Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Nazory na kvalitu osobnych FW (od r.2008)

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.

Ktory FW vam najviac vyhovuje?

Comodo 2/3
72
29%
Sunbelt Kerio
38
15%
Zone Alarm
39
16%
Lavasoft Personal Firewall
2
1%
Online Armor
3
1%
Outpost Firewall
14
6%
PC Tools Firewall
7
3%
Net Limiter 2
0
Žádná hlasování
Sygate
1
0%
FW integrovany v ESS
21
8%
FW integrovany v produktoch Symantec
7
3%
FW integrovany v KIS
9
4%
FW integrovany v produktoch McAfee
0
Žádná hlasování
FW integrovany v AVG IS
1
0%
FW integrovany vo Windows XP/Vista
23
9%
Iny (napiste aky)
11
4%
 
Celkem hlasů: 248

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dizzy1990
5. stupeň - BAN
Příspěvky: 45
Registrován: 15 bře 2011 19:48

Re: Nazory na kvalitu osobnych FW (od r.2008)

#61 Příspěvek od Dizzy1990 »

Už jsem vyzkoušel spousty FW od integrovaných v celých balíčkách antivirů, tak i samostatné a v poslední době jsem začal používat Comodo a zatím absolutní spokojenost.

Uživatelský avatar
reset1
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 243
Registrován: 08 čer 2011 17:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Nazory na kvalitu osobnych FW (od r.2008)

#62 Příspěvek od reset1 »

Já používám zone alarm a jsem s ním maximálně spokojen.

StrejdaProšek
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 650
Registrován: 22 srp 2011 09:26

Re: Nazory na kvalitu osobnych FW (od r.2008)

#63 Příspěvek od StrejdaProšek »

Začal jsem používat firewall Comodo ve verzi 5.
Je v češtině a zdá se mi uživatelsky přívětivější než například Zone, Sunbelt a Outpost.

Uživatelský avatar
Lord Seth
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: 10 led 2008 11:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Nazory na kvalitu osobnych FW (od r.2008)

#64 Příspěvek od Lord Seth »

Zdravím,

jaký máte názor na ActiveArmor Firewall od NVidia ? Jakou s ním máte zkušenost ?
MS Windows XP SP3
AMD M2NPV-VM Athlon 64 Processor 4000+, 3GB RAM, WinFast PX 8500 GT (NVIDIA), 2x SATA(160/1000) + 1x PATA(120) HDD
Mozzila Firefox

Avast, Superantispyware, Malwaerebytes, Ccleaner, Sunbelt Kerio

Uživatelský avatar
PredyP
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 1227
Registrován: 24 kvě 2007 21:52
Bydliště: Východ Čech

Re: Nazory na kvalitu osobnych FW (od r.2008)

#65 Příspěvek od PredyP »

I já používám COMODO už ani nevím jak dlouho a jsem spokojen

Moracisko
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 34
Registrován: 23 srp 2008 20:16

Re: Nazory na kvalitu osobnych FW (od r.2008)

#66 Příspěvek od Moracisko »

Asi týden používám Comodo 5, ...a zatím spokojenost, přehledné a podrobné nastavení pravidel v češtině..
Dobrý je režim učení - v tomto modu se doporučuje spouštět aplikace s přístupem na internet, firewall si automaticky vytvoří pravidla a nebude aplikace blokovat,
Dále tzv. Herní režim - když hrajete na počítači hru, nebo sledujete film, zamezuje hláškám firewallu, jestli opravdu chcete povolit službě zajišťující aktualizaci systému komunikovat po síti). V tomto modu nebude balík otravovat s žádnými hláškami, poběží tiše a nebude ubírat výkon počítači. Pro aktivaci herního stačí kliknout na ikonu programu v systémové liště pravým tlačítkem myši a zvolit Herní režim,
Dále tzv. Sandbox - když chcete vyzkoušet aplikaci, ke které nemáte důvěru, nebo již předem víte, že by mohla způsobit nějakou škodu ve vašem počítači. Jedná se o virtuální prostředí, takže proces poběží odděleně od zbytku systému a nemůže tak žádným způsobem ohrozit váš systém.

Zdroj: internet a osobní zkušenosti :)

rostigue
5. stupeň - BAN
Příspěvky: 23
Registrován: 11 črc 2009 10:01

Re: Nazory na kvalitu osobnych FW (od r.2008)

#67 Příspěvek od rostigue »

Jsem zatížený na produkty symantec. Nechci dělat reklamu, ale pár let jsem si pravidelně kupoval časopis Chip. Co si pamatuji, produkty symanteu většinou vítězily. Mohu se mýlit.

Ale můj názor je, že se dost dobře hodí na firemní zabezpečení, jsou tak dobré a přísné. Je to jen můj názor. Takže poslední roky nadám na ně dopustit. FW tedy používám integrovaný. :wink:

Uživatelský avatar
Mýval
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: 10 říj 2012 09:54

Re: Nazory na kvalitu osobnych FW (od r.2008)

#68 Příspěvek od Mýval »

rostigue píše:Jsem zatížený na produkty symantec. Nechci dělat reklamu, ale pár let jsem si pravidelně kupoval časopis Chip. Co si pamatuji, produkty symanteu většinou vítězily. Mohu se mýlit.

