Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

stály reštart počítača bez nabehnutia windows

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=123975 . Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
sssvvv
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: 03 lis 2009 00:02

stály reštart počítača bez nabehnutia windows

#1 Příspěvek od sssvvv »

ahoj Motji, tak už som tu zase a z iného notbooku, lebo ten môj, kde ťa mám na ICQ má zas problém, tentokrát som včera nainštalovala čítací program mobipocket a zopár eBooks - nebolo to veľké...a ani neviem, či to má nejakú súvislosť, lebo celý večer notbook fungoval (potom som ho nevypínala, len zavrela) a dnes ráno to už nešlo prihlásiť na internet (hoci ten istý router fungoval na inom počítači), a keď som dala kontrolu pripojenia, našlo to nejakú chybu a odporučilo mi to reštartovanie počítača. Lenže ako sa to vyplo, tak mi nabehla správa, že windows nemohli byť naštartované, lebo bol zmenený asi hardware alebo software .. alebo niečo podobné . a potom možnosti, či to bolo len vypnutím zdroja, alebo nezistenou príčinou.. a ponuka, stav núdze.. posledná konfigurácia...normálny režim.. lenže po zvolení akejkoľvek možnosti, sa počítač vypol a znova sám reštartoval bez toho, aby nabehli okná. Jedine sa môžem dostať s F2 do biosu, ale tam neviem, čo s tým... a ty? A pritom som si tentokrát ani nič moc nezálohovala, lebo neboli žiadne varovné signály, že by sa čosi dialo, šlapal úplne normálne a rýchlo .. ah jaj :(

Uživatelský avatar
motji
VIP
VIP
Příspěvky: 23302
Registrován: 23 říj 2008 08:02

Re: stály reštart počítača bez nabehnutia windows

#2 Příspěvek od motji »

Ahoj :)
Tak pokud Ti nejde žádná volba pod F8 - tedy poslední známá konfigurace nebo obnova systému, nouzový režim, napadá mě jedině opravná instalace. Máš inst. cd? Jaký jsi měla na tom pc systém? Visty nebo xp?
Máš tam něco důležitého co z toho potřebuješ dostat, pokud by z nějakého důvodu opravná instalace nešla?
Můžeme pak ještě zkusit nějaký live cd, přes to by šli alespon vytáhnout data.
A přečti si SZ
Nepoužívejte COMBOFIX bez doporučení rádce, může dojít k poškození systému!
Vždy před odvirováním počítače zazálohujte důležitá data :!:
Chcete podpořit naše forum? Informace zde

Obrázek

K zastižení jsem spíše v noci, mezi 21.-23. hodinou
Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi napsat na email Motji(zavináč)forum.viry.cz.

sssvvv
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: 03 lis 2009 00:02

Re: stály reštart počítača bez nabehnutia windows

#3 Příspěvek od sssvvv »

no núdzový stav, ani predchádzajúca konfigurácia nefunngovala, stále sa to reštarttovalo, ale ešte je tam po F8 možnosť stav nouze so systémom dos, obnovení adresárové služvy, režim ladení, zakázať automatické restarty pri selhání, zpet k výberu operašního systému.. tieto som ešte neskúšala, lebo som nevedela, ktoré by som si mohla trúfnuť. .. vybrať niečo z toho?

sssvvv
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: 03 lis 2009 00:02

Re: stály reštart počítača bez nabehnutia windows

#4 Příspěvek od sssvvv »

a čo zakázať reštart po selhání, a nájsť riešenie podľa chybovej hlášky? Šlo by to? Albo je to priveľký risk, keby tam bol vírus? .. a nemohla by byť chyba v zdroji? Keďže to hlásenie sa objavuje aj keď sa dostane počítač na doraz s energiou?

MiliNess
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 4144
Registrován: 15 říj 2009 18:15
Bydliště: Cheb

Re: stály reštart počítača bez nabehnutia windows

#5 Příspěvek od MiliNess »

Zdravím, tu volbu zakázat restart po selhání určitě zvolte.
Po dalším restartu by se měla objevit obrazovka smrti (BSOD),
stručně sem napište, co tam píšou.
Pokud jste s naší pomocí spokojeni, můžete nás podpořit. Informace zde

Uživatelský avatar
motji
VIP
VIP
Příspěvky: 23302
Registrován: 23 říj 2008 08:02

Re: stály reštart počítača bez nabehnutia windows

#6 Příspěvek od motji »

