jit do nejakeho Slackware nebo FreeBSD protoze zbytek je taky sice otevreny ale ovladaji ho korporace jako Novell ci RedHat a jine :-D

Osobne jsou jen dve rozumne varianty pro komercni pouziti .... Takovy Opensuse bez ochrany.....
nebo Win Xp vi 7 s komercni ochranou v podobe produktu NIS2010, KIS2010 ci pouzit se da i Nod32 s nejakym slusnym Firewallem (tj. ne Ess) ...takhle druha varianta ma i variantu B ... a to enterprise ci SB pokud je vas vice ve firme...
Tj. Treba Symantec Endpoint Security.... popr. Nod32 BE ci ESS BE obe mozne s remote adminem dane firmy pokud je potreba vzdalene spravovat sit... u vetsiho poctu nad 20 lidi uz remote admin variantu vyslovene doporucuju pro lepsi udrzovatelnost ochranneho prvku
Zdravotní posudky raději nechám na odbornících placených CIA :lol:

Ze sveta svobodnych operacnich systemu bych spise volil Debian a nebo gentoo.
Ale i ty ostatni OS, ktere ovladaji korporace ( SuSe- Nowell, RH atd..) sou na tom vyrazne lepe nez windows, z duvodu licencnich a otevrenosti zdrojoveho kodu.
OpenSuSe bez ochrany? A proc ne OpenSuSe a nebo debian "s ochranou"? :D

Co se Ess tyce, tak nevim ceho to jest zkratka :)

Remote admin podle me neni zavisli na bezpecnostim bailku.. Mame nastroje jako RDP, VNC a mnohe dalsi.

Vy firmam Symantec, eset a dalsim mozna verite, mozna mate duvod.
Ale kdyz jim neverim ja (nemam take duvod), tak jsem paranoidni ci schizofrenni..
A do toho co prudukty techto firem v PC opravdu delaj ja, pravdepodobne ani vy nevidite.
A oblibeny postup vydavat ci prodavat spyware jako antimalware je i na viry.cz cela rada.
Zajimalo by mne cim si ty firmy zaslouzili vasi duveru, nebo snad verite kazde firmne ktera ma dost penez na hezke logo - reklamu?

Odpovědět