Ale můj názor je, že se dost dobře hodí na firemní zabezpečení, jsou tak dobré a přísné. Je to jen můj názor. Takže poslední roky nadám na ně dopustit. FW tedy používám integrovaný. :wink:
S firemním prostředím jsi to dokonale trefil, má dobrou detekční schopnost a hlavně velmi dobrou podporu. Používáme ho pro zákazníka cca 40k mašin a jejich rychlost v implementaci nové havěti je neuvěřitelně rychlá. Ale pro domácí uživatele se to maličko stírá, tam bych volil spíše komu co vyhovuje a používat hlavičku. :)
Mýval nemá rád prach stejně jako jeho elektroničtí kamarádi. Vyčistěte si PC / NTB od prachu nejméně každý rok!

Uživatelský avatar
Mýval
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: 10 říj 2012 09:54

Re: Nazory na kvalitu osobnych FW (od r.2008)

#69 Příspěvek od Mýval »

A zkušenosti, abych se tedy také vyjádřil (Body 0 - 100):

0 - Integrovaný v XP = Výsměch
70 - KPF free = úžasně jednoduché a efektivní v té době jsem pochopil co to vůbec firewall je
70 - ZoneAlarm = přívětivý efektní ale po čase mne začal nějak zlobit
99 - Outpost = absolutní spokojenost, ale neměl jsem na zaplacení, tak jsem ho odinstaloval a zpytoval svědomí
99 - Comodo Firewall (Ne antivir) bez geek buddy = Absolutní spokojenost. Detailní nastavení, dva přídavné štíty (Ochrana aplikací a částí systému a sandbox)
Mýval nemá rád prach stejně jako jeho elektroničtí kamarádi. Vyčistěte si PC / NTB od prachu nejméně každý rok!

got2
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: 17 kvě 2012 20:56

Re: Nazory na kvalitu osobnych FW (od r.2008)

#70 Příspěvek od got2 »

I já používám COMODO již několik let. Kdysi jsem slyšel že je jeden z nejlepších. Jeho Sandbox? Prostě úžasná záležitost. A díky COMODU jsem objevil v PC trojana, když se pokoušel připojit na net. Malware Bytes v PRO verzi ho nenašel, NOD ho nenašel, ale COMODO mi vyhodil hlášku s pokusem o připojení. A nejen dle zdejšího fora se jednalo o trojana. Naštěstí šel smazat ručně. Od té doby na něj nedám dopustit :)
Neexistují velké problémy. Jen malá kladiva! :D

spitfire
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: 28 črc 2012 15:53

Re: Nazory na kvalitu osobnych FW (od r.2008)

#71 Příspěvek od spitfire »

Pouzivam uz neaky ten rok COMODO Firewall a osobne nemam ziadne vyhrady a co tak sledujem tak ma uz uchranil asi pred 3ma trojanmi a o inom maleware ani nehovorim... v kombinacii s free avastom bezproblem postaci pre uzivatela
Úspech je zlý učiteľ. Kvôli nemu si múdri ľudia myslia, že nemôžu prehrať.
Bill Gates

este
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: 15 říj 2007 22:03

Re: Nazory na kvalitu osobnych FW (od r.2008)

#72 Příspěvek od este »

Začal jsem se Zone Alarmem, ale pak jsem zjistil, že zatěžuje procesor monitorováním síťového provozu i když v něm vše povypínám. Mám docela podezření, že ZoneAlarm je součástí programu PRISM:
Je Zonealarm malware?

Přešel jsem na Comodo, a jsem s ním celkem spokojen.

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Nazory na kvalitu osobnych FW (od r.2008)

#73 Příspěvek od Pavuk29 »

este píše:Začal jsem se Zone Alarmem, ale pak jsem zjistil, že zatěžuje procesor monitorováním síťového provozu i když v něm vše povypínám. Mám docela podezření, že ZoneAlarm je součástí programu PRISM:
Je Zonealarm malware? i když v něm vše povypínám. Mám docela podezření, že ZoneAlarm je součástí programu PRISM:
Je Zonealarm malware?

Přešel jsem na Comodo, a jsem s ním celkem spokojen.
Polozme si otazku, otvorene a logicky:
bol by si spokojnejsi keby ze vobec nezatazuje "procesor monitorováním síťového provozu"?
Firewall, ktory nerobi nic a nezatazuje Tvoj procesor svojimi ulohami, ti je na dve veci :)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Nazory na kvalitu osobnych FW (od r.2008)

#74 Příspěvek od Pavuk29 »

este píše:...i když v něm vše povypínám....
Vtedy je najucinnejsi :)
Ak som spravne pochopil, mas paranoju zo sledovania a ide ti o to, ci firewall neplni ulohu trojskeho kona?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

este
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: 15 říj 2007 22:03

Re: Nazory na kvalitu osobnych FW (od r.2008)

#75 Příspěvek od este »

Pavuk29: navrhuju otevřít původní téma (které je po nečinnosti zamčené), jinak to tu zaoff-topicujeme.

Odpovědět