Já Tě přenechám kolegovi, který tomu rozumí, ale předtím mi prosím napiš:
-Typ NTB a OS
-pokud je zdroj vybitý, předpokládám že jsi ho dala nabít
-máš tam nějaká data, která potřebuješ dostat s pc?
-máš k pc nějaké recovery cd ? příp. inst.cd?
Nepoužívejte COMBOFIX bez doporučení rádce, může dojít k poškození systému!
Vždy před odvirováním počítače zazálohujte důležitá data :!:
Chcete podpořit naše forum? Informace zde

Obrázek

K zastižení jsem spíše v noci, mezi 21.-23. hodinou
Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi napsat na email Motji(zavináč)forum.viry.cz.

sssvvv
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: 03 lis 2009 00:02

Re: stály reštart počítača bez nabehnutia windows

#7 Příspěvek od sssvvv »

Ahoj Motji a kolega,
- typ notbooku: Acer, OS - neviem, čo je to
- zdroj nie je vybitý (notbook je stále napojený do zásuvky, mňa skôr napadlo zlý zdroj v zmysle, či tam nieje zlý nejaký kontakt, ktorý by zapríčinil kolísanie prúdu, a stále vypínanie)
- nemám zálohované posledné dva týždne, ale to by sa snáď dalo (i keď s ťažkým srdcom) oželieť, ale keby to nerobilo nejaké veľké problémy, tak by som to rada mala späť
- s počítačom dodané CD: disk 1 bootable, aspire, system CD Rev 4, a potom 3 CDečka XP Home - recovery cd rev 1, ale mám aj stiahnuté windows 7 ultimate 32 (keby náhodou :))
- chybová hláška, okrem toho, čo tam je vždy - pokiaľ vidíte túto obrazovku prvýkrát.. atď.. s odporučením vymazať posledné nainštalované programy (ale to by som sa asi musela dostať aspoň do toho núdzového režimu) je tam ďalej

STOP: 0x0000007B (0xF7971528, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000)

MiliNess
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 4144
Registrován: 15 říj 2009 18:15
Bydliště: Cheb

Re: stály reštart počítača bez nabehnutia windows

#8 Příspěvek od MiliNess »

Ta chyba znamená, že systémový disk je nepřístupný. K tomu může dojít buď:
1)Pokud je v MBR nějaký vir
2)Pokud je poškozen souborový systém
3)Pokud systém při startu nemá k dispozici patřičné ovladače řadiče disku.
4)Jedná se o hardwarovou závadu řadiče,disku nebo kabeláže.

Začal bych tím jednodušším.
Z instalačního cd XP Home spusťte konzolu pro zotavení a příkazy FIXMBR a FIXBOOT přepište hlavní zaváděcí záznam a boot sector.
Potom spusťte chkdsk C: /r

Pro případ, že se jedná o poškozený či chybějící ovladač řadiče disku by se mi šiklo, vědět přesný typ NB nebo alespoň pro začátek zdali je to disk typu ATA(IDE) nebo SATA
Pokud jste s naší pomocí spokojeni, můžete nás podpořit. Informace zde

Uživatelský avatar
motji
VIP
VIP
Příspěvky: 23302
Registrován: 23 říj 2008 08:02

Re: stály reštart počítača bez nabehnutia windows

#9 Příspěvek od motji »

Já jen doplním kolegu :)
Opravu bootovacího sektoru proveď podle tohoto návodu :) , sežen si někde přímo instalační cd win xp :)
http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?f=11&t=7294
Nepoužívejte COMBOFIX bez doporučení rádce, může dojít k poškození systému!
Vždy před odvirováním počítače zazálohujte důležitá data :!:
Chcete podpořit naše forum? Informace zde

Obrázek

K zastižení jsem spíše v noci, mezi 21.-23. hodinou
Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi napsat na email Motji(zavináč)forum.viry.cz.

sssvvv
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: 03 lis 2009 00:02

Re: stály reštart počítača bez nabehnutia windows

#10 Příspěvek od sssvvv »

no doooobre Motji.. idem teda zháňať to inštalačné CD.. aj keď už teraz sa klepem, či to zvládnem, lebo som to ešte nikdy nerobila, nemôžem tak niečo ešte viac pokašľať? .. no, vždy to musí byť raz po prvý raz ;) Tak budem len dúfať ako panna cez svadobnú noc, že to vyjde ;).. ďakujem kolegovi Miliness za cenné rady a ozvem sa, keď budem mať to CD.. kolega Miliness - nezabúdajte prosím na mňa a občas sem mrknite, či už môžeme začať s tou akciou Bororo :) dobrú noc

P.S. typ počítača :
- acer aspire 3000 - to je na počítači, ale na predajnej nálepke vzadu je aspire 3004 WLMI (tak neviem - je to ono? Alebo mám hľadať ešte niekde inde nejaký ďalší údaj?)
- ten typ disku ATA, SATA - paralelné alebo sériové rozhranie, viac či menej MB/s, 40 či 4 žilový kábel .. no tak žiadny z týchto údajov neviem objektívne posúdiť (i keď ten kábel nevyzerá hrubý - bolo by to vodítko?), zajtra to môžem rozobrať, a pozriem sa dnu, možno na niečo prídem..

MiliNess
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 4144
Registrován: 15 říj 2009 18:15
Bydliště: Cheb

Re: stály reštart počítača bez nabehnutia windows

#11 Příspěvek od MiliNess »

Nemusíte, už to vím. Je tam disk s rozhraním ATA (Ultra-ATA/100)
Pokud jste s naší pomocí spokojeni, můžete nás podpořit. Informace zde

sssvvv
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: 03 lis 2009 00:02

Re: stály reštart počítača bez nabehnutia windows

#12 Příspěvek od sssvvv »

áno, hodila som to do googlu a je tam IDE ..ATA, ďakujem :)

Uživatelský avatar
motji
VIP
VIP
Příspěvky: 23302
Registrován: 23 říj 2008 08:02

Re: stály reštart počítača bez nabehnutia windows

#13 Příspěvek od motji »

Držím pěstičky ať vyjde, kdyby něco napiš :)
Nepoužívejte COMBOFIX bez doporučení rádce, může dojít k poškození systému!
Vždy před odvirováním počítače zazálohujte důležitá data :!:
Chcete podpořit naše forum? Informace zde

Obrázek

K zastižení jsem spíše v noci, mezi 21.-23. hodinou
Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi napsat na email Motji(zavináč)forum.viry.cz.

sssvvv
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: 03 lis 2009 00:02

Re: stály reštart počítača bez nabehnutia windows

#14 Příspěvek od sssvvv »

ahojte vy moji dvaja pomocníci, tak som v tomto štádiu:
skúsila som to s tým jedným CD XP home a 3 recovery CD z výroby nastavením prioritného spustenia z CD v biose, nabehli windowsy s novým C - čo nevadí lebo to bol zdedeným počítač s poriadne zaprataným neporiadkom v C, s čím som si nič netrúfala urobiť, D disk so všetkými súbormi, ktoré som nemala uložené zostal zachovaný celý neporušený. Vyzeralo to OK, avšak asi som zase niečo pokašlala, lebo som pôvodne pri inštalácii dala nejaké meno, ktorým bol pomenovaný účet aj C/documents a settings/meno.. a ja som zmenila meno účtu, neviem, či to môže byť dôvod, alebo je zádrhel niekde inde, ale chcela som nainštalovať word a oznámilo mi to, že C/documents and settings/ meno.. nie je platná aplikácia win 32.. myslim, že také niečo.. a okrem toho aj outlook mi hlási neplatnú adresu, hoci pôvodne po prvom nastavení to bolo ok.. má to teda vírus a mám použiť aj opravnú konzolu s inštalačného CD - už sa mi ho medzitým podarilo na chvíľu si požičať, , alebo mám znova použiť tie 4 CD z výroby, alebo sa dá s tým niečo uroviť aj v tomto štádiu? Pokiaľ to však počítaču nebude robiť zle, tak mne by nevadilo to preinštalovať znova, už mám všetko uložené. Urobím log?

Uživatelský avatar
motji
VIP
VIP
Příspěvky: 23302
Registrován: 23 říj 2008 08:02

Re: stály reštart počítača bez nabehnutia windows

#15 Příspěvek od motji »

Ahoj :)
Jestli to dobře chápu, tak máš nový systém s windows. Takže ted to máš jak? Máš disk rozdělený na 3 oddíly, nový systém, starý systém a data?
Poprosím Tě o log ze Rsitu :)
Nepoužívejte COMBOFIX bez doporučení rádce, může dojít k poškození systému!
Vždy před odvirováním počítače zazálohujte důležitá data :!:
Chcete podpořit naše forum? Informace zde

Obrázek

K zastižení jsem spíše v noci, mezi 21.-23. hodinou
Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi napsat na email Motji(zavináč)forum.viry.cz.

Odpovědět